Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Ludzie
Dołącz do nas


Ludzie

Kronika personalna  ●  Kariery  ●  Sylwetki, wywiady  ●  Edukacja  ●  Praca  ●  Crewing

Polski trałowiec w międzynarodowym ćwiczeniu SQUADEX 17

Email Drukuj

ORP Wigry (Fot.: kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski)

W czwartek, 23 lutego trałowiec ORP Wigry ze składu 13. Dywizjonu Trałowców (8. Flotylla Obrony Wybrzeża) udał się na międzynarodowe ćwiczenie pod kryptonimem SQUADEX 17. Przez najbliższe dwa tygodnie polscy marynarze współpracując z kolegami z Sił Morskich Niemiec i Marynarki Wojennej Królestwa Szwecji przećwiczą szereg epizodów na wodach Zatoki Kilońskiej i Cieśnin Duńskich. Wypływający w morze okręt pożegnał komandor porucznik Piotr Sikora, dowódca dywizjonu.

Kpt Maciej Sodkiewicz laureatem nagrody imienia komendanta Daru Młodzieży

Email Drukuj

Dar Młodzieży (Fot.: Tomasz Degórski / AM w Gdyni)

Kpt Maciej Sodkiewicz został laureatem szóstej edycji Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza - budowniczego i legendarnego komendanta Daru Młodzieży, na pokładzie którego wychowano wiele pokoleń polskich marynarzy.

Konkurs na prezesa OLPP i członka zarządu ds. finansowych

Email Drukuj

Fot.: OLPP

Do marca potrwa postępowanie kwalifikacyjne na prezesa i członka zarządu nowej kadencji spółki Operator Logistyczny Paliw Płynnych (OLPP) z grupy PERN. Konkurs ogłosiła rada nadzorcza OLPP, ponieważ kadencja obecnego zarządu upływa 29 kwietnia - poinformował PERN.

Zainaugurowano studia na kierunku Technologie Kosmiczne i Satelitarne

Email Drukuj

Uroczysta inauguracja na kierunku Technologie Kosmiczne i Satelitarne (Fot.: K. Krzempek)

Studia na nowym, międzyuczelnianym kierunku Technologie Kosmiczne i Satelitarne, organizowanym przez Politechnikę Gdańską, Akademię Morską w Gdyni oraz Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni, rozpoczęły się od uroczystości inauguracyjnej, która miała miejsce w Auli PG 21 lutego. Udział w niej wzięli przedstawiciele władz wszystkich trzech uczelni i Polskiej Agencji Kosmicznej oraz politycy, posłowie, włodarze miast, przedsiębiorcy i studenci.

Minister powołał przewodniczącego Centralnej Morskiej Komisji Egzaminacyjnej

Email Drukuj

Piotr Bidziński (Fot.: MGMiŻŚ)

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej powołał kapitana żeglugi wielkiej Piotra Bidzińskiego na stanowisko przewodniczącego Centralnej Morskiej Komisji Egzaminacyjnej.

Horyzont II rozpoczyna sezon morskich praktyk

Email Drukuj

Fot.: AM w Gdyni

Statek szkoleniowo-badawczy Horyzont II rozpoczyna cykl praktyk radarowych studentów III roku Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Gdyni. 

Zgrupowanie nurków Marynarki Wojennej

Email Drukuj

Fot.: J. Kwiatkowski

Ponad 60 nurków minerów i nurków inżynierii z jednostek wojskowych Marynarki Wojennej szkoli się w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo Kondycyjnym na Mazurach.

Nowy dowódca SD-11

Email Drukuj

Po prawej na zdjęciu porucznik marynarki Paweł Chomiuk (Fot.: M. Purman)

W środę, 15 lutego, w świnoujskim Porcie Wojennym odbyła się uroczystość objęcia obowiązków dowódcy pływającej stacji demagnetyzacyjnej SD-11. Nowym dowódcą okrętu wchodzącego w skład 12. Dywizjonu Trałowców został porucznik marynarki Paweł Chomiuk.

Strona 1 z 106PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook