Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Inne MORZE książek
Dołącz do nas

MORZE Książek

Przegląd nowości i zapowiedzi wydawniczych ● Recenzje i rekomendacje ● Ksiązki z naszym logo

Monografia na 95-lecie Morskiego Instytutu Rybackiego: aktualne tematy badań naukowych

Email Drukuj

Fot.: pixabay

Prace badawcze prowadzi w Morskim Instytucie Badawczym liczny zespół naukowców i ekspertów z różnych dziedzin związanych z ekosystemami morskimi i sektorem rybnym. Wyniki analiz są zazwyczaj publikowane w anglojęzycznych czasopismach naukowych, zdobywając uznanie w międzynarodowym gronie badaczy danej problematyki. Jednocześnie jako Państwowy Instytut Badawczy odpowiedzialny za Wieloletni Program Zbioru Danych Rybackich, a także realizujący szereg innych prac badawczych i rozwojowych, w trakcie całego roku tworzy setki opinii, ekspertyz i opracowań na rzecz organów administracji rządowej, podmiotów publicznych, organizacji pozarządowych i przemysłu. Żadne z powyższych źródeł informacji nie służy szerszemu odbiorcy w Polsce, który jest zainteresowany rzetelną, zweryfikowaną wiedzą naukową na temat Morza Bałtyckiego i sektora rybnego w Polsce. Dlatego właśnie, z okazji 95-lecia MIR - PIB, publikuje tomy zawierające artykuły dotyczące trzech podstawowych działów aktualnych tematów badań naukowych, do których tworzenia zaproszono ekspertów.

Nareszcie jest - codzienna gazeta na statku!

Email Drukuj

Nareszcie jest - codzienna gazeta na statku!

XXI wiek, a na środku Atlantyku średniowiecze. Tak najczęściej wygląda sytuacja z dostępem do codziennych informacji prasowych z kraju i świata. Pomimo łączy satelitarnych i innych cudów techniki, przeczytanie kilku wiadomości w internecie na statku zajmuje wieczność i kosztuje majątek.

Nowe książki: Bitwa o Atlantyk już w sprzedaży!

Email Drukuj

OkładkaW ofercie wydawnictwa Finna w ramach "Serii z kotwiczką" ukazała się niedawno nowa pozycja autorstwa Samuela Eliota Morisona, amerykańskiego kontradmirała, oficjalnego historyka US Navy w II wojnie światowej i dwukrotnego laureata Nagrody Pulitzera. Tym razem Morison opisuje początek wojny amerykańsko - niemieckiej w szczególności walkę z U-bootami u wybrzeży USA i na Atlantyku.

HIT! Fenomen Stoczni Gdańskiej w obiektywie Zenona Miroty [VIDEO]

Email Drukuj

Zenon Mirota w Stoczni Gdańskiej. Lata 60. ub. wieku"Stocznia jaka była. Stocznia Gdańska - powstanie - rozwój - upadek". To tytuł nowego i niezwykłego albumu fotograficznego poświęconego jednej z najbardziej znanych stoczni w Europie, autorstwa człowieka, który poświęcił jej całe życie.

Nowości wydawnicze: Dla miłośników walk na Pacyfiku

Email Drukuj

Książka Samuela E. Morisona

II wojna światowa to oczywiście nie tylko walka z hitlerowskimi Niemcami i bitwa o Atlantyk. Prawdopodobnie dla Amerykanów większe znaczenie miały morskie zmagania z Japonią, która realnie zagroziła amerykańskiemu terytorium, atakując 7 grudnia 1941 roku Pearl Harbor na Hawajach.

Nowości wydawnicze: Niemiecki aspekt II wojny na morzu

Email Drukuj

okladka

Gdańska Oficyna Wydawnicza FINNA opublikowała w "Serii z kotwiczką" kolejną pozycję marynistyczną. Tym razem otrzymujemy do rąk wspomnienia dwóch oficerów Kriegsmarine, Wolfganga Lütha i Claussa Kortha. Claus Korth (1911-1988) był dowódcą dwóch U-bootów, chlubiącym się zatopieniem alianckich statków o łącznym tonażu 73 015 ton. Wolfgang Lüth (1913-1945) jako dowódca pięciu U-bootów zubożył flotę państw walczących z Hitlerem o 225 204 tony wyporności.

Wodowanie "Pożegnania Atlantyku"

Email Drukuj

Kapitanowie od lewej  Hieronim Majka, Krzysztof Meissner, Jerzy Pszenny

W piątek, 13 grudnia, w Muzeum Miasta Gdyni spotkali się weterani oraz sympatycy żeglugi pasażerskiej uprawianej pod polską banderą. Okazją było wodowanie kolejnej „Księgi  Floty Ojczystej”, tym razem „Pożegnania Atlantyku” pióra Jerzego Drzemczewskiego, niestrudzonego strażnika pamięci o dniach chwały polskiej floty morskiej. 

Rada Interesantów Portu Gdynia - historia i ludzie

Email Drukuj

okladka

"Rada Interesantów Portu Gdynia w obecnym kształcie została powołana w 1997 roku jako organ doradczy dla Zarządu Morskiego Portu Gdynia. W jej skład wchodzą przedstawiciele 32 przedsiębiorstw działających w porcie. Rada zajmuje stanowisko we wszystkich istotnych dla rozwoju portu sprawach" – czytamy na stronach Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Logistyka morska. Statki, porty, spedycja

Email Drukuj

Logistyka morska. Statki, porty, spedycja” – jest jedną z pierwszych na polskim rynku wydawniczym pozycją książkową poświęconą szerokiej problematyce funkcjonowania logistycznych łańcuchów dostaw z wykorzystaniem drogi morskiej. Książka składa się z 3 części.

Z podniesioną banderą

Email Drukuj

Historyczna powieść przygodowa pełna emocji i uczuć. Bohatera czeka wiele zwrotów akcji i nieoczekiwanych przygód, które utrudniać będą osiągnięcie celu.

Strona 1 z 13PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook