Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Inne Shiplovers • Spotters • Hobby
Dołącz do nas
Błąd

  Shiplovers • Shipspotters

  Miłośnicy statków i okrętów • Spotterzy • Modelarze • Kolekcjonerzy • Morskie hobby

  Największe polskie statki

  Email Drukuj

  Jeden z największych masowców (pod względem tonażu) zbudowanych dla PŻM - Karpaty (Fot. PŻM)

  Zaczynając rozmowę na temat polskich statków, zarówno cywilnych jak i okrętów wojennych można się spotkać zwykle z opinią, że nie ma o czym rozmawiać, bo nie ma czegoś takiego, że stan okrętów wojennych jest tragiczny, a flota handlowa lub pasażerska nie istnieje. Nic bardziej mylnego. Może i nasza flota wojenna nie jest w najlepszym stanie, ale niedługo może się to zmienić. Natomiast nasza flota handlowa jest całkiem pokaźna i ma się coraz lepiej.

  ''Papieskie'' statki

  Email Drukuj

  Pope John Paul II

  35 lat temu nasz rodak, Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Czy Jan Paweł II ma "swój" statek?... Ma co najmniej trzy. Są także statki noszące imiona następców "naszego" papieża…

  Pierwsze zdjęcie flagowej jednostki Maersk

  Email Drukuj

  Pierwsze publiczne zdjęcie niemal ukończonego statku typu Triple-E dla armatora Maersk, wyciekło do internetu. Zdjęcie zostało wykonane w Korei Południowej przez entuzjastów transportu morskiego, którzy posługując się obiektywem teleskopowym uchwycili jednostkę. Stocznia Daewoo Shipbuilding rozpoczęła wielką operację budowy 20 statków tego typu dla duńskiej firmy.

  Mini statki i żaglówki w Parku Kasprowicza

  Email Drukuj

  altW niedzielę (14 października) w Parku Kasprowicza o odbył się konkurs Modeli Pływających. Można było podziwiać kilkanaście miniaturowych statków i żaglówek.

  Po I Gdyńskiej Giełdzie Kolekcjonerów Marynistycznych

  Email Drukuj

  Giełda

  W Gdyni odbyła się wczoraj pierwsza w Polsce giełda "kolekcjonerów marynistycznych". Okazała się przedsięwzięciem obiecującym i wartym kontynuacji, choć wymaga dopracowania.

  Okręty w miniaturze przy gdyńskiej plaży

  Email Drukuj

  Shipreplica 2012

  W miniony weekend odbyła się trzecia już edycja Międzynarodowej Wystawy Modelarstwa Okrętowego Shipreplica. Po raz pierwszy znalazła miejsce w gościnnym, choć nie otwartym jeszcze oficjalnie, nowym gmachu Muzeum Marynarki Wojennej.

  Upoluj statek - atrakcje nie tylko na najbliższy weekend

  Email Drukuj

  Gdynia

  Co robić w długi weekend? Jeśli tylko nie pada - polecamy shipspotting ! Czyli fotografowanie statków. To zdrowy sposób na zagospodarowanie wolnego czasu - spacer na świeżym powietrzu, po nabrzeżach i bulwarach... I obserowanie wszystkiego, co się na morzu dzieje.

  HMAV Bounty i buntownik na monecie Pitcairn Islands

  Email Drukuj
  HMAV Bounty - moneta Pitairn IslandsMennica New Zeland Mint wydała dla Pitcairn Islands dwie srebrne monety przedstawiajcie okręt Bounty oraz Christiana Fletcher'a.

  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook