Stocznie, Statki

Dubai Drydocks World - największy kompleks stoczniowy nad Zatoką Perską przebuduje statek wiertniczy Yan na jednostkę przeznaczoną do instalacji farm wiatrowych na Tajwanie - Bokalift 2. Statek należeć będzie do Boskalis BV - grupy specjalizującej się w pogłębiarstwie i inżynierii morskiej oraz portowej i budownictwie offshore.

Zakres przebudowy obejmuje produkcję i instalację 9 tys. ton sekcji stalowych po obu stronach statku (sponsonów) celem poprawienia jego stateczności oraz budowę nowego pokładu roboczego. Ponadto, w 2021 roku na statku zostanie zainstalowany żuraw zdolny do podnoszenia konstrukcji o wysokości ponad 100 metrów.

Ogromna powierzchnia pokładu w połączeniu z dźwigiem sprawiają, że Bokalift 2 będzie niezwykle wszechstronnym statkiem i cennym uzupełnieniem floty Boskalis - przyznał Peter Berdowski, dyrektor generalny Boskalis. – Z niecierpliwością czekamy na możliwość wykorzystania tego wyjątkowego statku do pracy przy morskiej inwestycji wiatrowej na Tajwanie. Wczorajsze wydarzenie, cięcie blach, jest szczególnie warte odnotowania w obliczu trudnych czasów, których wszyscy obecnie doświadczamy.

Drydocks World przeprowadzi przebudowę zgodnie z zasadami klasyfikatora Bureau Veritas. Obejmą szczegółowy projekt techniczny, dostawę konstrukcj stalowych, rurociągów, jak również instalację urządzeń dostarczonych przez klienta.

 Podobnie, jak w przypadku wszystkich projektów, wszystkie prace produkcyjne odbywać się będą zgodne ze ścisłymi środkami bezpieczeństwa, nałożonymi wobec pandemii Covid-19 - powiedział kpt. Rado Antolovic, dyrektor generalny Drydocks World.

Bokalift 2 będzie obsługiwany przez BoWei Offshore, spółkę joint venture Boskalis i Hwa Chi Construction.

Statek zostanie zatrudniony po raz pierwszy po przebudowie w ramach projektu budowy morskiej farmy wiatrowej CFXD OWF o mocy 589 MW w rejonie Changfang i Xidao na Tajwanie, należącej do Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) i dwóch tajwańskich towarzystw ubezpieczeń na życie.

AL, z mediów, rel (Drydocks World)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter