Stocznie, Statki

W dniu 11 października, w Wocławach koło Gdańska, odbyło się uroczyste otwarcie Ocynkowni Północ firmy Gillmet. Jest to druga ocynkownia tej spółki na Pomorzu.

Nowo otwarta ocynkownia jest największym tego typu zakładem na północy Polski. Długość wanny pieca cynkowniczego wynosi 13 m, zaś głębokość ponad 3 m. W piecu cynkowniczy mieści się ponad 460 ton płynnego gorącego cynku. Tak znaczące wymiary pieca cynkowniczego na pewno cieszą firmy produkujące konstrukcje stalowe, które do tej pory wytwarzając konstrukcje dłuższe niż 7,5 m zmuszone były transportować elementy do ocynkowni znajdujących się poza województwem pomorskim. Otwarcie zakładu w województwie pomorskim zaspokoi popyt na usługi cynkowania ogniowego dla trójmiejskich przedsiębiorstw oraz dla firm województwa pomorskiego.

W uroczystym otwarciu udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz regionalnych m.in. Stefan Skonieczny - Starosta Powiatu Gdańskiego, Ryszard Świlski - Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Kazimierz Smoliński - poseł na Sejm RP oraz Janusz Goliński - Wójt Gminy Cedry Wielkie oraz Grzegorz Borzyszkowski - Prezes Starogardzkiego Kluby Biznesu. Nie zabrakło także klientów firmy Gillmet, dostawców urządzeń nowopowstałej ocynkowni, rodzin pracowników oraz przyjaciół i sympatyków firmy Gillmet.

Błażej Gilla - Właściciel firmy Gillmet wraz z Andrzejem Wojtysiakiem - Prezesem Zarządu opowiedzieli, jak doszło do wyboru lokalizacji inwestycji w gminie Cedry Wielkie. Wyświetlony został również film o historii firmy Gillmet, której korzenie sięgają aż do 1911 roku. Z kolei w zdjęciowym reportażu z budowy w niecałe 4 minuty, wyświetlona została także historia budowy Ocynkowni Północ Gillmet, możną powiedzieć od „gołego pola” po nowoczesną ocynkownię . Prezes Zarządu Andrzej Wojtysiak w kolejnej prezentacji przedstawił możliwości techniczne Ocynkowni Północ oraz zaprezentował nowoczesne rozwiązania związane z ochroną środowiska, które są dzisiaj podstawą dla tego typu zakładów.

Po prezentacji gości zaproszono na zwiedzanie zakładu, a w rolę przewodników wcielili się Błażej Gilla oraz Andrzej Wojtysiak. W trakcie uroczystości wystąpiły również uczennice Szkoły Podstawowej w Wocławach. Młode solistki wykonały piosenki, które wzbudziły niesamowity aplauz zgromadzonych gości.

+8 cynkownia
to dobrze, że stworzono tutaj cynkownię.Teraz warto by podjęto działania reaktywowania stoczni
Gdańskiej , Stoczni Wojennej i ożywienia stoczni Nauta. Oczywiście to zadanie dla nowego rządu.
Mam nadzieję, że to się uda.
22 październik 2019 : 07:30 Amoniusz | Zgłoś
+7 NOWA OCYNKOWNIA
ta ocynkownia powstała dla wszystkich firm w regionie produkujących konstrukcje do 13 m długości oraz oczywiście dla stoczni. Amoniusz pisze o stoczniach ale stocznie raczej nie wykonują tak długich konstrukcji.
22 październik 2019 : 09:08 Stoczniowiec | Zgłoś
+5 W końcu jest
Bardzo zgrabna cynkownia ! W końcu jest w Trójmieście Ocynkownia 13 metrowa. życzę sukcesów!
22 październik 2019 : 16:53 Kola | Zgłoś
+7 stocznie i cynkowanie
Oczywiście w stoczniach niegdyś wykonywano sporo różnych elementów statku ( maszty, barierki, podesty , schody etc.) które były cynkowane. Dziś praktycznie nie buduje się kompletnie wyposażonych statków stąd i prac związanych z cynkowaniem jest bardzo mało. Tym niemniej firma zajmująca się cynkowaniem jest potrzebna do wykonywania innych prac np. słupy oświetleniowe, maszty telekomunikacyjne, bariery ochronne n a drogach itp.
23 październik 2019 : 08:23 Amoniusz | Zgłoś
-11 Pan Smoliński omnibus!
Bo to i nowa drogę otworzy, statek zwoduje, potępi LGBT, hołd OjDyrowi w Toruniu złoży oraz cynkownię odwiedzi...Brawo Partia! Brawo Kazik!
23 październik 2019 : 10:18 adi | Zgłoś
+10 PO CO SIEJESZ ZAMĘT
CZY NIE LEPIEJ CISZYĆ SIĘ ŻE POWSTAŁ NOWOCZESNY ZAKŁAD MOŻNA POWIEDZIEĆ ŻE W SAMYM TRÓJMIEŚCIE? PO CO TA MOWA? POZA TYM SAM WSTĘGI NIE PRZECINAŁ ....
23 październik 2019 : 13:53 STOCZNIOWIEC | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4227 4.5121
EUR 4.6593 4.7535
CHF 4.6272 4.7206
GBP 5.427 5.5366

Newsletter