Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Info Nie przegap
Dołącz do nas

Nie przegap

Zapowiedzi imprez, książek, filmów

"Kształcenie kadr dla nowoczesnej gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej". Konferencja na Politechnice Gdańskiej

Email Drukuj

Gmach Główny Politechniki Gdańskiej (Fot.: K. Krzempek / PG)

Pracodawcy Pomorza oraz Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej zapraszają na konferencję "Kształcenie kadr dla nowoczesnej gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej - wyzwania, bariery, oczekiwania", która odbędzie się w dniu 11 kwietnia br., o godzinie 10.30, w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej.

Spotkanie marynistyczne z Andrzejem Perepeczko

Email Drukuj

Akademia Morska w Gdyni

Akademia Morska w Gdyni zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Perepeczko, które odbędzie się 23 marca o godz. 17.00 w Sali Tradycji Akademii Morskiej w Gdyni (ul. Morska 83, p. 208, I piętro).

"Le Quy Don - Polak potrafi". Pokaz filmu w Muzeum Marynarki Wojennej

Email Drukuj

Zaproszenie na seans filmowy

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza w czwartek 30 marca na premierową prezentację filmu dokumentalnego autorstwa Bohdana Sienkiewicza "Le Quy Don", poświęconego budowie i dziewiczej podróży żaglowca szkolnego, zbudowanego w Gdańsku dla Marynarki Wojennej Wietnamu. 

"OPTY-mista". Pokaz specjalny reportażu o Leonidzie Telidze

Email Drukuj

Leonid Teliga na pokładzie jachtu Opty

Miasto Gdynia zaprasza na przedpremierowy pokaz specjalny reportażu "OPTY-mista" prezentującego sylwetkę i historię kapitana Leonida Teligi oraz dyskusję w gronie wyjątkowych gości: kpt. Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz, kpt. Macieja Dowhyluka oraz Szymona Kuczyńskiego.

19. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów

Email Drukuj

Atlantic Puffin (Fot.: Sailbook Cup)

Sobota, 11 marca, drugi dzień 19. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów nazwany Dniem Gór, Podróży, Wody i Wyczynu zaprezentuje osiągnięcia żeglarzy.

Obchody z okazji 46. rocznicy powstania 3. Flotylli Okrętów

Email Drukuj

Okręt podwodny ORP Bielik (Fot.: M. Kluczyński)

W sobotę, 11 marca, mija 46 lat od utworzenia największego związku taktycznego Marynarki Wojennej. W 1971 roku powstała całkiem nowa jednostka, która do dzisiaj stanowi główną siłę uderzeniową polskich sił morskich. W piątek, 10 marca, o godzinie 10:30 przedstawiciele wszystkich jednostek wchodzących w skład 3. FO spotkają się w Porcie Wojennym w Gdyni na uroczystych obchodach święta gdyńskiej Flotylli.

19. edycja Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów

Email Drukuj

Kolosy - statuetki za dokonania roku, które Kapituła nagrody przyzna w pięciu kategoriach: Alpinizm, Eksploracja jaskiń, Podróże, Żeglarstwo i Wyczyn roku (Fot.: Gdynia.pl)

Otwarcie 19. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, największej imprezy podróżniczej w Europie, już w piątek 10 marca w Gdyni. Wśród gości m.in. Krzysztof Starnawski, Olek Doba, Wojciech Dąbrowski, Marek Kamiński, Adam Bielecki, Ryszard Pawłowski i Małgorzata Wojtaczka. Finał i wręczenie Kolosów za najważniejsze dokonania eksploracyjne roku 2016 w niedzielę 12 marca 2017 roku.

Ogłoszenie zwycięzcy Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza

Email Drukuj

Dar Pomorza (Fot.: Wikipedia)

W czwartek, 23 lutego o godz. 13.00 na pokładzie Daru Pomorza (Nabrzeże Pomorskie w Gdyni) ogłoszony zostanie zwycięzca szóstej edycji Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza.

O historii floty wojennej II RP

Email Drukuj

Opowieści spod biało-czerwonej

W siedemnaście dni po odzyskaniu niepodległości przez Rzeczpospolitą, 28 listopada 1918 roku, naczelnik państwa Józef Piłsudski powołał do życia Marynarkę Polską. W Modlinie sformowano pierwsze jednostki. W skład Flotylli Rzecznej, Oddziału Zapasowego Marynarzy i Batalionu Morskiego weszli marynarze z byłych flot zaborczych. To właśnie Batalion Morski wraz z generałem Józefem Hallerem, 10 lutego 1920 roku zaślubił Polskę z Bałtykiem. Te i inne fakty z historii floty wojennej w okresie II RP przedstawi Aleksander Gosk.

Dar Młodzieży w Świnoujściu - pierwszy port 2017

Email Drukuj

Dar Młodzieży (Fot.: AM w Gdyni)

Świnoujście to pierwszy, obok macierzystej Gdyni, port w ramach tegorocznych praktyk morskich, do którego zawija Dar Młodzieży

Strona 1 z 31facebook