Stocznie, Statki

W stoczni China Merchants Heavy Industry (CMHI) Haimen zwodowano Ocean Victory - kolejny statek z serii Infinity operatora SunStone. To druga ekspedycyjna jednostka zbudowana w tej stoczni z opatentowanym kształtem kadłuba X-Bow. Biuro Ulstein Design & Solutions jest odpowiedzialne za projekt i wyposażenie tego statku.

Charakterystyczny dla statku kształt kadłuba X-Bow poprawia komfort podczas żeglugi. Zastosowanie tego rozwiązania na statku zmniejsza skutki uderzeń fal o kadłub, przez co zwiększa komfort podróżowania m.in. przez znaczne zmniejszenie hałasu i wibracji. Dzięki temu statek może utrzymać prędkość przy niesprzyjających warunkach pogodowych, aby szybko przebić się przez najcięższe odcinki.

Statek o długości 104,4 m przyjmie na pokład 200 pasażerów. Znajduje się na nim 93 apartamentów z zewnętrznymi kabinami typu suite, większość z balkonem. Statek został zbudowany zgodnie z najnowszymi międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa (Solas 2012). Posiada również najwyższą klasę wzmocnień lodowych (1A).

Ocean Victory należy do amerykańskiego armatora SunStone Ships Inc. Po przekazaniu zostanie wyczarterowany przez Albatros Travel i w sezonie zimowym pływać będzie na Antartydę, zaś w sezonie letnim na Alaskę w czarterze American Queen Steamboat Company.

AL, rel (Ulstein Group)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter