Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Ludzie Edukacja profi
Dołącz do nas

Edukacja • Kształcenie specjalistów

Specjalistyczna edukacja morska ● Szkolenia kadr dla żeglugi, portów, spedycji morskiej, etc

Wieści z uczelni morskich

Dziesiąty rok na Darze Młodzieży

Email Drukuj

Dar Młodzieży (Fot.: Antwerp Maritime Academy)Studenci Akademii Morskiej z Antwerpii od 10 już lat odbywają miesięczne praktyki morskie na Darze Młodzieży. Impulsem dla nawiązania współpracy, była wizyta żaglowca w Antwerpii, na zakończenie regat Sail Training International w 2006 roku. 

Hogere Zeevaartschool Antwerp na Darze Młodzieży

Email Drukuj

Dar Młodzieży (Fot.: AM w Gdyni)

To już dziesiąty rok współpracy Akademii Morskiej w Gdyni ze Szkołą Morską z Antwerpii (Hogere Zeevaartschool Antwerp). Od 2008 roku studenci belgijskiej uczelni odbywają na Darze Młodzieży miesięczne praktyki morskie. 

Kurs szkoleniowo-metodyczny

Email Drukuj

Fot.: 3. Flotylla Okrętów

W niedzielę, 19 marca, rozpoczął się sześciodniowy kurs szkoleniowo-metodyczny z dowódcami jednostek wojskowych podległych dowódcy 3. Flotylli Okrętów. Szkolenie, które prowadzi osobiście dowódca 3.FO, kontradmirał Krzysztof Jaworski, odbywa się na pokładach okrętów ORP Wodnik i ORP Bałtyk.

Chcesz zostać oficerem MW? Masz już tylko 10 dni

Email Drukuj

Praktyki okrętowe (Fot.: Krzysztof Miłosz / AMW)

Pozostało już tylko 10 dni na złożenie wniosków na studia wojskowe w Akademii Marynarki Wojennej. Rekrutacja na studia wojskowe rozpoczyna się dużo wcześniej niż na studia cywilne, gdyż do końca marca należy zarejestrować się elektronicznie i złożyć wniosek o przyjęcie na studia. 

Rozstrzygnięto konkurs RINA-KORAB 2017

Email Drukuj

Fot.: Politechnika Gdańska

Wczoraj, tj. w czwartek, 16 marca odbyła się publiczna prezentacja prac dyplomowych nominowanych do Nagrody KORAB-RINA 2017 za najlepsze prace dyplomowe obronione w roku akademickim 2015/2016. To dwunasta edycja nagrody RINA-KORAB.

Nowe perspektywy w zakresie edukacji dla studentów i nauczycieli akademickich AMW

Email Drukuj

Porozumienie z The Institute of Marine Engineering, Science and Technology IMarEST - 6.10.2016 (Fot.: Krzysztof Miłosz / AMW)

W obecnych czasach, przy rozwijającej się i innowacyjnej gospodarce, bardzo ważne są dla pracodawców wiedza, umiejętności i kompetencje zawodowe ich przyszłych pracowników. Nowe możliwości rozwijania kompetencji tworzy podpisane w ubiegłym roku porozumienie o współpracy z The Institute of Marine Engineering, Science and Technology (IMarEST), w ramach którego Akademia Marynarki Wojennej stała się jego członkiem instytucjonalnym (Marine Member).

Student oceanografii ambasadorem International Ocean Institute w Polsce

Email Drukuj

Fot.: UG

Student drugiego roku studiów drugiego stopnia kierunku Oceanografia, Jan Majcher, w listopadzie 2016 roku uczestniczył w międzynarodowym kursie "Ocean Governance" koordynowanym przez International Ocean Institute (IOI) oraz Uniwersytet Maltański.

Dar Młodzieży opuszcza Gdynię

Email Drukuj

Dar Młodzieży (Fot.: Maciej Stobierski)

W piątek, 10 marca o godz. 15.00, Dar Młodzieży znika z gdyńskiego pejzażu na ponad 50 dni. Od 5 marca praktykę morską przechodzi na jego pokładzie 128 studentów z Akademii Morskiej w Szczecinie.

Nocny załadunek rakiet

Email Drukuj

Nocny załadunek rakiet (Fot.: kmdr ppor. Radosław Pioch)

Od poniedziałku, 6 marca w ramach Okrętowej Grupy Zadaniowej wydzielone siły okrętowe 3. Flotylli Okrętów prowadzą manewry morskie. Jeden z epizodów ćwiczenia przewidywał nocny załadunek rakiet RBS-15 Mk3 na ORP Grom.

Pożegnanie studentów z Angoli

Email Drukuj

Fot.: Akademia Morska w Gdyni

W lutym 2017 roku 16 studentów angolskich zakończyło 2-letni okres kształcenia w Akademii Morskiej w Gdyni w ramach projektu "Angola" i z tytułem magistra wróciło do domu.

Strona 1 z 24PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook