Jedno z połączeń obsługiwanych przez Stena Line skończyło właśnie 40 lat. Właśnie tyle czasu minęło, odkąd pierwsi pasażerowie pojawili się na statku szwedzkiego przewoźnika, pływającym pomiędzy Oslo a Fredrikshavn.

Pierwszy statek na bardzo popularnej dziś trasie pomiędzy stolicą Norwegii a położonym na Jutlandii duńskim miastem zadebiutował w barwach Stena Line 28 maja 1979 r. Rejs rozpoczął się o 21:00 w Oslo. Pierwsi pasażerowie – jak wspomina przewoźnik – nie tylko cieszyli oczy pięknymi widokami zatoki Oslofjorden czy przylądka Skagen. Korzystali też z mnóstwa zaoferowanych przez operatora udogodnień i atrakcji. Było przepyszne jedzenie, muzyka i tańce, a także zakupy w pierwszym samoobsługowym sklepie na pokładzie promu Stena Line.

Jak wyjaśnia armator, uruchomienie połączenia bardzo szybko okazało się sukcesem. Dla wielu Norwegów wizyta w pokładowym sklepie stała się okazją na zakup tańszej żywności. Wielu turystów z Niemiec, Holandii i Danii zyskało zaś dogodny sposób dotarcia do Oslo.

Więcej >>>

PromySkat.pl