Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Inne Historia • Tradycje • Kultura
Dołącz do nas
Błąd

  Historia • Tradycje • Kultura

  Historia ● Tradycje morskie ● Kultura ● Rozrywka ● Marynistyka

  Święta spędzili na morzu

  Email Drukuj

  Solina (Fot.: PŻM)

  Załogi prawie wszystkich statków pływających w barwach Polskiej Żeglugi Morskiej, Wigilię i Święta Bożego Narodzenia spędziły na morzach i oceanach całego świata.

  Marynarska wigilia w PŻM

  Email Drukuj

  Fot.: Wikipedia

  Marynarze, przedstawiciele polskich armatorów oraz profesorowie szczecińskiej Akademii Morskiej podzielili się opłatkiem na corocznym spotkaniu wigilijnym, które odbyło się w środę w siedzibie Polskiej Żeglugi Morskiej.

  Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło w Ministerstwie

  Email Drukuj

  Fot.: MGMiŻŚ

  Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej przejął Betlejemskie Światło Pokoju od grupy harcerzy z 6. Podhalańskiej Drużyny Harcerskiej "Dzikie Buki" z Bukowiny Tatrzańskiej. Drużyna przybyła do resortu z hm. Pawłem Chmielewskim ze Związku Harcerstwa Polskiego. Harcerze symboliczne światło przejęli od słowackich skautów.

  Boże Narodzenie na pokładzie Pogorii

  Email Drukuj

  Pogoria (Fot.: Bohdan Sienkiewicz)

  To już po raz piąty młodzież z Gdańska - z rodzin z problemami, zagrożonych wykluczeniem społecznym, mieszkająca w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka lub innych placówkach opiekuńczo-wychowawczych - spędza święta na Pogorii. Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu Sylwii Mrowińskiej z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. To sposób na zainteresowanie młodych żeglarstwem - nie wypływają w morze, ale pracują, mieszkają i śpią na Pogorii. Na pokładzie żaglowca spędzają tez święta Bożego Narodzenia. Mają czas, by zobaczyć Włochy.

  DFDS tradycyjnie zatroszczył się o potrzebujących

  Email Drukuj

  Crown Seaways (Fot.: Wikimedia Commons)

  Tradycji stało się zadość. DFDS kolejny już rok zorganizował wigilię dla osób potrzebujących. W tym roku z oferty przygotowanej przez armatora skorzystało ponad 600 osób.

  Stoczniowcy z Gdańska uczcili 46. rocznicę Grudnia'70

  Email Drukuj

  Fot.: Wikimedia Commons

  Ok.100-osobowa grupa pracowników Stoczni Gdańsk złożyła w piątek kwiaty i zapaliła znicze pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców upamiętniając 46. rocznicę tragicznych wydarzeń na Wybrzeżu w grudniu 1970 r.

  Uroczystość odsłonięcia dzwonu w Klinice Onkologii w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"

  Email Drukuj

  Dzwon w Klinice Onkologii

  Wzorem wielu szpitali na świecie, również pacjenci Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" kończący leczenie onkologiczne będą mogli uczestniczyć w ceremonii bicia w dzwon, aby obwieścić koniec terapii. Pozwala to uwierzyć i cieszyć się z pokonania następnego etapu walki z rakiem. Uroczyste odsłonięcie dzwonu odbyło się 12 grudnia. Fundatorem jest Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte.

  Latarnia morska dostanie nowe życie

  Email Drukuj

  Latarnia Morska Świnoujście - Lata 1890-1900 (Fot.: Wikimedia Commons)

  Co roku odwiedza ją ponad 100 000 gości. Jest jednym z symboli Świnoujścia i najważniejszym zabytkiem portowym na Pomorzu Zachodnim. Dodatkowo jest najwyższą tego typu budowlą ceglaną na świecie i najgorzej zagospodarowaną taką atrakcją chyba w całej Europie. Czy Królowa Jasności - świnoujska Latarni Morska dostanie szanse na "drugie" życie?

  Szczecin: portowe żurawie odzyskają dawny blask

  Email Drukuj

  Fot.: Wikipedia

  Trzy zabytkowe dźwigi, które pracowały w szczecińskim porcie przez siedem dziesięcioleci odzyskają swój dawny blask i barwy. Odnowione żurawie mają cieszyć oczy turystów i mieszkańców od początku przyszłego roku.

  Zaprezentowano plany ORP Orzeł

  Email Drukuj

  ORP Orzeł (Fot.: Archiwum Marynarki Wojennej RP)

  W Muzeum Marynarki Wojennej przedstawiono odnowione plany ORP Orzeł - informuje portal Trójmiasto.pl. Wcześniej ich nie pokazywano.

  Strona 1 z 16  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook