Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Ludzie Personalia
Dołącz do nas
Błąd

  Personalia

  Zmiany personalne w firmach, instytucjach i organizacjach ● Awanse ● Nominacje

  Nowy dowódca SD-11

  Email Drukuj

  Po prawej na zdjęciu porucznik marynarki Paweł Chomiuk (Fot.: M. Purman)

  W środę, 15 lutego, w świnoujskim Porcie Wojennym odbyła się uroczystość objęcia obowiązków dowódcy pływającej stacji demagnetyzacyjnej SD-11. Nowym dowódcą okrętu wchodzącego w skład 12. Dywizjonu Trałowców został porucznik marynarki Paweł Chomiuk.

  Zmiany w składzie zarządu LOTOS Petrobaltic

  Email Drukuj

  Fot.: Lotos SA

  Rada Nadzorcza spółki LOTOS Petrobaltic dokonała zmian w składzie zarządu spółki w związku z rezygnacją Marcina Jastrzębskiego, prezesa Zarządu Grupy LOTOS SA, z funkcji prezesa LOTOS Petrobaltic SA.

  Nowy prezes zarządu PGZ SA

  Email Drukuj

  PGZ SA

  W dniu dzisiejszym Arkadiusz Siwko, pełniący funkcję prezesa zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA od 8 grudnia 2015 r., złożył rezygnację ze stanowiska. Rada Nadzorcza PGZ SA przyjęła rezygnację i podziękowała za jego dotychczasową pracę. Na to stanowisko powołano Błażeja Wojnicza, dotychczasowego prezesa zarządu Polskiego Holdingu Obronnego SA.

  Gdynia: Po raz pierwszy kobieta dowódcą Grupy Jednostek Pływających MW

  Email Drukuj

  Kapitan marynarki Ewa Pawlak (Fot.: M. Kluczyński)

  Kapitan Ewa Pawlak objęła we wtorek dowodzenie Grupą Jednostek Pływających, na którą składają się trzy holowniki, dwa kutry transportowe, kuter poławiacz torped oraz motorówka cumownicza. To pierwsza kobieta w Marynarce Wojennej, która dowodzi taką grupą.

  Nowy przewodniczący Rady Technicznej PRS

  Email Drukuj

  Prorektor ds. kształcenia i dydaktyki dr hab. inż. Marek Dzida, prof. nadzw. PG (Fot.: Politechnika Gdańska)

  Prorektor ds. kształcenia i dydaktyki dr hab. inż. Marek Dzida, prof. nadzw PG został przewodniczącym Rady Technicznej Polskiego Rejestru Statków. Ponadto minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej powołał profesora na członka Konwentu Morskiego.

  Ludmiła Buimister prezesem Stoczni Gdańsk SA

  Email Drukuj

  Fot.: mat. pras. Stocznia Gdańsk SA

  Rada Nadzorcza Stoczni Gdańsk odwołała z funkcji prezesa stoczni Jarosława Łasińskiego i powołała na to stanowisko Ludmiłę Buimister - poinformował w czwartek PAP wiceprzewodniczący stoczniowej "S" Karol Guzikiewicz.

  Kobiety na morzu. DFDS Group publikuje materiał filmowy z Polką w roli głównej

  Email Drukuj

  Sylwia Zakrzewska (Fot.: DFDS Group / screenshot)

  DFDS Group, z okazji obchodzonej w grudniu ubiegłego roku 150. rocznicy istnienia, opublikował serię wizerunkowych filmów promocyjnych. Bohaterką jednego z nich jest także absolwentka Akademii Morskiej w Szczecinie - Sylwia Zakrzewska.

  Nowy Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej

  Email Drukuj

  Od lewej: kontradm. SG Piotr Stocki, płk. SG dr. Piotr Patla (Fot.: S. Dorochowicz)

  W obecności Komendanta Głównego Straży Granicznej płk. SG Marka Łapińskiego odbyła się wczoraj, w Komendzie MOSG w Gdańsku, uroczystość przekazania obowiązków Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Nowym komendantem oddziału został płk SG dr Piotr Patla, który zastąpił na tym stanowisku kontradm. SG Piotra Stockiego.

  Żegluga dopełnieniem sieci korytarzy transportowych. Rozmowa z ministrem Markiem Gróbarczykiem

  Email Drukuj

  Marek Gróbarczyk (Fot.: MGMiŻŚ)

  Rozmowa z Markiem Gróbarczykiem, ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

  Pożegnanie z marynarskim mundurem

  Email Drukuj

  Fot.: M. Kluczyński

  We wtorek, 31 stycznia, na okręcie-muzeum ORP Błyskawica odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzących do rezerwy. Z mundurem pożegnał się między innymi dotychczasowy dowódca najsłynniejszego polskiego niszczyciela – kmdr por. Jerzy Łubkowski.

  Strona 1 z 35  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook