Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Ludzie
Dołącz do nas


Ludzie

Kronika personalna  ●  Kariery  ●  Sylwetki, wywiady  ●  Edukacja  ●  Praca  ●  Crewing

Morze, statki i ...Donald Trump

Email Drukuj

Donald Trump, 45. prezydent Stanów Zjednoczonych

Donald Trump nie wygląda na człowieka, któremu szczególnie bliskie jest morze. Zarówno w życiu prywatnym, jak i w biznesie. Nie doszukaliśmy się obiektów i podmiotów stricte morskich w dostępnych zestawieniach obecnych przedsięwzięć biznesowych i aktualnego majątku osobistego nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa.

Ważna zmiana personalna w Scandlines

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Scandlines poinformowało o ważnej zmianie personalnej, jaka dokona się wkrótce na jednym z kluczowych stanowisk. 31 stycznia br. Claus Nikolajsen pełniący funkcję wiceprezesa ds. zarządzania trasami i operacjami zakończy swoja misję w Scandlines. Zostanie on zastąpiony przez Michaela Guldmanna Petersena.

Ćwiczenia uzupełniania zapasów na morzu

Email Drukuj

Ćwiczenia uzupełniania zapasów na morzu (Fot.: M. Bielawski)

Okręty dywizjonu Okrętów Wsparcia podczas realizacji szkolenia na morzu 09 stycznia 2017 r. ćwiczyły uzupełniania zapasów na morzu w ruchu metodą trawersową tzw. RAS (ang. Replenishment at sea). Jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych i skomplikowanych manewrów jakie wykonują okręty.

Inauguracja roku szkoleniowego 2016 w COM-DKM

Email Drukuj

Inauguracja roku szkoleniowego 2016 w COM-DKM (Fot.: P. Dulas)

W dniu 11 stycznia, w Centrum Operacji Morskich - Dowództwie Komponentu Morskiego zainaugurowano nowy rok szkoleniowy.

Nowy Szef Sztabu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

Email Drukuj

Fot.: Marcin Purman

W poniedziałek, 16 stycznia, obowiązki szefa sztabu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża objął komandor Andrzej Wojtkowiak. Jednocześnie został awansowany do stopnia komandora. Uroczystość odbyła się w Sali Tradycji 8. FOW.

Janusz Radomski w zarządzie Orlen Upstream

Email Drukuj

Fot.: Orlen Upstream

Do zarządu Orlen Upstream, spółki PKN Orlen do poszukiwań i wydobycia ropy i gazu, powołany został Janusz Radomski, dotychczasowy prezes Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Aparatury Badawczej i Dydaktycznej oraz Biura Badań i Certyfikacji (COBRABiD).

Zmiany kadrowe w Dywizjonie Okrętów Bojowych

Email Drukuj

Kmdr Piotr Nieć (Fot.: M. Kluczyński)

W piątek, 13 stycznia, w Porcie Wojennym w Gdyni odbyło się uroczyste pożegnanie zastępcy dowódcy - szefa Sztabu Dywizjonu Okrętów Bojowych komandora porucznika Piotra Nieć.

Nowym prezesem Grupy Lotos został Marcin Jastrzębski

Email Drukuj

Prezesem został Marcin Jastrzębski (Fot.: mat. pras.)

Rada nadzorcza Grupy Lotos powołała Marcina Jastrzębskiego na stanowisko prezesa zarządu oraz Jarosława Kawulę na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. produkcji. Jednocześnie Jastrzębski złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa ds. operacyjnych - podała spółka w czwartkowym komunikacie.

Strona 1 z 102PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook