Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Info
Dołącz do nas


Info

Zawsze stawiamy na bezpieczeństwo!

Email Drukuj

Fot.: Cezary Spigarski

Blisko 200 uczestników z całej Polski, 10 sesji, 13 prelegentów – w Teatrze Muzycznym w Gdyni 25 marca odbyła się, zorganizowana przez Pomorski Związek Żeglarski, Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa.

Żaglowiec Kruzensztern ponownie w Świnoujściu

Email Drukuj

Kruzensztern (Fot.: Wikipedia)

Przez trzy dni 28, 29 i 30 kwietnia br. można będzie za darmo jeden z trzech największych żaglowców świata - rosyjski Kruzensztern. Żaglowiec zacumuje przy nabrzeżu na wysokości Kapitanatu Portu. Zobacz, w jakich godzinach będzie można go zwiedzać.

IV Kongres Rybny

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

W dniach 30-31 marca br. w Sopocie odbędzie się IV Kongres Rybny, doroczna konferencja kadry zarządzającej przemysłu rybnego. Patronat honorowy nad 4 Kongresem Rybnym objął Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk. Morski Instytut Rybacki-Państwowy Instytut Badawczy jest partnerem merytorycznym Kongresu. 

Konferencja Porty Morskie 2017. Zgłoszenia do 7 kwietnia!

Email Drukuj

Fot.: ZMPSiŚ

Instytut Zarządzania Transportem przy Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Morski zapraszają do udziału w konferencji naukowej "Porty Morskie 2017". Tematem tegorocznego spotkania jest "Stan i perspektywy wzrostu znaczenia portów morskich w lądowo-morskich łańcuchach logistycznych".

"Kształcenie kadr dla nowoczesnej gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej". Konferencja na Politechnice Gdańskiej

Email Drukuj

Gmach Główny Politechniki Gdańskiej (Fot.: K. Krzempek / PG)

Pracodawcy Pomorza oraz Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej zapraszają na konferencję "Kształcenie kadr dla nowoczesnej gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej - wyzwania, bariery, oczekiwania", która odbędzie się w dniu 11 kwietnia br., o godzinie 10.30, w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej.

Port Gdańsk na największych targach świata turystyki morskiej

Email Drukuj

Port Gdańsk na targach Seatrade Cruise Global

Port Gdańsk zaprezentował swoją ofertę na targach Seatrade Cruise Global, które odbyły się w dniach 14-16 marca 2017 roku w Fort Lauderdale (USA). Są to największe targi świata dotyczące turystyki morskiej organizowane od ponad 30 lat. Podczas wizyty na Florydzie Zarząd Morskiego Portu Gdańsk podpisał także list intencyjny z Portem Miami w sprawie współpracy i ustanowienia statusu tzw. portów siostrzanych.

Program Batory - platforma rozwoju innowacji w polskiej gospodarce morskiej

Email Drukuj

Stocznia Remontowa Nauta SA

Program Batory należy rozwinąć w program budowy polskiej floty promowej, a projekt powinien obejmować cały kompleks zagadnień związanych z budową promów, począwszy od decyzji inwestycyjnej, poprzez analizę długofalowego działania na konkurencyjnym rynku aż po finansowanie projektu - to syntetyczne wnioski po seminarium "Program Batory - platforma rozwoju innowacji w polskiej gospodarce morskiej".

Spotkanie marynistyczne z Andrzejem Perepeczko

Email Drukuj

Akademia Morska w Gdyni

Akademia Morska w Gdyni zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Perepeczko, które odbędzie się 23 marca o godz. 17.00 w Sali Tradycji Akademii Morskiej w Gdyni (ul. Morska 83, p. 208, I piętro).

Gazprom i Eni chcą budować następcę South Stream

Email Drukuj

Memorandum o porozumieniu podpisali: Alexey Miller - Gazprom i Claudio Descalzi - Eni (Fot.: Gazprom)

Gazprom podpisał z kolejną włoską spółką memorandum o porozumieniu w sprawie współpracy przy dostawach rosyjskiego gazu do Włoch. Dzięki budowie gazociągów Turkish Stream i Posejdon Rosjanie będą mogli zwiększyć swoją obecność na gazowym rynku Europy Południowej. Dokument nie ma jednak zobowiązującego charakteru.

Konferencja Aluminium 2017 - Biznes Trendy Technologie

Email Drukuj

Fot.: mat. pras.

Wydawca magazynu "Nowa Stal" zaprasza na kolejną edycję konferencji "Aluminium. Biznes Trendy Technologie". Odbędzie się ona 6 czerwca 2017 r. w Poznaniu w trakcie wystawy ITM 2017 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Strona 1 z 125PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook