Stocznie, Statki

PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. (PGZ SW) rozpoczyna współpracę strategiczną z OSI Maritime Systems (OSI) w zakresie dostaw Zintegrowanych Systemów Nawigacyjnych i Taktycznych na wyposażenie okrętów Marynarki Wojennej.

„Dla PGZ Stoczni Wojennej ta umowa to element szerszego planu związanego z odbudowywaniem w stoczni Ośrodka Uzbrojenia i Elektroniki. Chcemy dzięki temu wejść na wyższy poziom technologiczny i zwiększyć wachlarz oferowanych usług” – komentuje Konrad Konefał, prezes zarządu PGZ SW. 

Pierwszy kontrakt dotyczy programu niszczyciela min Kormoran II i obejmuje instalację systemów OSI na aktualnie budowanych jednostkach ORP Albatros i ORP Mewa. Zgodnie z warunkami kontraktu PGZ SW wraz z firmą OSI zaprojektuje, wybuduje, dostarczy i zainstaluje na obu okrętach systemy Zintegrowanego Mostka Nawigacyjnego i Nawigacji Taktycznej.

Zawarta w ostatnich dniach wieloletnia umowa o partnerstwie strategicznym ma istotne znaczenie dla dalszego rozwoju PGZ SW. Zgodnie z jej zapisami PGZ SW, w trakcie wytwarzania i instalacji systemów dla obu jednostek typu Kormoran II, będzie szkolić swoich pracowników u producenta, tak aby docelowo, po ostatecznym montażu systemów i przekazaniu do użytkowania w Marynarce Wojennej, PGZ SW osiągnęła samodzielną zdolność do serwisowania i naprawy systemów OSI przez cały okres ich użytkowania. Oznaczać to będzie pełne przeniesienie kompetencji utrzymania systemów od zagranicznego producenta do krajowego przemysłu obronnego.

Ponadto, obie strony zobowiązały się do wspólnego poszukiwania nowych zamówień, a PGZ SW otrzymała wyłączność na reprezentowanie OSI na polskim rynku.

Wybór OSI jako dostawcy zintegrowanych systemów nawigacyjnych i taktycznych dla okrętów MW wprowadza nasze siły morskie do rodziny ponad 20 marynarek wojennych NATO będących użytkownikami tych rozwiązań, a tym samym przyczyni się do zwiększenia interoperacyjności podczas prowadzenia wspólnych działań przez siły obrony przeciwminowej.

OSI Maritime Systems dostarcza odbiorcom wojskowym zaawansowane rozwiązania zintegrowanego mostka nawigacyjnego i nawigacji taktycznej od ponad 20 lat. Jest pionierem okrętowego zobrazowania mapy cyfrowej i informacji nawigacyjnej (WECDIS). Firma dostarcza systemy zintegrowanego mostka nawigacyjnego zarówno dla okrętów nawodnych, jak i podwodnych, a rozwiązania OSI zostały do tej pory zainstalowane na ponad 600 okrętach wojennych państw NATO i sojuszniczych.

+4 POŚREDNIK
czyli jak rozumiem OSI MARITIME SOLUTIONS wyprodukuje zamówione systemy dla PGZ SW która za określną prowizję dostarczy je stoczni budującej niszczyciele min dla marynarki Wojennej czyli Remontowej S.A.? czy ja też mogę być pośrednikem w tym kontrakcie , też chciałbym zarobić na tym kontrakcie , obiecuję ze będę głosował na PiS!
02 styczeń 2020 : 19:37 marek 111 | Zgłoś
0 No niestety
No niestety Wasza Grupa pomimo medialnych sukcesów i niemedialnych problemów nie jest pępkiem Świata.
Są firmy zagraniczne, które szukają także innych partnerów niż Remontowa do realizacji swoich planów w Polsce.
A swoją drogą to pokazuje gdzie przyszłość widzi rynek dostawców związanych z budową okrętów wojennych.
08 styczeń 2020 : 17:05 Zenek | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter