Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Inne Muzea morskie • Nautologia
Dołącz do nas
Błąd

  Muzea morskie • Nautologia

  Spuścizna morska • Muzea morskie • Statki muzea i repliki • Archeologia podwodna • Nautologia

  Interaktywni "Rybacy w akcji" w Helu

  Email Drukuj

  Stanowiska interaktywne w Muzeum Rybołówstwa w Helu (Fot.: NMM)

  Pięć stanowisk interaktywnych wzbogaciło wystawę stałą pt. "Dzieje rybołówstwa na wodach Zatoki Gdańskiej" w Muzeum Rybołówstwa w Helu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, zastosowanym w zabytkowym obiekcie można sprawdzić, jak czują się rybacy na kutrze podczas sztormu, ile trzeba włożyć wysiłku w wybranie sieci z połowem i jakie ryby są poławiane w wodach Bałtyku.

  W zoo w Płocku nowa ekspozycja - akwaria z fauną i florą wód świata

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  Jedną z największych w Polsce ekspozycję fauny i flory najważniejszych akwenów na świecie, w tym mórz i oceanów, otwarto w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku (Mazowieckie). Prezentowanych jest tam ponad 200 gatunków zwierząt i 80 gatunków roślin.

  Wirtualne Muzeum Morskie: zbiory online i morskie quizy

  Email Drukuj

  Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku przedstawia wirtualną odsłonę, pozwalającą na łatwy dostęp do kolekcji.

  Morskie Centrum Nauki na Łasztowni

  Email Drukuj

  Tak będzie wyglądało Morskie Centrum Nauki na Łasztowni

  Centrum Nauki za ponad 80 mln zł powstanie w Szczecinie. Ma mieć kształt kadłuba statku i powierzchnię ponad siedmiu tysięcy metrów kwadratowych. Będzie to multimedialne muzeum edukacyjne, nawiązujące do idei Muzeum Morskiego. Stanie na Łasztowni.

  Multimedialne Centrum Nauki w kształcie kadłuba statku powstanie w Szczecinie

  Email Drukuj

  Widok na Łasztownię (Fot.: Wikimedia Commons)

  W Szczecinie ma powstać w kształcie kadłuba statku multimedialne Centrum Nauki, które będzie akcentować morskie tradycje stolicy Pomorza Zachodniego. W piątek podpisano list intencyjny ws. utworzenia nowoczesnej placówki naukowo-edukacyjnej.

  Muzeum Archeologii Podwodnej w Łebie - zwycięski projekt

  Email Drukuj

  Wizualizacja Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie

  Rozstrzygnięty został konkurs urbanistyczno-architektoniczny na projekt koncepcyjny Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie. Placówka będzie kolejnym, dziesiątym oddziałem Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

  Pierwsi zwiedzający przekroczyli próg Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie

  Email Drukuj

  CKWS - otwarcie dla mieszkańców

  W sobotę, 2 lipca o godzinie 10 pierwsi zwiedzający przekroczyli próg Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie - nowej filii Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. CKWS to pracownie konserwatorskie, magazyn studyjny, miejsce nauki i zabawy, a przede wszystkim poznania, jak naprawdę wygląda praca w Muzeum.

  "Muzea Szlaku Wisły" - inicjatywa Społecznego Komitetu Obchodów Roku Rzeki Wisły

  Email Drukuj

  Muzea Szlaku Wisły - inicjatywa Społecznego Komitetu Obchodów Roku Rzeki Wisły (Fot.: NMM)

  Jak uczynić Wisłę bardziej atrakcyjną? Jak podkreślić wagę marki królowej polskich rzek oraz stworzyć spójną strategię jej promocji? Sieć "Muzea Szlaku Wisły" to jedna z inicjatyw Społecznego Komitetu Obchodów Roku Rzeki Wisły, mających na celu uchwalenie przez Sejm RP roku 2017 "Rokiem Rzeki Wisły". Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku jest liderem tego elementu projektu.

  Muzeum Rybołówstwa w Helu otwarte dla zwiedzających

  Email Drukuj

  Dyrektor NMM, dr inż. Jerzy Litwin podczas otwarcia Muzeum

  Wczoraj, tj. 4 kwietnia, po przeprowadzeniu kapitalnego remontu, odbyło się oficjalne otwarcie Muzeum Rybołówstwa w Helu. Oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, w którym nie prowadzono żadnych większych prac remontowych od lat 70. XX w., w ciągu trzech lat poddano modernizacji i zrealizowano zupełnie nową aranżację wystawy stałej, którą od dzisiaj mogą podziwiać turyści. 

  Centrum Konserwacji Wraków Statków - warsztaty i spotkania dla nauczycieli

  Email Drukuj

  Centrum Konserwacji Wraków Statków - warsztaty i spotkania dla nauczycieli

  Tczewskie Centrum Konserwacji Wraków Statków - nowy obiekt Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku - zostanie otwarte w czerwcu tego roku, ale już wcześniej będzie się tu dużo działo.

  Strona 1 z 12  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook