Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Info Wydarzenia
Dołącz do nas

Wydarzenia

Spotkania ● Targi, konferencje, sympozja ● Dni Morza

Festyny morskie ● Rocznice i uroczystości ● Dni otwarte

Wyjazdowe posiedzenie Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

W najbliższy poniedziałek, 27 lutego br. odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Obrady rozpoczną się o godz. 13:30 w sali konferencyjnej Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Lasów Państwowych "Bażyna" przy ul. Wojska Polskiego 15 w Pogorzelicy.

Tradycyjne, tegoroczne 6 z kolei posiedzenie Kapituły Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza

Email Drukuj

Maciej Sodkiewicz

W czwartek 23 lutego w południe w salonie kapitańskim „Daru Pomorza” Kapituła Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza ogłosiła tegoroczny werdykt.

Nowości na Baltexpo 2017

Email Drukuj

Baltexpo 2015 (Fot.: baltexpo.ztw.pl)

W dniach 11-13 września w Gdańsku odbędzie się 19. edycja Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO - targów i konferencji, których tematyka zogniskowana jest na rozwoju szeroko rozumianych przemysłów związanych z morzem - w tym stoczni, portów, żeglugi i logistyki - oraz szerokiego grona ich kooperantów z Polski i zagranicy.

Posiedzenie Academic Affairs Committee IAMU w Gdyni

Email Drukuj

Posiedzenie Academic Affairs Committee IAMU w Gdyni (Fot.: AM w Gdyni)

W dniach 5 i 6 lutego odbyło się posiedzenie AAC (Academic Affairs Committee), jednego z 4 komitetów Stowarzyszenia Wyższych Uczelni Morskich IAMU (International Association of Maritime Universities).

Konferencja "Morska energetyka wiatrowa - kołem zamachowym polskiej gospodarki"

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej już po raz trzeci, we współpracy z partnerami branżowymi, organizuje międzynarodową konferencję, podczas której omawiany będzie wpływ, jaki morska energetyka wiatrowa może mieć na rozwój polskiej gospodarki.

Konferencja Wychowanie Wodne w ZHP

Email Drukuj

Konferencja Wychowanie Wodne w ZHP (Fot.: Centrum Wychowania Morskiego ZHP)

W ubiegły weekend, w Hotelu Nadmorskim w Gdyni odbyła się Konferencja Wychowanie Wodne w ZHP, w której wzięło udział ponad 100 instruktorów z całej Polski. Było to wydarzenie inaugurujące obchody Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego w Polsce.

PRS na spotkaniu "Poland & Greece - Connected by Shipping"

Email Drukuj

Fot., źródło: polandgreece2017.mareforum.com

W czwartek 9 lutego br. w Atenach miało miejsce spotkanie mające na celu promowanie możliwości współpracy pomiędzy polskimi i greckimi firmami w sektorze morskim. Imprezę zorganizowała Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach, we współpracy z firmą eventową Mare Forum International. W tym wyjątkowym, a zarówno pionierskim wydarzeniu wzięło udział siedemnaście firm armatorskich, cztery stocznie, siedem firm inżynieryjnych, pięć doradczych oraz dwa towarzystwa klasyfikacyjne.

Ponad 20 muzeów nadwiślańskich stworzyło projekt "Muzea Szlaku Wisły"

Email Drukuj

Ilustr.: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Wystawy, zajęcia edukacyjne i publikacje składają się na projekt „Muzea Szlaku Wisły”. W inicjatywę, którą zainaugurowano w poniedziałek w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, zaangażowało się ponad 20 nadwiślańskich placówek muzealnych.

Obrady Grupy Roboczej ds. Patologii i Chorób Organizmów Morskich ICES w MIR-PIB

Email Drukuj

Fot.: MIR-PIB

W dniach 14-16 lutego 2017 r. w MIR-PIB odbyły się obrady Grupy Roboczej ds. Patologii i Chorób Organizmów Morskich, działającej w ramach Międzynarodowej Rady Badań Morza (ICES WGPDMO). 

Debata w sprawie Odrzańskiej Drogi Wodnej

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

W siedzibie Sejmiku Województwa Lubuskiego odbyła się debata w sprawie Odrzańskiej Drogi Wodnej (ODW).

Strona 1 z 89facebook