Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Ludzie Personalia
Dołącz do nas
Błąd

  Personalia

  Zmiany personalne w firmach, instytucjach i organizacjach ● Awanse ● Nominacje

  Morze, statki i ...Donald Trump

  Email Drukuj

  Donald Trump, 45. prezydent Stanów Zjednoczonych

  Donald Trump nie wygląda na człowieka, któremu szczególnie bliskie jest morze. Zarówno w życiu prywatnym, jak i w biznesie. Nie doszukaliśmy się obiektów i podmiotów stricte morskich w dostępnych zestawieniach obecnych przedsięwzięć biznesowych i aktualnego majątku osobistego nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa.

  Ważna zmiana personalna w Scandlines

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  Scandlines poinformowało o ważnej zmianie personalnej, jaka dokona się wkrótce na jednym z kluczowych stanowisk. 31 stycznia br. Claus Nikolajsen pełniący funkcję wiceprezesa ds. zarządzania trasami i operacjami zakończy swoja misję w Scandlines. Zostanie on zastąpiony przez Michaela Guldmanna Petersena.

  Nowy Szef Sztabu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

  Email Drukuj

  Fot.: Marcin Purman

  W poniedziałek, 16 stycznia, obowiązki szefa sztabu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża objął komandor Andrzej Wojtkowiak. Jednocześnie został awansowany do stopnia komandora. Uroczystość odbyła się w Sali Tradycji 8. FOW.

  Janusz Radomski w zarządzie Orlen Upstream

  Email Drukuj

  Fot.: Orlen Upstream

  Do zarządu Orlen Upstream, spółki PKN Orlen do poszukiwań i wydobycia ropy i gazu, powołany został Janusz Radomski, dotychczasowy prezes Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Aparatury Badawczej i Dydaktycznej oraz Biura Badań i Certyfikacji (COBRABiD).

  Zmiany kadrowe w Dywizjonie Okrętów Bojowych

  Email Drukuj

  Kmdr Piotr Nieć (Fot.: M. Kluczyński)

  W piątek, 13 stycznia, w Porcie Wojennym w Gdyni odbyło się uroczyste pożegnanie zastępcy dowódcy - szefa Sztabu Dywizjonu Okrętów Bojowych komandora porucznika Piotra Nieć.

  Nowym prezesem Grupy Lotos został Marcin Jastrzębski

  Email Drukuj

  Prezesem został Marcin Jastrzębski (Fot.: mat. pras.)

  Rada nadzorcza Grupy Lotos powołała Marcina Jastrzębskiego na stanowisko prezesa zarządu oraz Jarosława Kawulę na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. produkcji. Jednocześnie Jastrzębski złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa ds. operacyjnych - podała spółka w czwartkowym komunikacie.

  Zmarł Franciszek Makarewicz - były dyrektor naczelny Polskiej Żeglugi Morskiej

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  W wieku 83 lat zmarł Franciszek Makarewicz - specjalista branży morskiej i były dyrektor naczelny Polskiej Żeglugi Morskiej.

  Odszedł pierwszy komendant Daru Młodzieży

  Email Drukuj

  Kpt. ż. w. Tadeusz Olechnowicz (Fot.: Tsuneo Nakamura)

  Był ostatnim komendantem "białej fregaty" - Daru Pomorza i pierwszym jego następcy - Daru Młodzieży. Kapitan Tadeusz Olechnowicz zmarł 28 grudnia w Bremerhaven, gdzie mieszkał od wielu już lat. Był jednym z legendarnych kapitanów naszych żaglowców, całego polskiego szkolnictwa morskiego. Absolwent Wydziału Nawigacyjnego Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni z 1957 roku. Świetny marynarz, waleczny żeglarz, człowiek o niezwykłym uroku osobistym, znakomity ambasador biało-czerwonej bandery.

  Pierwszy rejs ORP Lublin pod dowództwem kpt. Katarzyny Mazurek już w styczniu

  Email Drukuj

  Kapitan marynarki Katarzyna Mazurek

  Jak informują ogólnopolskie media, pierwszy rejs ORP Lublin pod dowództwem kpt. Katarzyny Mazurek zaplanowano na 12 stycznia. Kapitan marynarki Katarzyna Mazurek jest pierwszą kobietą w historii wojskowości polskiej, która objęła dowodzenie okrętem Marynarki Wojennej.

  Zmiany w kierownictwie PŻM - dyrektor naczelny złożył rezygnację

  Email Drukuj

  Paweł Szynkaruk (Fot.: PŻM)

  W środę, 21 grudnia odbyło się XIII posiedzenie Rady Pracowniczej PŻM. W trakcie obrad, dyrektor naczelny Polskiej Żeglugi Morskiej Paweł Szynkaruk złożył rezygnację z pełnienia swojej funkcji z dniem 31 grudnia 2016 r. Swoją decyzję uzasadnił powodami osobistymi, a Rada Pracownicza rezygnację przyjęła. 

  Strona 1 z 34  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook