Stocznie, Statki

Stena Line ujawniła nazwę kolejnego nowego statku, który już wkrótce wzmocni jej flotę na europejskich wodach. Jednostka będzie rozpoznawana jako Stena Edda.

Stena Edda będzie drugim nowoczesnym, powstającym w zakładach Avic Weihai promem serii E-Flexer, który będzie wykonywał operacje dla Stena Line. Prace nad tą jednostką powoli dobiegają końca, a wiosną 2020 r. prom zacznie obsługiwać połączenie Belfast-Liverpool. Stena Edda jest drugim z trzech statków E-Flexer, z których Stena Line będzie korzystać na Morzu Irlandzkim.

- Możliwość śledzenia procesu budowy jest bardzo ekscytująca, a to jest właśnie kolejny kamień milowy w naszym programie budowy nowych statków - powiedział Niclas Mårtensson, dyrektor Stena Line. - Ta inwestycja podkreśla, jak ważny jest dla nas biznes na Morzu Irlandzkim, a my wciąż rozwijamy się, by dostarczać możliwie najlepszy serwis dla naszych klientów frachtowych oraz pasażerów.

Stena Estrid – bo taką nazwę nosi pierwszy z promów klasy E-Flexer, który trafi na Morze Irlandzkie - a także zwodowana właśnie Stena Edda oraz trzecia z jednostek (jej nazwę poznamy wkrótce), pozwolą armatorowi na znaczące zwiększenie możliwości przewozowych na Morzu Irlandzkim. Są bowiem wyraźnie większe od eksploatowanych tam do tej pory promów. Każdy z nich będzie miał 215 metrów długości i linię ładunkową o długości 3100 metrów. Nowe promy przyjmą na pokład po 1000 pasażerów oraz 120 pojazdów osobowych. Wraz z pojawieniem się nowych jednostek oferowanie na trasie Belfast-Liverpool zwiększy się o 20 procent.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter