Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Info
Dołącz do nas


Info

Wyjazdowe posiedzenie Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

W najbliższy poniedziałek, 27 lutego br. odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Obrady rozpoczną się o godz. 13:30 w sali konferencyjnej Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Lasów Państwowych "Bażyna" przy ul. Wojska Polskiego 15 w Pogorzelicy.

Tradycyjne, tegoroczne 6 z kolei posiedzenie Kapituły Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza

Email Drukuj

Maciej Sodkiewicz

W czwartek 23 lutego w południe w salonie kapitańskim „Daru Pomorza” Kapituła Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza ogłosiła tegoroczny werdykt.

19. edycja Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów

Email Drukuj

Kolosy - statuetki za dokonania roku, które Kapituła nagrody przyzna w pięciu kategoriach: Alpinizm, Eksploracja jaskiń, Podróże, Żeglarstwo i Wyczyn roku (Fot.: Gdynia.pl)

Otwarcie 19. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, największej imprezy podróżniczej w Europie, już w piątek 10 marca w Gdyni. Wśród gości m.in. Krzysztof Starnawski, Olek Doba, Wojciech Dąbrowski, Marek Kamiński, Adam Bielecki, Ryszard Pawłowski i Małgorzata Wojtaczka. Finał i wręczenie Kolosów za najważniejsze dokonania eksploracyjne roku 2016 w niedzielę 12 marca 2017 roku.

Ogłoszenie zwycięzcy Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza

Email Drukuj

Dar Pomorza (Fot.: Wikipedia)

W czwartek, 23 lutego o godz. 13.00 na pokładzie Daru Pomorza (Nabrzeże Pomorskie w Gdyni) ogłoszony zostanie zwycięzca szóstej edycji Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza.

Nowości na Baltexpo 2017

Email Drukuj

Baltexpo 2015 (Fot.: baltexpo.ztw.pl)

W dniach 11-13 września w Gdańsku odbędzie się 19. edycja Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO - targów i konferencji, których tematyka zogniskowana jest na rozwoju szeroko rozumianych przemysłów związanych z morzem - w tym stoczni, portów, żeglugi i logistyki - oraz szerokiego grona ich kooperantów z Polski i zagranicy.

O historii floty wojennej II RP

Email Drukuj

Opowieści spod biało-czerwonej

W siedemnaście dni po odzyskaniu niepodległości przez Rzeczpospolitą, 28 listopada 1918 roku, naczelnik państwa Józef Piłsudski powołał do życia Marynarkę Polską. W Modlinie sformowano pierwsze jednostki. W skład Flotylli Rzecznej, Oddziału Zapasowego Marynarzy i Batalionu Morskiego weszli marynarze z byłych flot zaborczych. To właśnie Batalion Morski wraz z generałem Józefem Hallerem, 10 lutego 1920 roku zaślubił Polskę z Bałtykiem. Te i inne fakty z historii floty wojennej w okresie II RP przedstawi Aleksander Gosk.

Posiedzenie Academic Affairs Committee IAMU w Gdyni

Email Drukuj

Posiedzenie Academic Affairs Committee IAMU w Gdyni (Fot.: AM w Gdyni)

W dniach 5 i 6 lutego odbyło się posiedzenie AAC (Academic Affairs Committee), jednego z 4 komitetów Stowarzyszenia Wyższych Uczelni Morskich IAMU (International Association of Maritime Universities).

Konferencja "Morska energetyka wiatrowa - kołem zamachowym polskiej gospodarki"

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej już po raz trzeci, we współpracy z partnerami branżowymi, organizuje międzynarodową konferencję, podczas której omawiany będzie wpływ, jaki morska energetyka wiatrowa może mieć na rozwój polskiej gospodarki.

Konferencja Wychowanie Wodne w ZHP

Email Drukuj

Konferencja Wychowanie Wodne w ZHP (Fot.: Centrum Wychowania Morskiego ZHP)

W ubiegły weekend, w Hotelu Nadmorskim w Gdyni odbyła się Konferencja Wychowanie Wodne w ZHP, w której wzięło udział ponad 100 instruktorów z całej Polski. Było to wydarzenie inaugurujące obchody Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego w Polsce.

PRS na spotkaniu "Poland & Greece - Connected by Shipping"

Email Drukuj

Fot., źródło: polandgreece2017.mareforum.com

W czwartek 9 lutego br. w Atenach miało miejsce spotkanie mające na celu promowanie możliwości współpracy pomiędzy polskimi i greckimi firmami w sektorze morskim. Imprezę zorganizowała Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach, we współpracy z firmą eventową Mare Forum International. W tym wyjątkowym, a zarówno pionierskim wydarzeniu wzięło udział siedemnaście firm armatorskich, cztery stocznie, siedem firm inżynieryjnych, pięć doradczych oraz dwa towarzystwa klasyfikacyjne.

Strona 1 z 121PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook