Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Blogi Bohdan Sienkiewicz
Dołącz do nas

Latający Sienkiewicz

Solo non stop dookoła świata

Email Drukuj

Kapitan Perły oblegany przez media

W sobotę 4 czerwca, tak jak zaplanował, Bartek Czarciński wyruszył 6 metrowym jachtem Perła w samotny rejs dookoła ziemi bez zawijania do portu. 

„Janka Morska Księżniczka” w TV Gdańsk!

Email Drukuj

Janka BielakNie ulega najmniejszej wątpliwości, że tegoroczne obchody 40 – tej rocznicy pierwszej gdyńskiej „Operacji Żagiel 74” są związane z osobą siostry kmdr. Jula Czerwińskiego, mieszkającej przez kilkadziesiąt lat w Wielkiej Brytanii, uciekinierki z Polski po powrocie z sowieckiego łagru, Janki Bielak.

Arktyczny rekord pobity!

Email Drukuj

Barlovento II wpływa do GdyniW piątek 20 września o godzinie 11.00, przy pięknej jesiennej pogodzie, do nabrzeża Basenu Jachtowego im. Mariusza Zaruskiego w Gdyni zacumował polski jacht Barlovento ll powracający z rekordowej arktycznej wyprawy ,,Sekstant Expedition - Rosyjska Arktyka 2013”.

Dziękujemy ci Holandio - Rejs dla Serca

Email Drukuj

Kurs - Holandia!To był wyjątkowy gest i rejs. Dar Młodzieży 24 sierpnia z grupą 90 polskich kardiologów i kardiochirurgów pożegnał Gdynię w drodze do Amsterdamu. W ub. czwartek jego uczestnicy drogą lądową powrócili do kraju.

Regaty, których nie było...

Email Drukuj

Rozpoczęte w sobotnie południe 3 sierpnia najdłuższe ogólnopolskie długodystansowe  regaty dla wszystkich fanów żeglarskich zgromadziły na starcie 11 załóg.

Projekt „ OSTAR for DYDEK” ruszył CAŁĄ NAPRZÓD

Email Drukuj

Dwa kolejne, piątkowe spotkania w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni - z cyklu „Historia OSTAR” - poświęcone rejsowi Leonida Teligi dookoła świata na Opty i kulisom OSTAR 2013, na których obecni byli Krystian Szypa i red. Aleksandr Gosk, były początkiem realizacji projektu pod patronatem Portalu Morskiego.

Dokąd płynął Latający Holender?

Email Drukuj

To było miłe. W 34 minuty po tym jak na Portalu Morskim zawisła informacja o pojawieniu się tak zatytułowanej miniatury i jej recenzja w „Morzu książek”, zgłosił się pierwszy chętny.

Szesnaste „Conrady” rozdane

Email Drukuj

StatuetkiJak co roku w pierwszą sobotę marca, w gościnnych progach Centralnego Muzeum Morskiego wręczono już po raz 16. Międzynarodową Nagrodę „Conrady” Indywidualności Morskie. Jedną z sześciu równorzędnych nagród otrzymał kpt. Zbigniew Puchalski.

Złota Zuzia

Email Drukuj

Kiedy nieco ponad miesiąc temu, podczas XIV Pomorskiej Gali Żeglarskiej w tym roku w Chojnicach, koleżanki klubowe Zuzanny Rybickiej z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego odbierały „Kryształowe Żagle” Zuzia mogła sobie pomyśleć „spoko, co ja jestem warta, pokażę w końcu lutego w Wilnie”.

Projekt „OSTAR FOR DYDEK”

Email Drukuj

Małgorzata DydekRegaty OSTAR (Original Single Handed Transatlantic Race) to najstarsze (od 1960 r.), transatlantyckie regaty samotników. Odbywają się co 4 lata, na jachtach długości 27-60 stóp, a ich trasa - około 3000 mil morskich, czyli ok. 5500 km - prowadzi z Plymouth (Wielka Brytania) do Newport, Rhode Island (USA), przez północny Atlantyk - legendarny postrach wilków morskich.

Rok Leonida Teligi

Email Drukuj

Leonid Teliga

W tym roku, 4 kwietnia, mija 44 rocznica zakończenia przez Leonida Teligę rejsu wokół globu. Rok 2013 dla jego macierzystego Klubu Żeglarskiego „Gryf” będzie okazją do obchodów 85 – lecia powstania. Polski Związek Zeglarski uznał więc, że istnieje uzasadniona potrzeba, aby bieżący rok ustanowić rokiem Leonida Teligi.

Strona 1 z 5PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook