Stocznie, Statki

We wtorek 12 bm. z pochylni w stoczni Remontowa Shipbuilding SA, należącej do grupy kapitałowej Remontowa Holding, odbyło się wodowanie techniczne kadłuba trawlera budowanego dla duńskiego klienta Karstensens Skibsværft A/S.

Zwodowany dzisiaj kadłub statku ma 69,99 m długości, 15,2 m szerokości i budowany jest według projektu klienta pod nadzorem Towarzystwa Klasyfikacyjnego DNV GL. To trzecia jednostka tej serii budowana obecnie w Gdańsku dla tego klienta. Statek będzie służyć do połowu ryb dennych za pomocą włoków dennych i pelagicznych, ciągnionych za statkiem.

Klasa statku +1A Ice C Fishing Vessel, pozwoli łowić na wodach pokrywających się sezonowo lodem morskim lub, na których występuje całoroczna pokrywa lodowa. Kształt kadłuba charakteryzujący się odpowiednim stosunkiem wymiarów głównych, wysokim wzniosem dziobowym oraz rufą pawężową umożliwi bardzo wysoką dzielność morską gwarantującą dobrą stateczność i szybką żeglugę w każdych warunkach pogodowych.

Czytaj także: Wodowanie częściowo wyposażonego trawlera w stoczni Remontowa Shipbuilding

Remontowa Shipbuilding SA należy do Grupy Kapitałowej Remontowa Holding SA, która jest największą stoczniową grupą kapitałową w Polsce oraz liderem branży przemysłowej w regionie. Holding zarządza dwiema stoczniami oraz wieloma spółkami z sektora okrętowego i offshore.

Stocznia specjalizuje się w budowie wielozadaniowych, specjalistycznych jednostek przeznaczonych do obsługi branży offshore. Buduje także elektryczne promy pasażersko-samochodowe, statki towarowe, holowniki czy okręty. Firma jest jednym z największych na świecie producentów statków zasilanych gazem LNG i prekursorem w produkcji tego rodzaju jednostek w Europie.

AL, PAP

Fot.: Sławomir Lewandowski, Karol Przybyła / PortalMorski.pl

Video: Marcin Koszałka / PortalMorski.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4227 4.5121
EUR 4.6593 4.7535
CHF 4.6272 4.7206
GBP 5.427 5.5366

Newsletter