Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Info Wydarzenia
Dołącz do nas

Wydarzenia

Spotkania ● Targi, konferencje, sympozja ● Dni Morza

Festyny morskie ● Rocznice i uroczystości ● Dni otwarte

Zawsze stawiamy na bezpieczeństwo!

Email Drukuj

Fot.: Cezary Spigarski

Blisko 200 uczestników z całej Polski, 10 sesji, 13 prelegentów – w Teatrze Muzycznym w Gdyni 25 marca odbyła się, zorganizowana przez Pomorski Związek Żeglarski, Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa.

IV Kongres Rybny

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

W dniach 30-31 marca br. w Sopocie odbędzie się IV Kongres Rybny, doroczna konferencja kadry zarządzającej przemysłu rybnego. Patronat honorowy nad 4 Kongresem Rybnym objął Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk. Morski Instytut Rybacki-Państwowy Instytut Badawczy jest partnerem merytorycznym Kongresu. 

Konferencja Porty Morskie 2017. Zgłoszenia do 7 kwietnia!

Email Drukuj

Fot.: ZMPSiŚ

Instytut Zarządzania Transportem przy Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Morski zapraszają do udziału w konferencji naukowej "Porty Morskie 2017". Tematem tegorocznego spotkania jest "Stan i perspektywy wzrostu znaczenia portów morskich w lądowo-morskich łańcuchach logistycznych".

Port Gdańsk na największych targach świata turystyki morskiej

Email Drukuj

Port Gdańsk na targach Seatrade Cruise Global

Port Gdańsk zaprezentował swoją ofertę na targach Seatrade Cruise Global, które odbyły się w dniach 14-16 marca 2017 roku w Fort Lauderdale (USA). Są to największe targi świata dotyczące turystyki morskiej organizowane od ponad 30 lat. Podczas wizyty na Florydzie Zarząd Morskiego Portu Gdańsk podpisał także list intencyjny z Portem Miami w sprawie współpracy i ustanowienia statusu tzw. portów siostrzanych.

Program Batory - platforma rozwoju innowacji w polskiej gospodarce morskiej

Email Drukuj

Stocznia Remontowa Nauta SA

Program Batory należy rozwinąć w program budowy polskiej floty promowej, a projekt powinien obejmować cały kompleks zagadnień związanych z budową promów, począwszy od decyzji inwestycyjnej, poprzez analizę długofalowego działania na konkurencyjnym rynku aż po finansowanie projektu - to syntetyczne wnioski po seminarium "Program Batory - platforma rozwoju innowacji w polskiej gospodarce morskiej".

Gazprom i Eni chcą budować następcę South Stream

Email Drukuj

Memorandum o porozumieniu podpisali: Alexey Miller - Gazprom i Claudio Descalzi - Eni (Fot.: Gazprom)

Gazprom podpisał z kolejną włoską spółką memorandum o porozumieniu w sprawie współpracy przy dostawach rosyjskiego gazu do Włoch. Dzięki budowie gazociągów Turkish Stream i Posejdon Rosjanie będą mogli zwiększyć swoją obecność na gazowym rynku Europy Południowej. Dokument nie ma jednak zobowiązującego charakteru.

Konferencja Aluminium 2017 - Biznes Trendy Technologie

Email Drukuj

Fot.: mat. pras.

Wydawca magazynu "Nowa Stal" zaprasza na kolejną edycję konferencji "Aluminium. Biznes Trendy Technologie". Odbędzie się ona 6 czerwca 2017 r. w Poznaniu w trakcie wystawy ITM 2017 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Transport intermodalny w dolnym odcinku Wisły

Email Drukuj

Transport intermodalny w dolnym odcinku Wisły (Fot.: PSSE)

Kooperacji portów morskich ze szklakiem żeglownym dolnego odcinka Wisły oraz linią kolejową Gdynia-Katowice poświęcone było spotkanie, które na zaproszenie Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o. odbyło się w gdyńskim Bałtyckim Porcie Nowych Technologii.

Wyjazdowe posiedzenie sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Email Drukuj

Fot.: MGMiŻŚ

W poniedziałek, 20 marca w siedzibie Urzędu Morskiego przy pl. Stefana Batorego 4 w Szczecinie odbędzie się wyjazdowe posiedzenie sejmowej KGMiŻŚ. Posiedzenie poprowadzi przewodnicząca Komisji, poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk. W obradach weźmie udział Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

W Brukseli o rozwoju transportu multimodalnego w regionie Łaby i Odry

Email Drukuj

W trakcie konferencji minister Jerzy Materna przedstawił priorytety rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce w perspektywie do roku 2030 r. (Fot.: MGMiŻŚ)

Jerzy Materna, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, uczestniczył w konferencji, pt. Rola żeglugi śródlądowej w rozwoju transportu multimodalnego w Europie Centralnej, w Brukseli. Organizatorem konferencji, która odbyła się w dniach 15 i 16 marca br., było Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Transportu landu Saksonii-Anhalt i Sekretariatu Generalnego Unii Izb Łaby Odry z Magdeburga.

Strona 1 z 92facebook