Należący do Stena Line prom Stena Europe znów na trasie. Jednostka przeszła rozległą modernizację, która prowadzona była w stoczniach w Turcji oraz Liverpoolu.

Przez wiele miesięcy należąca do szwedzkiego armatora jednostka, obsługująca połączenie Rosslare-Fishguard, była wyłączona z eksploatacji. W tym czasie prowadzony był remont. Zakres przeprowadzonych prac był olbrzymi. Objął m.in. pokład główny. Wprowadzone zostały też modyfikacje, które pozwalają teraz na rozmieszczanie na statku specjalistycznych naczep o podwyższonej wysokości.

Pierwotnie zakładano, że remont potrwa trzy miesiące. Ostatecznie okres ten uległ znaczącemu wydłużeniu.

- Wiem, że opóźnieniu promu na trasę towarzyszył wysoki poziom zdenerwowania, jako że jest to bardzo popularna jednostka, zarówno wśród klientów frachtowych, jak i podróżnych - powiedział Ian Davies ze Stena Line, który nadmienił, że powstałe opóźnienia wynikały z bardzo rozległego zakresu wykonanych prac oraz liczby wdrożonych udoskonaleń. Pojawiły się m.in. nowe strefy wypoczynkowe z bardzo wygodnymi fotelami. Wprowadzono też zmiany do strefy zakupów. Dzieci otrzymały zaś do swojej dyspozycji odświeżony plac zabaw.

Więcej >>>

PromySkat.pl