Żegluga

Miasto przygotowuje się na przyjęcie turystycznych gigantów. Już wiadomo, że do portu zawinie 312-metrowy "Navigator of the Seas". Tak dużej jednostki w Gdyni jeszcze nie było.

"Navigator of the Seas" zdetronizuje dotychczasowego króla polskich portów, jakim był 294-metrowy "Constellation".

Tak duża jednostka jak "Navigator of the Seas" nie cumowała dotychczas w żadnym polskim porcie w ogóle.

ywający pod banderą wysp Bahama pięcioletni wycieczkowiec odwiedzi Gdynię 8 czerwca i 31 sierpnia,. Jednostka należąca do floty Royal Caribbean zabiera na pokład 3100 pasażerów i 1200 członków załogi. Do dyspozycji goście mają sieć gastronomiczną, kasyno, kino, teatr, bibliotekę, dyskoteki, baseny, centrum odnowy biologicznej, sklepy i centrum konferencyjne. Na miłośników czynnego wypoczynku czekają trasa do biegania, pole golfowe, symulator do gry w golfa i boisko do koszykówki. Ale to nie wszystko.

- Pasażerowie innych luksusowych wycieczkowców wskazali w ankietach, że chętnie widzieliby na pokładzie także sztuczne lodowisko i ściankę do wspinaczki. Więc "Navigator of the Sea" spełnia także te zachcianki - mówi Agata Nowakowska z biura Marco Polo Travel, które oferuje wypoczynek na statkach.

W tym sezonie gdyński port ma odwiedzić 77 jednostek (w ub.r. było ich 89), na ich pokładzie przypłynie prawie 100 tys. pasażerów z całego świata, połowa z nich to Amerykanie. Gdynia jest w tym względzie polskim potentatem, choć tzw. cruisery zawijają też do Szczecina i Gdańska.

Cykl wizyt w Gdyni rozpocznie 24 kwietnia norweska jednostka "MS Nordkapp", a jako ostatni 20 września zawinie "Albatros" z wysp Bahama. Podobnie jak w zeszłym roku częstym gościem będzie olbrzym "Star Princess" (290 metrów, 2600 pasażerów i 1100 osób załogi), który zawinie do Gdyni aż 12 razy. Zacumują u nas również "Maxim Gorkiy" (przed laty największy radziecki wycieczkowiec, na którego pokładzie doszło do historycznego spotkania Gorbaczowa z Reaganem, obecnie pływający pod banderą Bahamów). Wśród największych jednostek zobaczymy "Constellation" z wysp Bahama (294 metry, 1800 pasażerów).

Ze względu na poziom zanurzenia największe statki zacumują przy nabrzeżu Francuskim przy Dworcu Morskim, natomiast na mniejsze statki czeka nabrzeże przy skwerze Kościuszki. Pobyt wszystkich wycieczkowców w Gdyni trwa kilka lub kilkanaście godzin - zawijają rano, wieczorem wychodzą w morze. W tym czasie większość turystów zwiedza Trójmiasto, niektóre grupy jadą do Malborka lub na Kaszuby.

Komentarze

0 Link do artykułu 25 wrzesień 2007 : 13:09 Link do artykułu | Zgłoś
0 Gdynia czeka na wycieczkowce
Uznawany za jeden z najlepszych resortów świata.

Here is my webpage :: agencja social media: http://spiele-center.com/groups/stroj-gracza-w-golfa/
22 marzec 2016 : 04:45 Danelle | Zgłoś

Comments are now closed for this entry