Ze stanowiska prezesa BCT Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego odchodzi Krzysztof Szymborski. Jak informuje Trójmiasto.pl, powodem są „sprawy osobiste”.

Trójmiejski serwis dowiedział się nieoficjalnie, że na to stanowisko zostanie mianowany Wojciech Szymulewicz, który do tej pory był prezesem terminalu w Chorwacji, należącego również do International Container Terminal Services Inc., właściciela terminalu BCT.

Krzysztof Szymborski stanowisko prezesa w BCT objął w 2009 roku. Jest inżynierem, ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie logistyki morskiej i transportu. Trafił do gdyńskiego terminalu BCT jako sprawny menedżer, ceniony zarówno w Polsce, jak i za granicą. W latach ‘80 pracował w zarządzie Portu Gdańskiego. Po trzech latach przeszedł do Portu w Gdyni, w którym ponad trzy lata był dyrektorem Elewatora Zbożowego, a w latach 1993-1994 kierował pracami Biura Rozwoju. Od połowy lat ‘90 pracował w Dubaju, gdzie był Kierownikiem Utrzymania Ruchu Mechaników w przedsiębiorstwie Dubai Drydocks. Jest ekspertem na rynku spożywczo-drobnicowym, ostatnio pełnił stanowiska kierownicze, m.in. we francuskiej firmie Farm Frites, norweskiej King Oskar oraz brytyjskim przedsiębiorstwie przetwórczym Lisner.

Będąc prezesem BCT Krzysztof Szymborski zasłynął jako gorący orędownik rozwoju korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk, który pomógłby w rozwoju trójmiejskich portów. Działał też na rzecz dostosowania Portu Gdynia do przyjmowania większych statków.

Terminal należy do filipińskiej spółki International Container Terminal Services Inc. Spółka zarządzająca terminalami kontenerowymi, to dynamiczny i stale rozwijający się międzynarodowy operator.

AL, Trójmiasto.pl