Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze
Dołącz do nas


Morze

Wiceminister Witkowski: Brzezicki jako komisarz PŻM gwarantuje reformy

Email Drukuj

Fot.: PŻM

Paweł Brzezicki jako komisarz gwarantuje przeprowadzenie niezbędnych reform w Polskiej Żegludze Morskiej - poinformował PAP wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski. Resort podał w poniedziałek, że w PŻM wprowadzono zarząd komisaryczny.

Stowarzyszenia przemysłowe wzywają Komisję Europejską do działania

Email Drukuj

Ilustracja: OneEurope

Przedstawiciele 92 największych europejskich stowarzyszeń przemysłu wezwali Komisję Europejską do przyjęcia ambitnej strategii przemysłowej Unii Europejskiej. Pod Wspólną Deklaracją podpisała się także SEA Europe (Ships & Maritime Equipment Associations), zrzeszająca stocznie oraz producentów wyposażenia okrętowego z Europy i Turcji.

Zarząd Komisaryczny w Polskiej Żegludze Morskiej

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Trudna sytuacja największego narodowego armatora - Polskiej Żeglugi Morskiej, ciągły brak symptomów poprawy koniunktury na światowym rynku shippingowym, a także brak odpowiednich działań dotychczasowego kierownictwa Grupy PŻM, spowodowały że Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister finansów w porozumieniu z Markiem Gróbarczykiem, ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wprowadzili w przedsiębiorstwie państwowym zarząd komisaryczny.

Przymusowy powrót z morza

Email Drukuj

Fot.: MOSG

W dniu 18 lutego Straż Graniczna zawróciła z morza do portu w Łebie kuter rybacki i łódź sportowo-żeglarską. Jednostki nie spełniały podstawowych wymogów, naruszając przepisy ustaw: o bezpieczeństwie morskim oraz o rybołówstwie morskim.

Kownacki: będzie kolejne postępowanie na śmigłowce, tym razem transportowe

Email Drukuj

Wiceminister obrony Bartosz Kownacki (Fot.: MON)

W najbliższy poniedziałek ogłoszony ma zostać przetarg na zakup 16 śmigłowców dla wojsk specjalnych, ale Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowuje już kolejne postepowanie, tym razem na zakup śmigłowców stricte transportowych - poinformował w niedzielę wiceszef MON Bartosz Kownacki w audycji "Śniadanie w Radiu Zet".

Smartfon na żaglach, czyli elektronika kontra woda

Email Drukuj

Fot.: mat. pras.

Żeglowanie po mazurskich jeziorach to sama przyjemność - nieskażona cywilizacją przyroda, cisza, przepiękne krajobrazy i możliwość wypoczynku z dala od miasta przyciągają wielu żeglarzy, nawet tych, którzy na co dzień mieszkają poza granicami Polski. Niestety, nawet pod żaglami trudno uwolnić się całkowicie od nowoczesności i pędu życia. Żeglarze wypływają na jeziora, jednak zawsze biorą ze sobą smartfon - a ten, jak wiadomo, jest narażony na zniszczenie na skutek kontaktu z wodą.

400 mln zł z rybactwa śródlądowego zasili rybołówstwo morskie

Email Drukuj

Przeniesienie pieniędzy z rybołówstwa śródlądowego na morskie może negatywnie odbyć się na produkcji i połowach ryb śródlądowych. fot. H. Bierndgarski

Przedstawiciele rybaków śródlądowych krytykują decyzję ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, który ponad 400 mln zł przeznaczonych w Programie Operacyjnym Rybactwo i Morze na lata 2014-2020 na akwakulturę śródlądową przeniósł na pomoc rybakom morskim.

Zachodniopomorskie: Straż rybacka testuje dron

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Kłusownicy w okolicach Szczecinka (Zachodniopomorskie) muszą się liczyć z tym, że nad ich głowami pojawi się dron. Tamtejsza Państwowa Straż Rybacka testuje bowiem maszynę, która już pomogła zatrzymać mężczyznę łowiącego bez uprawnień.

Kolejne posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Przemysłu Stoczniowego

Email Drukuj

Posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Przemysłu Stoczniowego (Fot.: MGMiŻŚ)

Konsolidacja branży stoczniowej, sytuacja Stoczni Marynarki Wojennej, plany inwestycyjne MON zdominowały kolejne posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Przemysłu Stoczniowego. Obrady prowadził Paweł Brzezicki, podsekretarz stanu Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Tchórzewski: rząd nie podjął jeszcze działań ws. połączenia Orlenu z Lotosem

Email Drukuj

Fot.: PKN Orlen

Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział w piątek, że rząd nie podjął jeszcze żadnych działań w sprawie połączenia PKN Orlen z Grupą Lotos.

Ustawa o ratyfikacji Konwencji AGN weszła w życie

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Ustawa o ratyfikacji europejskiego porozumienia w sprawie głównych śródlądowych dróg wodnych o znaczeniu międzynarodowym (AGN) weszła w życie 15 lutego.

W 2016 r. podrożały ryby i ich przetwory

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

O 3,6 proc. podrożały w ubiegłym roku ryby i przetwory rybne. Więcej kosztowały m.in. filety z łososia, dorsza, miruny i morszczuka. Potaniały natomiast wędzone makrele - informuje Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Frontex: Włochy czeka nowa wielka fala migracyjna

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

Włochy czeka nowa wielka fala migracyjna, podobna do tej z 2016 roku, gdy do kraju przybyło ponad 180 tysięcy osób - taką tezę postawił w środę w rozmowie z Ansą dyrektor wykonawczy unijnej agencji ds. granic Frontex Fabrice Leggeri.

Mączyńska: zmiany w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju od dawna pożądane

Email Drukuj

Fot.: Ministerstwo Rozwoju

Zapowiedziane w przyjętej we wtorek przez rząd Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zmiany, należy uznać za od dawna pożądane - powiedziała PAP prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (PTE), prof. Elżbieta Mączyńska.

Strona 1 z 767PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook