Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Ludzie Rozmowy
Dołącz do nas
Błąd

  Nasze Rozmowy

  Wywiady "Naszego MORZA" ● Życiorysy ● Wspomnienia ● Praca na morzu i związki z morzem

  Czuczman: Budujmy promy, które otworzą przed nami światowe rynki

  Email Drukuj

  Jerzy Czuczman. Fot.: Piotr Stareńczak

  O kłopotach branży offshore, wycieczkowcach, promach i konkurencyjności europejskiego przemysłu rozmawiamy z Jerzym Czuczmanem, prezesem Związku Pracodawców FORUM OKRĘTOWE.

  Kobieta w branży stoczniowej

  Email Drukuj

  Dominika Werdecka. Fot.: Piotr B. Stareńczak

  Z Dominiką Werdecką, inspektorem powłok antykorozyjnych w firmie Vistal Offshore Sp. z o.o. rozmawia Agnieszka Latarska.

  Największy polski projekt rozwojowy w Afryce Subsaharyjskiej

  Email Drukuj

  Akademia Rybołówstwa i Nauk o Morzu w Namibe nocą. Fot.: Navimor Int.Z Romanem Kindą prezesem zarządu Navimor International, członkiem Międzynarodowej Rady Doradczej Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego o statku dla Nigerii, o Akademi Rybołówstwa i Nauk o Morzu w Namibe, o fascynacji Afryką rozmawia Maciej Goniszewski.

  Julian Skelnik o sytuacji portów polskich i działaniach BPO

  Email Drukuj

  Julian Skelnik, dyrektor ds. kontaktów zagranicznych i Public Relations ZMPG i przewodniczący BPOPolskie porty morskie w ubiegłym roku osiągnęły bardzo dobre wyniki. Również tegoroczne dane napawają optymizmem. O przyczyny tej dobrej passy zapytaliśmy Juliana Skelnika, dyrektora ds. kontaktów zagranicznych i Public Relations Zarządu Morskiego Portu Gdańsk i przewodniczącego Baltic Ports Organization (BPO).

  A co to jest statek, czyli od "malucha" do mercedesa...

  Email Drukuj

  Jerzy Czuczman podczas panelu OECD w ParyżuZ Jerzym Czuczmanem, dyrektorem Związku Pracodawców Forum Okrętowe rozmawia Grzegorz Landowski.

  Gdynia - miasto z morza i marzeń

  Email Drukuj

  Wojciech SzczurekRozmowa z Wojciechem Szczurkiem, prezydentem Gdyni.

  Dawno temu w PLO

  Email Drukuj

  J. Drzemczewski

  - Uważam, że upadek PLO był splotem bardzo wielu czynników, na które przedsiębiorstwo nie miało wpływu. Były to: dekoniunktura na rynku żeglugowym, dramatyczny spadek ładunków na wszystkich bez wyjątku liniach oceanicznych oraz brak aktywnej polityki państwa w stosunku do narodowej żeglugi. Oczywiście nie brakowało również błędów w zarządzaniu - mówi Jerzy Drzemczewski, były rzecznik Polskich Linii Oceanicznych.

  Czas kobiet w gospodarce morskiej

  Email Drukuj

  Prezes WISTA Poland- Po pierwsze – chodzi o wsparcie, ale też o coś więcej – o to, że mamy być najlepsze - mówi Wanda Dobrowolska-Parfieńczyk, prezes WISTA Poland. - By traktowano nas poważnie i żeby nasze działania mogły być bardziej nośne, trzeba się zarejestrować.

  Reforma bez powodu

  Email Drukuj

  alt

  - To nie jest dobry moment na zajmowanie się etatami. Chodzi o to, aby nie dopuścić do sytuacji, że kiedy nie wyjdzie nam modernizacja armii, to MON będzie się pocieszał, że za to zmiany w systemie dowodzenia mu wyszły - mówi Maksymilian Dura o planowanych zmianach w kierowaniu polskim wojskiem, które dotkną także Marynarkę Wojenną.

  Żółte światło dla zielonej energii

  Email Drukuj

  Farma wiatrowa- Nastroje w sektorze morskich farm wiatrowych są w tej chwili minorowe. Wiele firm zagranicznych zainteresowanych polskim rynkiem wstrzymuje decyzje o głębszym zaangażowaniu, żeby przeczekać niepewny okres - mówi Mariusz Witoński, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Morskich Farm Wiatrowych.

  Strona 1 z 5  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook