Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze
Dołącz do nas


Morze

MGMiŻŚ: zła sytuacja PŻM przez zamówienie 20 statków

Email Drukuj

Fot.: PŻM

Powodem złej sytuacji Polskiej Żeglugi Morskiej jest zamówienie przez tego armatora 20 statków – powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski.

Ministerstwo Środowiska proponuje obniżenie podatku dennego

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Stawka opłaty za użytkowanie gruntów pokrytych wodami ma wynieść 89 groszy, a nie jak wcześniej zapowiadano 8,90 zł, czyli 10-krotnie mniej - proponuje Ministerstwo Środowiska. Chodzi tzn. podatek denny, który mają wnosić prowadzący porty, przystanie i mariny śródlądowe.

Sejm RP po drugim czytaniu ustawy o czasie pracy na statkach żeglugi śródlądowej

Email Drukuj

Fot.: Piotr B. Stareńczak

W Sejmie RP odbyło się drugie czytanie projektu ustawy o czasie pracy na statkach żeglugi śródlądowej. Przewiduje się, że jeszcze w kwietniu ustawa zostanie podpisana przez Prezydenta RP.

Dwie bojowe miny morskie zniszczone

Email Drukuj

Wspólne ćwiczenie z ukraińską Marynarką Wojenną oraz wizyta w Odessie była na pewno nowym doświadczeniem dla polskich marynarzy

Okręt dowodzenia SNMCMG2 (Standing NATO Mine Countermeasures Group 2) ORP Kontradmirał X. Czernicki wraz z podlegającymi mu trzema jednostkami z Hiszpanii, Niemiec i Turcji uczestniczył we wspólnym ćwiczeniu z ukraińską Marynarką Wojenną. Chociaż prowadzone działania przeciwminowe miały charakter ćwiczebny, okręty wykryły i zniszczyły dwie bojowe miny morskie pochodzące z czasów II wojny światowej. Trzydniowe manewry na Morzu Czarnym zakończyły się w środę, 22 marca.

Państwa UE stawiają kropkę nad i w sprawie kontroli umów energetycznych przez KE

Email Drukuj

Fot.: Gaz-System SA

Przedstawiciele państw UE zatwierdzili we wtorek nowe przepisy, na mocy których kraje członkowskie będą miały obowiązek informować Komisję Europejską o planach zawarcia umów dotyczących dostaw ropy i gazu z krajami trzecimi.

Niemal 27 mln złotych dotacji na czystą Odrę w Szczecinie

Email Drukuj

Umowę w siedzibie Narodowego Funduszu podpisali: Kazimierz Kujda - prezes zarządu NFOŚiGW oraz Waldemar Gill - prezes zarządu i Ryszard Wójcik - członek zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie podpisał umowę na dofinansowanie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szacowany koszt realizacji tej części programu wyniesie ponad 62 mln złotych, z czego blisko 27 mln (26 557 234,46 zł) wynosi unijne dofinansowanie. Umowę w siedzibie Narodowego Funduszu podpisali: Kazimierz Kujda - prezes zarządu NFOŚiGW oraz Waldemar Gill - prezes zarządu i Ryszard Wójcik - członek zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie.

Włochy, MSW: 23 tys. migrantów przybyło od początku roku

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

Około 23 tysięcy migrantów przypłynęło od początku roku do Włoch - podało w poniedziałek MSW. Te najnowsze dane ogłoszono dzień po tym, gdy służby morskie uratowały na Morzu Śródziemnym ponad 3300 ludzi.

Komisja w Szczecinie. O problemach rybaków rewalskich, sytuacji PŻM i branży stoczniowej

Email Drukuj

Wyjazdowe posiedzenie sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Zagrożenia funkcjonowania przystani rybackiej w Rewalu były pierwszym z tematów wyjazdowego posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, która odbyła się w Szczecinie, w siedzibie Urzędu Morskiego.

Ukraina: Grupa okrętów NATO pod polskim dowództwem wypłynęła z Odessy

Email Drukuj

ORP Kontradmirał Xawery Czernicki

Grupa okrętów NATO pod dowództwem polskiego ORP Kontradmirał Xawery Czernicki po czterech dniach pobytu w Odessie opuściła w poniedziałek Ukrainę i udała się w dalszą misję, którą pełni na wodach Morza Czarnego i Śródziemnego.

Gróbarczyk: zarząd komisaryczny w PŻM z powodu niezwykle trudnej sytuacji

Email Drukuj

Fot.: PŻM

Zarząd komisaryczny w Polskiej Żegludze Morskiej (PŻM) wprowadzono z powodu niezwykle trudnej sytuacji przedsiębiorstwa - powiedział w poniedziałek w Szczecinie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Armia rosyjska rozpoczęła manewry na Krymie

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Armia rosyjska rozpoczęła w poniedziałek manewry na poligonie Opuk na anektowanym Krymie z udziałem ponad 2,5 tys. żołnierzy wojsk desantowych. Zaangażowano pododdziały wojsk powietrznodesantowych i powietrznokosmicznych Rosji oraz siły Floty Czarnomorskiej.

Ukraina wprowadza sankcje. Uderzą w firmy z branży morskiej

Email Drukuj

Port w Sewastopolu (Fot.: Wikipedia)

Ukraina zdecydowała się nałożyć sankcje na rosyjskie firmy działające w branży morskiej. Jeśli nic się pod tym względem nie zmieni, nowe zasady zaczną obowiązywać już w przyszłym miesiącu.

Jeszcze przez tydzień MON czeka na oferty w przetargu na śmigłowce. Nasza jest gotowa - zapewnia PZL-Świdnik

Email Drukuj

Śmigłowiec typu AW101 (Fot.: Wikimedia Commons)

Do 27 marca, a nie jak wcześniej deklarowano do 13 marca, Inspektorat Uzbrojenia czeka na oferty wstępne do przetargu na śmigłowce dla polskiej armii. Przesunięcie terminu nastąpiło m.in. ze względu na wniosek jednego z wykonawców. Jesteśmy gotowi, nasza oferta czeka przygotowana – zapewnia Krzysztof Krystowski, wiceprezes Leonardo Helicopters, właściciela PZL-Świdnik.

Program Operacyjny "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Wdrażaniu Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020 poświęcone zostało sympozjum zorganizowane w Centrum Konferencyjnym w Ożarowie Mazowieckim. Konferencję otworzył Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Strona 1 z 772PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook