Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Ludzie Edukacja profi
Dołącz do nas

Edukacja • Kształcenie specjalistów

Specjalistyczna edukacja morska ● Szkolenia kadr dla żeglugi, portów, spedycji morskiej, etc

Wieści z uczelni morskich

Polski trałowiec w międzynarodowym ćwiczeniu SQUADEX 17

Email Drukuj

ORP Wigry (Fot.: kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski)

W czwartek, 23 lutego trałowiec ORP Wigry ze składu 13. Dywizjonu Trałowców (8. Flotylla Obrony Wybrzeża) udał się na międzynarodowe ćwiczenie pod kryptonimem SQUADEX 17. Przez najbliższe dwa tygodnie polscy marynarze współpracując z kolegami z Sił Morskich Niemiec i Marynarki Wojennej Królestwa Szwecji przećwiczą szereg epizodów na wodach Zatoki Kilońskiej i Cieśnin Duńskich. Wypływający w morze okręt pożegnał komandor porucznik Piotr Sikora, dowódca dywizjonu.

Zainaugurowano studia na kierunku Technologie Kosmiczne i Satelitarne

Email Drukuj

Uroczysta inauguracja na kierunku Technologie Kosmiczne i Satelitarne (Fot.: K. Krzempek)

Studia na nowym, międzyuczelnianym kierunku Technologie Kosmiczne i Satelitarne, organizowanym przez Politechnikę Gdańską, Akademię Morską w Gdyni oraz Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni, rozpoczęły się od uroczystości inauguracyjnej, która miała miejsce w Auli PG 21 lutego. Udział w niej wzięli przedstawiciele władz wszystkich trzech uczelni i Polskiej Agencji Kosmicznej oraz politycy, posłowie, włodarze miast, przedsiębiorcy i studenci.

Horyzont II rozpoczyna sezon morskich praktyk

Email Drukuj

Fot.: AM w Gdyni

Statek szkoleniowo-badawczy Horyzont II rozpoczyna cykl praktyk radarowych studentów III roku Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Gdyni. 

Zgrupowanie nurków Marynarki Wojennej

Email Drukuj

Fot.: J. Kwiatkowski

Ponad 60 nurków minerów i nurków inżynierii z jednostek wojskowych Marynarki Wojennej szkoli się w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo Kondycyjnym na Mazurach.

Zimowa praktyka podchorążych zakończona

Email Drukuj

ORP Arctowski (Fot.: M. Kluczyński)

Dzisiaj, 15 lutego, o godzinie 10:00, do Portu Wojennego w Gdyni powrócił ORP Arctowski z podchorążymi Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego oraz Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego Akademii Marynarki Wojennej.

Arktyczne manewry zakończone

Email Drukuj

ORP Gen. T. Kościuszko (Fot.: Wikipedia)

ORP Gen. T. Kościuszko zakończył udział w arktycznych manewrach TG-17. W poniedziałek, 20 lutego, o godz. 10:00 fregata rakietowa wejdzie do macierzystego portu w Gdyni.

Nowy symulator w Akademii Morskiej w Szczecinie

Email Drukuj

Fot.: Akademia Morska w Szczecinie

Insytut Inżynierii Ruchu Morskiego Akademii Morskiej w Szczecinie wzbogacił się o nowy symulator. Polaris 7.5 - najnowszy sprzęt firmy Kongsberg - umożliwia profesjonalne szkolenia nawigacyjno-radarowe zarówno studentów nawigacji, jak i nawigatorów, którzy chcą podnosić swoje kwalifikacje. To obecnie najnowocześniejszy tego typu symulator nawigacyjny w Polsce.

Studenci będą szkolić się na nowoczesnym symulatorze

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Jak informuje Radio Szczecin, studenci Akademii Morskiej w Szczecinie będą mieli możliwość szkolić się na nowym symulatorze do nawigacji.

Wspólne szkolenie morskie w Finlandii

Email Drukuj

Fot.: MOSG

Funkcjonariusze Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej przebywali na szkoleniu w Finlandii, gdzie poznali metody działań prowadzonych podczas operacji morskich koordynowanych przez Agencję Frontex.

Zimowa praktyka podchorążych na ORP Arctowski

Email Drukuj

ORP Arctowski (Fot.: Krzysztof Miłosz)

W poniedziałek, 6 lutego, na pokładzie okrętu hydrograficznego ORP Arctowski, rozpoczęła się morska praktyka 25 studentów piątego roku Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego oraz Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego Akademii Marynarki Wojennej.

Strona 1 z 22PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook