Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Inne Nad morzem
Dołącz do nas
Błąd

  Nad morzem

  Morze, miasta i ludzie • Życie codzienne nad morzem • Miasta portowe • Waterfront

  Mieszkanie nad morzem - może być tanie i drogie być może

  Email Drukuj

  Mieszkanie nad morzem - może być tanie i drogie być może (Fot.: mat. pras.)

  Miasta i miejscowości nad polskim morzem stanowią miejsce stałego zamieszkania i pracy kilku milionów Polaków. Przez zdecydowanie większą grupę rodaków są one postrzegane przez pryzmat wakacji – jako cel wymarzonych wyjazdów wypoczynkowych. Jedni i drudzy – niezależnie czy mieszkają w nich na stałe, czy tylko spędzają w nich urlopy – mają wpływ na kształtowanie cen na nadmorskim rynku mieszkaniowym.

  Plaże placem budowy

  Email Drukuj

  Niechorze/Rewal. Kilkukilometrowy pas zachodniopomorskiego wybrzeża Bałtyku przez Rewal po Niechorze wygląda w większości jak plac budowy. Piaszczyste pasy plaż przemierzają regularnie koparki na gąsienicach, wielotonowe wywrotki wyładowane głazami i drewnianymi palami, sprzęt specjalistyczny do palowania w gruncie czy betoniarki.

  Świnoujście: Powstanie Piracka Przygoda

  Email Drukuj

  W dzielnicy Warszów powstanie nietypowy obiekt rekreacyjny o nazwie "Piracka Przygoda".

  Ruszyła budowa tunelu pod Martwą Wisłą

  Email Drukuj

  DamrokaW Gdańsku zainaugurowano wiercenie tunelu pod Martwą Wisłą. Będzie go drążyć specjalna maszyna TBM, którą zbudowano w Niemczech specjalnie na potrzeby tej inwestycji.

  22 mln zł dla Gdyni

  Email Drukuj

  Wody Zatoki Gdańskiej staną się czystsze. Gdyni przyznano bowiem dofinansowanie z funduszy UE w wysokości ponad 22 mln zł. Miasto zamierza przeznaczyć te środki na inwestycje w kanalizację deszczową.

  Porządki na Kępie Redłowskiej

  Email Drukuj

  alt

  Jak tylko zima nieco odpuści, rozpoczną się prace w rezerwacie „Kępa Redłowska" w Gdyni. Są one związane z realizacją projektu pod nazwą „Budowa małej infrastruktury służącej ochronie przyrody, na obszarze rezerwatu Kępa Redłowska w Gdyni".

  Olbrzymia kotwica znaleziona na plaży

  Email Drukuj

   Kotwica na plażyNa nietypowe znalezisko natknęli się pracownicy zatrudnieni przez Urząd Morski w Słupsku, w czasie prac saperskich na plaży w okolicy jeziora Kopań, gdzie umacniany jest brzeg morski. W piasku odkryto ponad 2,5-tonową, ponad dwumetrową kotwicę typu Danforth. Leżała pod cienką warstwą piasku.

  Świnoujście potrzebuje stałego połączenia z lądem

  Email Drukuj

  Stałe połączenie z resztą kraju, drogi dojazdowe do portu, ale też inwestycje w turystykę, takie jak budowa molo czy nowej promenady - to cele, które chciałoby realizować Świnoujście przy pomocy pieniędzy z Unii Europejskiej.

  Hel zdobyty!

  Email Drukuj

  Skrzypek na HeluPod jedenastu dniach od startu w Świnoujściu, Krzysztof Skrzypek dotarł na Hel. - Jestem teraz trochę innym człowiekiem niż na starcie - powiedział nam.

  Skrzypek na półmetku

  Email Drukuj

  Krzysztof Skrzypek

  Piąty dzień wędruje morskim brzegiem Krzysztof Skrzypek. Wyprawa przebiega bez większych trudności.

  Strona 1 z 11  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook