Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Ludzie Sprawy pracownicze
Dołącz do nas

Sprawy pracownicze

Prawa pracownicze ● Związki zawodowe ● BiHP ● Wypadki przy pracy ● Sprawy profesjonalne

Część byłej załogi szczecińskiej stoczni chce wrócić do kraju

Email Drukuj

Kilkadziesiąt podań o pracę wpłynęło do Szczecińskiego Parku Przemysłowego. To monterzy i spawacze, którzy w ostatnich latach wyjechali do niemieckich i skandynawskich stoczni.

Kucharze Okrętowi na topie statystyki zarobkowej

Email Drukuj

Zgodnie z dyspozycją Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 7 sierpnia 2013 r. Poz. 937 w Rozdziale 3:

LOTOS SA: Konkurs na stanowisko prezesa zarządu oraz wiceprezesa zarządu ds. produkcji

Email Drukuj

Fot.: LOTOS SA

Rada Nadzorcza Spółki Grupa LOTOS SA ogłasza wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu oraz stanowisko wiceprezesa zarządu ds. produkcji. Termin składania ofert upływa w dniu 5 stycznia 2017.

Radio Gdańsk: Pomorscy pracodawcy chcą zatrudnić ponad 60 tys. cudzoziemców

Email Drukuj

Pracodawcy na Pomorzu chcą zatrudnić ponad 60 tysięcy cudzoziemców, w samym Gdańsku - 28 tys. - wynika z danych przedstawionych na pomorskiej radzie dialogu społecznego, na które powołuje się Radio Gdańsk. Poszukiwani są głównie specjaliści branży informatycznej, budowlanej, morskiej, a także kierowcy.

13 pracowników P&O Ferries zagrożonych zwolnieniem. Naruszyli obowiązujące standardy

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

Kilkunastu pracowników P&O Ferries zagrożonych jest zwolnieniem z pracy. To efekt przeprowadzonej przez władze firmy rutynowej kontroli na obecność w organizmie niedozwolonych środków.

W Grecji znów strajkują. Ucierpi komunikacja promowa

Email Drukuj

Promy w Igoumenitsa (Fot.: Wikimedia Commons)

Na czwartek, 8 grudnia w Grecji zapowiedziany został kolejny strajk przedstawicieli branży żeglugowej. To już kolejna taka akcja, która w tym roku ma miejsce w tym kraju.

Marynarze mają problem ze znalezieniem pracy. Winny kryzys

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Kryzys w morskiej branży wydobywczej i transportu produktów ropopochodnych. Marynarze mają coraz większe problemy ze znalezieniem zatrudnienia, także ci ze Szczecina.

Gdańsk: Protest kilkudziesięciu ciężarówek ws. budowy parkingu w porcie

Email Drukuj

Kilkadziesiąt ciężarówek przez godzinę protestowało w poniedziałek w Gdańsku, kierowcy domagają się budowy parkingu w rejonie portu. Prezes portu zapewnia, że w tej sprawie spółka „jest zdeterminowana”. Plac postojowy ma powstać jeszcze do końca roku.

Kucharze Okrętowi na topie statystyki zarobkowej

Email Drukuj

Zgodnie z dyspozycją Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 7 sierpnia 2013 r. Poz. 937 w Rozdziale 3:

Grecja: Sektor publiczny strajkuje przeciw żądaniom wierzycieli

Email Drukuj

Port w Pireusie (Fot.: Pixabay)

Pracownicy sektora publicznego w Grecji rozpoczęli strajk w czwartek w proteście przeciw reformom rynku pracy i systemu emerytalnego oraz prywatyzacji, na które władze zadłużonego kraju zgodziły się, by uzyskać pomoc międzynarodowych wierzycieli.

Strona 1 z 23PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook