Żegluga

ABB - międzynarodowy koncern, specjalizujący się między innymi w produkcji innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań energetycznych, dostarczy kompletny system S2S dla promu SuperSpeed 1, należącego do norweskiego armatora Color Line.

Nowoczesny prom SuperSpeed 1 obsługuje relację Kristiansand – Hirtshals i jest trzecim statkiem, który zostanie wyposażony w system S2S, po udanej instalacji tego rozwiązania na promach Color Magic i Color Fantasy.

Umowa zostanie sfinalizowana już pod koniec marca. System S2S jest jednym z najbardziej efektywnych rozwiązań, które pozwala na szybkie przełączanie się na elektryczne zasilanie brzegowe w ciągu kilku minut. Daje to wymierne oszczędności w zużyciu paliwa podczas postoju w porcie oraz wyraźnie zmniejsza zanieczyszczenie środowiska. Zakres dostawy obejmuje: ocenę zgodności systemów brzegowych i promowych, instalację rozdzielnicy S2S, instalacje transformatora na pokładzie promu, instalację rozdzielnicy odbioru niskiego napięcia, rozszerzenie systemu automatyki i redukcji wysokiego napięcia po stronie brzegowej, oraz instalację centrali na nabrzeżu w porcie Kristiansand, która zredukuje napięcie o wysokości 11kV do wymaganych 690V, potrzebnych do zasilania promu w porcie. System ABB jest w pełni zgodny ze standardami ISO/IEC/IEEE. Eliminuje emisje takich zanieczyszczeń jak CO2, NOx, SOx i PM, co oznacza, że w skali roku prom zredukuje emisję CO2 o 3000 ton, NOx o 50 ton oraz o kilka ton mniej SOx.

Color Line jeststrategicznym partnerem PromySkat na połączeniach promowych do Norwegii. Obecnie operuje za pomocą sześciu jednostek, które obsługują siedem portów w Danii, Norwegii, Szwecji oraz Niemczech a jego obroty roczne wynoszą 770 mln USD.

PromySkat 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter