Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Info Nie przegap
Dołącz do nas

Nie przegap

Zapowiedzi imprez, książek, filmów

STOCZNIA 2 - wernisaż wystawy

Email Drukuj

Stocznia Gdańska zawsze przyciągała artystów. Do dzisiaj ta przestrzeń silnie oddziałuje na wyobraźnię swoją skalą, widokiem monumentalnych statków w budowie, rozmachem i bogactwem przemysłowego krajobrazu.

Muzeum Marynarki Wojennej zaprasza najmłodszych na zajęcia w czasie ferii zimowych

Email Drukuj

Przez dwa tygodnie, w dniach od 16 do 27 stycznia, od poniedziałku do piątku dzieci będą mogły wcielić się w morskich awanturników biorąc udział w grze fabularnej, zostać dowódcami flot w grze planszowej lub poszukiwać ukrytego skarbu. 

Ferie 2017 w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie

Email Drukuj

Będziemy wodzić palcem po mapie, uczyć się podstaw nawigacji i przeprowadzać doświadczenia chemiczne. Będzie mokro, wesoło i nawet jeśli nie spadnie śnieg, gwarantujemy, że ferie w Tczewie będą udane - zapowiada w komunikacie Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku. 

O nawigacji, podwodnych tajemnicach i sekretach Żurawia

Email Drukuj

Ferie w Muzeum: o nawigacji, podwodnych tajemnicach i sekretach Żurawia (Fot.: NMM)

Jak ubierali się nurkowie 300 lat temu? Czy można zobaczyć ciśnienie? O czym mówią do nas zabytki i jak odczytać znaki nawigacyjne. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza na ferie 2017.

Dar Młodzieży w klimacie XIX wieku

Email Drukuj

Zdjęcie Daru Młodzieży wykonane techniką mokrego kolodionu

Akademia Morska i Gdyńskie Centrum Filmowe zapraszają na unikatową wystawę połączoną z warsztatami fotograficznymi - efekt rejsu na Darze Młodzieży, podczas którego autor wystawy, Andrzej Górski wykonał serię fotogramów obrazujących życie na żaglowcu, stosując archaiczną, XIX-wieczną technikę tzw. "mokrego kolodionu".

Podróżnik 2015 roku National Geografic w Akademii Morskiej

Email Drukuj

Aleksander Doba

Aleksander Doba wygłosi inspirujący wykład na Akademii Morskiej w Szczecinie.

Pływające konstrukcje wsporcze - seminarium Akademii OFFSHORE

Email Drukuj

Fot.: pixabay

Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej zaprasza na kolejne seminarium Akademii OFFSHORE pt. "Pływające konstrukcje wsporcze dla morskiej energetyki wiatrowej". Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 14 listopada w Gdańsku w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Warsztaty fotograficzne: "Szczecin - miasto portowe" - 4 pory roku

Email Drukuj

Strefa Kultury Studenckiej Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza studentów na bezpłatne warsztaty fotograficzne, które wspiera i współrealizuje Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, a poprowadzi Magdalena Seredyńska. 

Zwiedzanie fregaty w ramach rozpoczynającego się dzisiaj "Tygodnia Niemieckiego"

Email Drukuj

Karlsruhe (Fot.: Bundeswehr)

Na terenie Wolnego Obszaru Celnego w Gdańsku zacumowała fregata rakietowa niemieckiej Marynarki Wojennej - Karlsruhe.

"Jak konkurować z najlepszymi?" - wykład Akademii Przemysłów Morskich

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

Akademia Przemysłów Morskich, wspólny projekt Związku Pracodawców Forum Okrętowego oraz Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, zaprasza na cykl wykładów prowadzonych przez przedstawicieli biznesu, reprezentujących tzw. top management firm związanych z branżą morską.

Strona 1 z 29facebook