Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Info Wydarzenia Odprawa kapitanów Zawiszy Czarnego
Dołącz do nas

Odprawa kapitanów Zawiszy Czarnego

Email Drukuj
Fot.: Centrum Wychowania Morskiego ZHP

W dniu 11 lutego br., w Sali Kominkowej Hufca ZHP Gdynia po raz czwarty odbyło się spotkanie kapitanów, starszych mechaników i starszych oficerów Zawiszy Czarnego.

W czasie spotkania hm. Rafał Klepacz przedstawił działania Fundacji Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP - armatora żaglowca Zawisza Czarny w 2016 roku oraz wyniki badania satysfakcji klientów przeprowadzonego wśród uczestników rejsów organizowanych przez CWM ZHP.

Omówiony też został przebieg wypadku jachtu Zjawa IV w grudniu 2016 roku oraz wnioski, jakie armatorowi przedstawił zespół, który na zlecenie CWM ZHP zajmował się ustalaniem przyczyn zdarzenia.

Czytaj także: AKTUALIZACJA: Polski jacht wpłynął na mieliznę u wybrzeży Szwecji
Czytaj także: Zjawa IV do Polski drogą morską

Następnie kapitan Jan Dobrogowski przeprowadził szkolenie z Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem na jednostkach pływających CWM ZHP, który będzie obowiązywać od kwietnia 2017 roku. Na koniec kadra żaglowca została zapoznana z systemem postępowania z odpadami na Zawiszy Czarnym zgodnym z konwencją MARPOL, który obowiązuje na żaglowcu i zmianami w regulaminie służby na jego pokładzie. 

Z uwagi na specyfikę Zawiszy Czarnego szkolenie starszych oficerów i kapitanów to długotrwały proces, który wymaga dużego doświadczenia, odpowiedniego stażu, a także rekomendacji od aktualnych funkcyjnych.

Aktualnie na liście kapitanów Zawiszy Czarnego znajduje się 30 osób uprawnionych do dowodzenia tym żaglowcem.

rel (Centrum Wychowania Morskiego ZHP)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

facebook