Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Inne Wychowanie morskie
Dołącz do nas

Wychowanie morskie

Edukacja i wychowanie morskie • Popularyzacja spraw morskich wśród młodzieży i całego społeczeństwa

Znamy rejsy nominowane do nagrody Harcerski Rejs Roku

Email Drukuj

Zawisza Czarny (Fot.: Grzegorz Zajączkowski)

Nagroda Harcerski Rejs Roku została ustanowiona przez Wydział Wychowania Wodnego Głównej Kwatery ZHP w 2015 roku. Celem nagrody jest popularyzacja sportów wodnych wśród członków ZHP, promowanie harcerskich żeglarzy, propagowanie nowych tras rejsów, aktywizowanie środowisk do organizacji ciekawych rejsów, wzmacnianie pozytywnego wizerunku ZHP w społeczeństwie, umożliwienie prezentacji środowisk na forum ogólnopolskim. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach - Morski Rejs Roku oraz Śródlądowy Rejs Roku.

Pół wieku Latającego Holendra [VIDEO]

Email Drukuj

W 50 lat od premiery pierwszego odcinka "Latającego Holendra", programu emitowanego w Telewizji Polskiej w sumie przez ponad 25 lat, podczas jubileuszowego zlotu jego miłośników w Gdyni, 5 stycznia 2017 r. rozmawiamy z jego autorami, Bohdanem Sienkiewiczem i Aleksandrem Goskiem.

Projekt "Nasze dzieci, Polska/Ukraina" pod patronatem Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Email Drukuj

Fot.: Port Gdańsk

Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, odwiedzajac Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, wziął udział w wizycie 30 dzieci z polskich rodzin z Ukrainy oraz domu dziecka na Mazowszu.

Zwiedzanie statku badawczego Oceania

Email Drukuj

Oceania

W piątek, 9 grudnia br. studenci II stopnia kierunku Oceanotechnika (profil: Eksploatacja Zasobów Mórz i Oceanów) pod opieką mgr inż. Dominiki Witos mieli okazję zwiedzić statek badawczy Oceania

Dokąd płynął latający Holender?

Email Drukuj

Pierwszy zlot holendrowców w Gdyni w czerwcu 1968 roku

Popołudnie 10 stycznia 2017 r. to 50 lat od ukazania się w ogólnopolskim programie telewizyjnym "Latającego Holendra". Przez 26 lat i 4 miesiące prowadził on wychowanie morskie młodzieży na antenie telewizyjnej i w czasie letnich obozów inicjacji morskiej w ramach Bractwa Żelaznej Szekli. 

Wi@tr od Morza w Muzeum

Email Drukuj

Dar Pomorza (Fot.: Akademia Morska w Gdyni)

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku jest partnerem projektu digitalizacyjnego "Wi@tr od Morza", dofinansowanego w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Kultura Cyfrowa".

Porozumienie o współpracy pomiędzy ZMPG-a SA a Akademią Morską w Gdyni

Email Drukuj

Od lewej: Adam Meller prezes ZMPG-a, prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski (Fot.: Tadeusz Urbaniak)

Wczoraj, tj. 2 listopada nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Zarządem Morskiego Portu Gdynia SA a Akademią Morską w Gdyni.

Konkurs wiedzy o Zawiszy Czarnym i generale Zaruskim

Email Drukuj

Fot.: mat. pras.

Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP zaprasza szkoły i organizacje młodzieżowe do udziału w konkursie wiedzy o Zawiszy Czarnym i Generale Zaruskim. Nagrodą jest rejs na Zawiszy.

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku zakończył kolejny sezon

Email Drukuj

Fot.: Program Edukacji Morskiej

Już ponad 20 tysięcy gimnazjalistów wzięło udział w edukacyjnych rejsach realizowanych w Gdańsku od 2010 roku. Ten wyjątkowy w skali Europy Program to przykład udanej współpracy międzysektorowej. Edukacja morska ma w Gdańsku długą tradycję i będzie rozwijała się w kolejnych latach.

Ystad. "Tańczący z orłami" najlepszym reportażem konkursu BAŁTYK 2016

Email Drukuj

Rozdanie nagród Ogólnopolskiego Konkursu Reportażu i Dokumentu Radiowego Bałtyk 2016 (Fot.: MGMiŻŚ)

W szwedzkim Ystad nastąpiło rozstrzygnięcie kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Reportażu i Dokumentu Radiowego „Bałtyk 2016” organizowanego przez Polskie Radio Koszalin.

Strona 1 z 5PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook