Stocznie, Statki

Rada Nadzorcza PGZ SA rozstrzygnęła konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu PGZ SA, powołując na nie Andrzeja Kensboka. Organ nadzorczy zakończył również postępowania na stanowiska Wiceprezesa Zarządu oraz Członka Zarządu PGZ SA, którymi odpowiednio zostali Michał Pietrzyk oraz Hubert Stępniewicz.

Zgodnie ze statutem spółki, Rada Nadzorcza PGZ SA skierowała do Ministra Obrony Narodowej wniosek o wyrażenie opinii na temat zaproponowanych kandydatur. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak pozytywnie zaopiniował decyzję Rady Nadzorczej PGZ SA, w związku z tym nowy Zarząd PGZ SA działa w składzie:

Andrzej Kensbok – Prezes Zarządu PGZ S.A.
Michał Pietrzyk - Wiceprezes Zarządu PGZ S.A.
Hubert Stępniewicz - Członek Zarządu PGZ S.A.

Andrzej Kensbok od początku kariery menadżerskiej związany z działalnością biznesową. Ma wieloletnie doświadczenie poparte pracą w polskich i międzynarodowych korporacjach, firmach produkcyjnych i konsultingowych. Prowadził projekty inwestycyjne, restrukturyzacyjne, łączenia spółek, budowania zespołów, a także reorganizacji produkcji i rozwoju sprzedaży, realizowane w Polsce i za granicą. Był m.in. wiceprezesem PepsiCo w Europie Wschodniej., konsultantem w firmie doradczej Bain & Company i dyrektorem Fabryki Wedla w Płońsku.

Od marca 2017 do lipca 2019 r. pełnił funkcję wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu SA odpowiedzialnego za grupę kapitałową i finanse. Od lipca 2019 r. był dyrektorem zarządzającym ds. projektów strategicznych w KGHM Polska Miedź S.A. W latach 2018-2020 r. przewodniczył Radzie Nadzorczej PKP SA.

Jest absolwentem Wydziału Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i studiów MBA w szkole INSEAD we Francji.

Michał Pietrzyk od 1995 r. związany z sektorem bankowym. W 2003 r. rozpoczął pracę w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie (PGNiG), początkowo na stanowisku kierownika Działu Skarbu, następnie zastępcy dyrektora Departamentu Ekonomicznego i dyrektora Departamentu Ekonomicznego. Od 31 grudnia 2016 roku do 9 stycznia 2020 r. sprawował funkcję Wiceprezesa Zarządu PGNiG ds. Finansowych.

Michał Pietrzyk jest absolwentem kierunku Finanse i Bankowość Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz studiów podyplomowych w zakresie prawa dla menedżerów na Akademii Leona Koźmińskiego. Posiada tytuł CFA.

Hubert Stępniewicz jest menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w restrukturyzacji i rozwoju przedsiębiorstw. Karierę zawodową rozpoczynał w Fund.1 NFI gdzie wspierał wdrożenia projektów restrukturyzacyjnych. W kolejnych latach zarządzał spółką Hygienika SA., która po reorganizacji została wprowadzona na Giełdę Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie (2002-2005), a także pełnił funkcję prezesa Zakładów Naprawczych Lokomotyw Elektrycznych w Gliwicach, gdzie wdrożył program rozwoju, zakończony sprzedażą spółki inwestorowi branżowemu (2005-2009).

W ostatnim czasie (2016-2020) pełnił funkcję prezesa zarządu H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych w Poznaniu, gdzie był odpowiedzialny m.in. za opracowanie i skuteczne wdrożenie programu restrukturyzacji opartego na optymalizacji procesów produkcji, logistyki i projektowania.

Hubert Stępniewicz jest m.in. absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunek finanse i bankowość).

 

+4 awanse
...Od marca 2017 do lipca 2019 r. pełnił funkcję wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu SA...(odprawa)... Od lipca 2019 r. był dyrektorem zarządzającym ds. projektów strategicznych w KGHM Polska Miedź S.A. ...(odprawa)...W latach 2018-2020 r. przewodniczył Radzie Nadzorczej PKP SA. ...(odprawa ?).
Można żyć.
23 marzec 2020 : 16:16 maciek2 | Zgłoś
-3 AK
Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Lepiej AK jako Prezes niż jakiś Misiewicz -wiem co mówię bo miałem z nim styczność. Co do odpraw to się nie wypowiadam bo pewnie sam bym wziął jakby dawali.
23 marzec 2020 : 17:21 aaa | Zgłoś
+1 nie wrzucam
Kompetencji tych ludzi nie znam, mnie chodzi o SYSTEM. Dwa latka, odprawa i do nowej roboty, dwa latka.......
25 marzec 2020 : 11:50 maciek2 | Zgłoś
0 ad
tak masz racje nie wrzuca sie wszystkich do jednego wora
20 kwiecień 2020 : 06:21 maria | Zgłoś
+4 Cukiernik
Pracował w Pepsi i Wedlu. Nadaje się więc do zarzadzania stoczniami. Misiewicz punkt odniesienia jak czytamy powyżej. Jest lepszy. Brawo !!! PIS jak PO. Nie przez 500 + tylko przez takich ludzi ten kraj skończy jak Wenezuela. Napodpisuje bzdur, wyszczerzy kły do kamery że Prezes sukcesu i czmych z odprawa do następnej firmy jak grunt się zacznie palić pod nogami. A szambo pozostanie do czyszczenia dla pracownikow i podatników. Wszyscy jak skonczyło ST3. Wydano 350 mln panstwowej kasy zeby otrzymac za 3 lata 400 mln dlugy do splate i 350 wierzycieli. Inne stocznie to samo. Wszyscy zarobili tylko nie my. Wlos z głowy nikomu nie spadł. Gorzej jak za komuny. Dyrektorzy musieli byc w partii ale kazdy w danej branzy mial z min. 20 lat przepracowane. Teraz to jest sabotaż gospodarczy, ludzie bez ambicji i ogłupiający gawiedz PR. Aż się bluzgać chce jak się takie coś czyta.
26 marzec 2020 : 13:59 Obserwator | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter