Stocznie, Statki

Damen po raz pierwszy zaznacza swoją obecność w Finlandii i otwiera biuro w Helsinkach. W ten sposób chce rozszerzyć działalność w sektorze ro-pax, cruisingowym i offshore.

Dlaczego Finlandia? Ponieważ wraz z Włochami, Niemcami i Francją jest jednym z wiodących krajów na świecie w zakresie projektowania i budowy statków wycieczkowych oraz statków typu ro-pax - czytamy w komunikacie prasowym stoczni. Helsinki mają również doskonałe połączenia z Polską i Holandią, co pozwala na optymalną współpracę pomiędzy oddziałami Damena zlokalizowanymi w Gdańsku i Rotterdamie.

Biuro Damen Engineering Helsinki ma być również wizytówką Damena w Finlandii, gdzie przyjmowani są zarówno klienci, jak i dostawcy, ale też poszukiwana jest współpraca z lokalnymi, wyspecjalizowanymi jednostkami inżynierii morskiej. Mając to na uwadze, wiele wysiłku włożono w znalezienie odpowiednich pomieszczeń.

Na siedzibę wybrano niedawno wyremontowany budynek w samym centrum Helsinek, na terenie poddawanym obecnie rewitalizacji, oferującym doskonałe połączenie komunikacyjne i przyjemne środowisko pracy dla nowych pracowników Damena. W początkowej fazie rozwoju, do 2020 roku, firma skupi się na budowaniu zespołu. W tym czasie planuje zatrudnić około 30 wyspecjalizowanych inżynierów.

Na zdjęciu nowy statek wycieczkowy grupy, 155-metrowy mega yacht Seadream Innovation.

AL, rel (Damen Shipyards Group)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter