Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Info
Dołącz do nas


Info

Podsekretarz stanu w MON z wizytą w Akademii Marynarki Wojennej

Email Drukuj

Fot.: Krzysztof Miłosz AMW

W środę, 18 stycznia z wizytą w Akademii Marynarki Wojennej przebywał podsekretarz stanu w MON prof. dr hab. Wojciech Fałkowski, który w ministerstwie nadzoruje działalność uczelni wojskowych. Była to pierwsza wizyta wiceministra w AMW. 

Ambasador RPA gościem Akademii Morskiej w Gdyni

Email Drukuj

Wizyta ambasadora RPA (Fot.: AM. w Gdyni)

W minionym tygodniu gościem JM Rektora Akademii Morskiej w Gdyni prof. dr hab. inż. Janusza Zarębskiego był Simon Jabulani Ntombela, ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Republiki Południowej Afryki w Polsce. Ambasador w Gdyni gościł na zaproszenie Krajowej Izby Gospodarki Morskiej. 

Sezon zimowy 2016/2017. Lodołamacze w akcji

Email Drukuj

Fot.: RZGW Szczecin

Wraz z rozpoczęciem lodołamania na dolnej Odrze, lodołamacze zaczynają pracę z reguły od jeziora Dąbie w Szczecinie, będącego odbiornikiem kry lodowej z rzeki Odry i Warty. Następnie po wyłamaniu na jeziorze w lodzie rynny, lodołamacze kierowane są w górę rzeki. W miarę przemieszczania się czołówki lodołamaczy w górę do akcji włączane są kolejne lodołamacze liniowe, mające za zadanie rozbijanie dużych skupisk lodu na mniejsze elementy i niedopuszczenie do zatrzymania się spływającej kry lodowej.

Druga edycja Forum Bezpieczeństwa Morskiego za nami

Email Drukuj

Druga edycja Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa

W czwartek, 19 stycznia, w warszawskim hotelu Novotel Airport, odbyła się druga edycja Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2017.

Morska energetyka wiatrowa. W lutym konferencja

Email Drukuj

Fot.: mat. pras.

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej już po raz trzeci, we współpracy z partnerami branżowymi, organizuje międzynarodową konferencję, podczas której dyskutowany będzie wpływ, jaki morska energetyka wiatrowa może mieć na rozwój polskiej gospodarki.

PERN organizuje spotkania z potencjalnymi wykonawcami inwestycji

Email Drukuj

Fot.: PERN SA

PERN, spółka strategiczna dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, po raz pierwszy zorganizował spotkanie w potencjalnymi wykonawcami inwestycji i zakupów. Uczestniczyli w nim przedstawiciele ok. 110 podmiotów. Planowane są kolejne takie spotkania.

45. rocznica podniesienia bandery na Okręcie Polskiej Marynarki Wojennej ORP Darłowo

Email Drukuj

45. rocznica podniesienia bandery na Okręcie Polskiej Marynarki Wojennej ORP Darłowo

W związku z mijającą 45. rocznicą podniesienia bandery na okręcie Polskiej Marynarki Wojennej ORP Darłowo (1972-2017) Zamek Książąt Pomorskich Muzeum w Darłowie zaprasza do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w piątek, 20 stycznia br. w Zamku Książąt Pomorskich - Muzeum w Darłowie (ul. Zamkowa 4). 

Jarosław Kaczyński spotkał się z członkami PiS na Pomorzu Zachodnim

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się w niedzielę w Szczecinie z zachodniopomorskimi działaczami partii. W trakcie spotkania mówił m.in. o powstaniu specjalnych struktur regionalnych do wyborów samorządowych. Wydarzenie było zamknięte dla mediów.

GE Day w ramach Akademia Przemysłów Morskich

Email Drukuj

Fot.: mat. pras.

W najbliższą środę, tj. 18 stycznia 2017 r. Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa (WOiO) Politechniki Gdańskiej organizuje wydarzenie pt. GE Day w ramach Akademia Przemysłów Morskich (APM) z przedstawicielami EDC GE Oil & Gas. 

Wizyta ekspertów Inicjatywy JASPERS i przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju w Porcie Gdynia

Email Drukuj

Fot.: T. Urbaniak / Port Gdynia

W dniu 12 stycznia 2017 roku w siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA odbyło się spotkanie z ekspertami Inicjatywy Jaspers oraz przedstawicielami Ministerstwa Rozwoju.

Strona 1 z 116PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook