Stocznie, Statki

W Barcelonie uroczyście ochrzczono najnowszy statek włoskiego armatora Costa Cruises. Matką chrzestną Costa Toscana została Chanel – młoda piosenkarka, aktorka i tancerka, reprezentantka Hiszpanii w czasie tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji. Towarzyszyła kapitanowi, Pietro Sinisi, podczas przecinania wstęgi i rozbijania butelki o dziób statku.

Costa Toscana jest kolejnym, dziesiątym już, statkiem we flocie Costa Cruises. Armator prognozuje, że lato 2022 będzie czasem znacznego ożywienia w podróżach morskich. Według badań przeprowadzonych na zlecenie Costa Cruises przez Human Highway we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Szwajcarii i Austrii, prawie 14 milionów Europejczyków chciałoby wybrać się w rejs w ciągu najbliższych 12 miesięcy. We wszystkich krajach morze jest ulubionym miejscem na relaks, a na idealny urlop składają się: odpoczynek, rozrywka, gastronomia i odkrywanie nowych miejsc.

To wielki zaszczyt świętować chrzest naszego statku Costa Toscana w Barcelonie – mieście, do którego jesteśmy szczególnie przywiązani. Zorganizowaliśmy imprezę, aby uczcić początek lata, oznaczający wznowienie podróży i początek wakacji. Impreza ma również pokazać kompleksowość oferty Costa: od wysokiej jakości gastronomii, przez różnorodną rozrywkę, po wyjątkowe doświadczenia na lądzie. Według najnowszych badań rynkowych prawie 14 milionów Europejczyków marzy o popłynięciu w rejs w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a rejsy wycieczkowe należą do podróży o największym potencjale odkrywania miejsc docelowych. Musimy wykorzystać to ożywienie, aby promować bardziej zrównoważoną turystykę, która szanuje środowisko naturalne i docenia lokalne społeczności. Nasze zaangażowanie w działania dla środowiska wyraża się nie tylko poprzez wykorzystywanie nowoczesnych technologii, takich jak napęd LNG w Costa Toscana, ale także poprzez wspieranie innowacyjnych projektów, których zakres wykracza poza sektor turystyczny. Przykładem może być projekt szefa kuchni Ángela Leóna - powiedział Mario Zanetti, prezes Costa Cruises.

Costa Toscana to prawdziwe pływające „inteligentne miasto”. Dzięki zastosowaniu skroplonego gazu ziemnego możliwe jest niemal całkowite wyeliminowanie emisji do atmosfery tlenków siarki (zerowa emisja) i cząstek stałych (redukcja o 95-100%), przy jednoczesnym znacznym obniżeniu emisji tlenków azotu (bezpośrednia redukcja o 85%) i CO2 (do 20%). Grupa Costa, do której należą włoska marka Costa Cruises i niemiecka AIDA Cruises, jako pierwsza na świecie w branży rejsów wycieczkowych zastosowała skroplony gaz ziemny, obecnie eksploatując cztery statki zasilane tą technologią: AIDAnova, Costa Smeralda, Costa Toscana i AIDACosma.

Ponadto na statku zastosowano kilka najnowocześniejszych innowacji technologicznych, których celem jest dalsze ograniczenie wpływu na środowisko. Woda na statku pochodzi z odsolonej wody morskiej. Zużycie energii jest zminimalizowane dzięki inteligentnemu systemowi wydajności energetycznej. Ponadto na statku wszystkie odpady podlegają recyklingowi. Drewno morskie wykorzystane w nowej restauracji Archipelago zostało odzyskane w ramach programu edukacji ekologicznej „Strażnicy Wybrzeża”, realizowanego przez Fundację Costa Crociere. Za każdy posiłek przygotowany w Archipelago, Costa Cruises przekazuje część dochodu na wsparcie projektów środowiskowych i społecznych.

Nowy statek jest hołdem dla Toskanii, rezultatem niezwykłego kreatywnego projektu, którego kuratorem był Adam D. Tihany. Projekt statku podkreśla zalety tego wspaniałego włoskiego regionu, Umeblowanie, oświetlenie, tkaniny i wszystkie akcesoria są zaprojektowane przez 15 artystów i wykonane we Włoszech na specjalne zamówienie Costa Toscana.

Na gości czekają niezwykłe atrakcje, w tym między innymi: Solemio Spa, strefy rozrywkowe, tematyczne kawiarnie stworzone we współpracy z głównymi włoskimi markami oraz 21 restauracji i stref gastronomicznych, w tym restauracja Archipelago, oferująca menu stworzone dla Costy przez trzech wspaniałych szefów kuchni, Bruno Barbieri, Hélène Darroze i Ángela León. Na najmłodszych czekają Splash AcquaPark, ze zjeżdżalnią zlokalizowaną na najwyższym pokładzie, nowa strefa z grami wideo oraz Squok Club.

W sezonie letnim 2022 Costa Toscana będzie pływać w tygodniową trasę z postojami w najpiękniejszych miastach w zachodniej części Morza Śródziemnego: Savonie, Civitavecchii/Rzymie, Neapolu, Ibizie, Walencji i Marsylii. W sezonie jesiennym miejsce Ibizy zajmie Palma de Mallorca. Costa Toscana przygotowała dla swoich gości atrakcyjną ofertę wycieczek, dzięki której mogą odkrywać najbardziej autentyczne lokalne tradycje, smaki i kolory.

rel (Costa Cruises)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.463 4.5532
EUR 4.6486 4.7426
CHF 4.6703 4.7647
GBP 5.4253 5.5349

Newsletter