Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Inne MORZE Tajemnic
Dołącz do nas

MORZE Tajemnic

Tajemnice i odkrycia Morskie legendy

Akademia Morska, "czarci orszak" i zaginiony U-Boot, porozumienie podpisane

Email Drukuj

Akademia Morska w Szczecinie (Fot.: Wikipedia)

Szczecińska Akademia Morska będzie badała jeziora na Pojezierzu Drawskim. W czwartek podpisane zostało porozumienie między uczelnią a organizatorami akcji "Jezioro Tajemnic", w ramach której m.in. poszukiwany będzie... U-Boot w jeziorze Drawsko.

Wrak w Podczelu wydobyty [VIDEO]

Email Drukuj

Fot.: Robert Dziemba

Aż trzy dni zajęła akcja wydobywania niemieckiego okrętu z plaży w Podczelu. Zabytkowe elementy statku trafią do Skansenu Morskiego.

Wrak na plaży w Kołobrzegu

Email Drukuj

Fot.: Muzeum Oręża Polskiego / Facebook

Na plaży w Podczelu, wschodniej części Kołobrzegu, trwa akcja wydobycia wraku, jaki po ostatnich sztormach odsłoniło morze. Elementy jednostki zauważyli turyści.

Kilkaset lat leżał w wodzie. Teraz będzie eksponatem dla turystów

Email Drukuj

XIX-wieczny wrak łodzi w Międzywodziu (Fot.: Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej)

Koniec operacji wydobycia wraku XIX-wiecznej łodzi z plaży w Międzywodziu. Po odkopaniu i rozłożeniu go na około 100 elementów trafił już na teren mariny w Kamieniu Pomorskim.

Rozpoczęła się akcja wydobycia XIX-wiecznego wraku łodzi w Międzywodziu

Email Drukuj

XIX-wieczny wrak łodzi w Międzywodziu (Fot.: Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej)

Dwa miesiące temu morze przemieściło wrak na brzeg tamtejszej plaży. W środę, od wczesnych godzin rannych, nad odkopaniem fragmentu poszycia łodzi pracuje około 20 osób. Do akcji wkroczyły też koparki. Po spłukaniu pozostałości piachu z drewnianych wręg rozpocznie się etap sporządzania dokumentacji.

Wrak XIX-wiecznej łodzi zostanie wydobyty w środę

Email Drukuj

Fot.: google maps/screenshot

Po dwóch miesiącach od wyrzucenia na plażę w Międzywodziu wrak XIX-wiecznej łodzi zostanie wydobyty. Akcja ma się rozpocząć w środę rano.

Żołnierze pomogą wydobyć wrak zabytkowej łodzi

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Żołnierze z garnizonu w Dziwnowie pomogą w wydobyciu XIX-wiecznego wraku łodzi z plaży w Międzywodziu.

Zabytek wciąż czeka w Bałtyku. "Wszystko w rękach MON-u"

Email Drukuj

Fot.: google maps/screenshot

Trwają przygotowania do wyciągnięcia wraku XIX-wiecznej łodzi z Międzywodzia. Ponad miesiąc temu morze odsłoniło podczas sztormu drewniane wręgi z żelaznymi nitami na tamtejszej plaży.

W Międzywodziu morze odsłoniło wrak XIX-wiecznego statku

Email Drukuj

Fot.: google maps/screenshot

Silne wiatry oraz sztormowa pogoda odkryły wrak XIX-wiecznego statku na plaży w Międzywodziu. 

Znaleziono brytyjski okręt podwodny z czasów kampanii norweskiej

Email Drukuj

HMS Tudor, okręt podwodny klasy T, tej samej, do której należał także odnaleziony HMS Tarpon (Fot.: Beadell, S J (Lt) Royal Navy / Wikipedia)

Okręt podwodny HMS Tarpon Królewskiej Marynarki Wojennej zatopiony przez niemiecką marynarkę w 1940 roku zlokalizowano ok. 80 kilometrów na północny zachód od duńskiego wybrzeża. Jednostka spoczywa 40 metrów pod wodą.

Strona 1 z 6PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook