Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze
Dołącz do nas


Morze

W Warszawie o Kormoranie, bezpieczeństwie na morzu i... [VIDEO]

Email Drukuj

Relacja tv z drugiej edycji Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2017, które odbyło się 19 stycznia 2017 r., w warszawskim hotelu Novotel Airport. Rozmawiamy z posłem Michałem Jachem, przewodniczącym Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, kontradmirałem Mirosławem Mordelem, inspektorem Marynarki Wojennej RP, Mateuszem Filippem, prezesem stoczni Remontowa Shipbuilding oraz Markiem Witeckim z Zarządu Targów Warszawskich.

Szydło: podpisano bardzo ważną umowę dot. Stoczni Szczecińskiej

Email Drukuj

Premier Beata Szydło (Fot.: P. Tracz / KPRM)

Umowa dot. zakupu Stoczni Szczecińskiej przez Fundusz Inwestycyjny Mars pokazuje, że projekty, które przygotowuje rząd, nie są tylko i wyłącznie w fazie projektowania, ale stają się faktycznymi dokonaniami - uważa premier Beata Szydło.

Przystąpienie do sporządzenia projektu planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich dla Zalewu Szczecińskiego

Email Drukuj

Zakres przestrzenny projektu planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich dla Zalewu Szczecińskiego

Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie informuje o przystąpieniu do sporządzenia projektu planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich dla Zalewu Szczecińskiego.

Rosja podpisała umowę z Syrią o rozszerzeniu bazy morskiej w Tartusie

Email Drukuj

Pyotr Veliky (Fot.: Wikimedia Commons)

Rosja podpisała z Syrią umowę na 50 lat w sprawie rozszerzenia rosyjskiej wojskowej bazy morskiej w syryjskim porcie Tartus. Na jej mocy Rosja będzie mogła utrzymywać w bazie do 11 okrętów bojowych jednocześnie, a infrastrukturę użytkować będzie bezpłatnie.

PERN SA nabył akcje PKN ORLEN SA

Email Drukuj

Fot.: PKN Orlen

- Działania Zarządu PERN SA takie jak ostatnia decyzja o nabyciu akcji PKN Orlen SA, wpisują się w realizację polityki zapewniania bezpieczeństwa energetycznego kraju - podkreśla wiceminister energii Michał Kurtyka.

Okręty Korei Płd., Japonii i USA ćwiczą przechwytywanie rakiet

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Korea Południowa, Japonia i Stany Zjednoczone rozpoczęły w piątek trzydniowe manewry morskie. Marynarki wojenne tych państw będą ćwiczyć m.in. wykrywanie i zwalczanie nadlatujących pocisków rakietowych - poinformował przedstawiciel Seulu.

Vendee Globe: Francuz Armel Le Cleac'h pierwszy na mecie z rekordem

Email Drukuj

Armel Le Cleac'h na jachcie Banque Populaire VIII (Fot.: Vendee Globe)

39-letni Francuz Armel Le Cleac'h, na jachcie Banque Populaire VIII, wygrał ósmą edycję wokółziemskich regat samotników Vendee Globe w rekordowym czasie 74 dni 3 godzin i 35 minut.

LOTOS innowatorem bezpieczeństwa technicznego

Email Drukuj

Fot.: LOTOS SA

Grupa LOTOS otrzymała nagrodę specjalną w kategorii innowacyjność w ramach rankingu Lider Bezpieczeństwa Technicznego 2016 za innowacyjne podejście do analizy ryzyka eksploatacji urządzeń technicznych. Wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali w Warszawie. Lider Bezpieczeństwa Technicznego to inicjatywa Urzędu Dozoru Technicznego organizowana pod patronatem Ministerstwa Rozwoju.

Przymusowy powrót do portu

Email Drukuj

Fot.: MOSG

Helski kuter musiał zawrócić do portu po kontroli, którą przeprowadzili na Bałtyku funkcjonariusze z patrolowca SG-311 Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej. Powodem były stwierdzone uwagi związane z naruszeniem bezpieczeństwa morskiego.

Samotnie na biegun - X

Email Drukuj

Fot.: ALE / mat. pras.

Wczoraj przekroczyłam 89 stopień S. Do Bieguna Południowego 59 mil - to już ostatnia setka kilometrów. Ciągle sporo, ale jednak 11 setek już za mną. Myślałam, że przynajmniej teraz będzie łatwiej. Nie jest. Dzisiaj zaczynam 63. dzień marszu. Powoli dopada mnie zmęczenie. Każdy kilometr czuję w kolanach i w mięśniach barków. Śnieg bez poślizgu, 100 kg pulki (sanie) i do tego niskie ciśnienia - bo jestem na 2700 metrach, a przy cienkiej warstwie atmosfery na Biegunie wrażenie jest, jakby na wysokości dwóch Giewontów.

Ważne: Ulga abolicyjna dla marynarzy - radykalna zmiana linii orzeczniczej

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Dnia 18 stycznia 2017 roku w sprawach prowadzonych przez Kancelarię doszło do wydania kilku bardzo ważnych wyroków dotyczących prawa do ulgi abolicyjnej w odniesieniu do marynarzy. Jeden wyrok zapadł przed Naczelnym Sądem Administracyjnym, a pozostałe przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Gdańsku.

Zaatakowano załogę kutra w Zatoce Moro na Filipinach. Są ofiary

Email Drukuj

Fot.: screenshot / google maps

Jak informuje portal Maritime Herald, w środę, 11 stycznia uzbrojeni piraci zaatakowali kuter rybacki w pobliżu Zamboanga na południu Filipin. W wyniku zdarzenia zginęło ośmiu rybaków.

Szef MON: modernizacja techniczna i rozmieszczenie wojsk sojuszniczych

Email Drukuj

Szef MON Antoni Macierewicz (Fot.: MON)

Modernizacja techniczna wojska ma skupić się na obronie przeciwrakietowej, cybernetycznej i na Bałtyku, priorytetem jest też realizacja decyzji ws. rozmieszczania wojsk sojuszniczych w Polsce - powiedział w środę szef MON Antoni Macierewicz.

ORP Czernicki w rejonie operacji

Email Drukuj

Fot.: P. Adamaczak

Wczoraj, około godziny 17:00 okręt dowodzenia ORP Kontradmirał X. Czernicki przeszedł przez Cieśninę Gibraltarską osiągając tym samym wyznaczony rejon działania.

Strona 1 z 761PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook