Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Ludzie Edukacja profi
Dołącz do nas

Edukacja • Kształcenie specjalistów

Specjalistyczna edukacja morska ● Szkolenia kadr dla żeglugi, portów, spedycji morskiej, etc

Wieści z uczelni morskich

Ćwiczenia uzupełniania zapasów na morzu

Email Drukuj

Ćwiczenia uzupełniania zapasów na morzu (Fot.: M. Bielawski)

Okręty dywizjonu Okrętów Wsparcia podczas realizacji szkolenia na morzu 09 stycznia 2017 r. ćwiczyły uzupełniania zapasów na morzu w ruchu metodą trawersową tzw. RAS (ang. Replenishment at sea). Jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych i skomplikowanych manewrów jakie wykonują okręty.

Inauguracja roku szkoleniowego 2016 w COM-DKM

Email Drukuj

Inauguracja roku szkoleniowego 2016 w COM-DKM (Fot.: P. Dulas)

W dniu 11 stycznia, w Centrum Operacji Morskich - Dowództwie Komponentu Morskiego zainaugurowano nowy rok szkoleniowy.

Rok 2016 podsumowuje rektor Akademii Morskiej w Szczecinie dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka

Email Drukuj

Fot.: Akademia Morska w Szczecinie

Rok 2016 to jednocześnie rok zmian i ciężkiej, konsekwentnej pracy. Przede wszystkim pracy dydaktycznej, na rzecz naszych studentów, ale też pracy naukowej oraz kształtowania relacji z otoczeniem biznesowym - podsumowuje na łamach portalu InfoMare.pl rektor Akademii Morskiej w Szczecinie dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka.

Nowy rok szkoleniowy

Email Drukuj

Fot.: P. Leoniak

W poniedziałek, 2 stycznia, w 3.Flotylli Okrętów zainaugurowano nowy rok szkoleniowy. Tradycyjne uroczyste podniesienie wielkiej gali banderowej na okrętach zacumowanych w Porcie Wojennym na Oksywiu odbyło się w asyście kompanii i orkiestry MW.

Szkoła Morska w Świnoujściu ma nowe stanowiska laboratoryjne

Email Drukuj

Fot.: Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu wzbogacił bazę dydaktyczną o stanowisko laboratoryjne do chłodnictwa i klimatyzacji oraz stanowisko do regulacji presostatów i temperatury czynnika chłodzącego. Stanowiska te są niezbędne do kształcenia uczniów w zawodzie technik mechanik okrętowy na poziom operacyjny żeglugi międzynarodowej.

ORP Grom uzbrojony

Email Drukuj

Fot.: M. Kluczyński

We wtorek, 13 grudnia, w Porcie Wojennym w Gdyni odbył się trening uzbrajania okrętu rakietowego ORP „Grom”. W treningu uczestniczyła załoga oraz specjaliści Zespołu Technicznego Gdyńskiej Komendy Portu Wojennego.

Szkolenie Sztabu Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 2 (SNMCMG2)

Email Drukuj

Spotkanie przyszłego dowódcy i sztabu SNMCMG2 z komendantem-rektorem Akademii Marynarki Wojennej (Fot.: kmdr ppor. Czesław Cichy)

Trwają przygotowania do objęcia przez polską Marynarkę Wojenną dowodzenia Stałym Zespołem Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 2 (SNMCMG2). 

Co dalej ze Szkołą Morską? Placówkę może przejąć Ministerstwo Gospodarki Morskiej

Email Drukuj

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu

Jaka przyszłość czeka Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu? Czy już wkrótce Ministerstwo Gospodarki Morskiej przejmie tę placówkę od miasta? Temat ten w trakcie środowego seminarium budżetowego poruszył prezydent, Janusz Żmurkiewicz.

Wycieczka do stoczni CRIST

Email Drukuj

Studenci Politechniki Gdańskiej na terenie stoczni

W dniu 25 października grupa studentów Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, z kierunku Oceanotechnika (profil: eksploatacja surowców mineralnych), pod opieką dr. inż. Henryka Olszewskiego odbyła wycieczkę do stoczni CRIST SA w Gdyni.

Umowa Akademii Morskiej w Gdyni z Kuehne + Nagel

Email Drukuj

Od lewej: prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski i prezes Kuehne + Nagel Ingo Goldhammer

22 listopada 2016 r. rektor AMG prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski podpisał porozumienie o współpracy uczelni z firmą Kuehne + Nagel, jedną z największych firm logistycznych na świecie. 

Strona 1 z 21PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook