Stocznie, Statki

Straży pożarnej udało się opanować pożar, który we wtorek około południa wybuchł w jednej z hal zlokalizowanej na terenie stoczniowym w centrum Gdańska. Na miejscu trwa dogaszanie ognia. W akcji wzięło udział 20 zastępów strażackich.

O opanowaniu pożaru poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Łukasz Płusa. - Spaleniu uległa hala oraz to, co się w niej znajdowało, w tym farby i inne chemikalia, które były w niej magazynowane - wyjaśnił, dodając, że hala miała wielkość około 20 na 40 metrów, a wysoka była na 12-15 metrów. Rzecznik podkreślił, że w efekcie pożaru nikt nie został poszkodowany. - Gdy pojawił się ogień, pracownicy ewakuowali się sami - dodał.

Poinformował też, że w akacji gaśniczej wzięło udział 20 zastępów strażackich. Wyjaśnił, że strażacy nadal dogaszają pożar i pozostaną na pogorzelisku jeszcze co najmniej dwie, trzy godziny, by upewnić się, że nigdzie nie tli się ogień.

Płusa powiedział, że straż nie dysponuje informacją, do kogo należała i przez kogo była użytkowana hala magazynowa zlokalizowana przy ul. Niterów. Lokalne media poinformowały, że magazyn użytkowała Stocznia Nauta.

Płonące farby i inne chemikalia spowodowały, że pożarowi towarzyszył intensywny, gęsty, czarny, gryzący dym, który w szybkim tempie rozprzestrzeniał się z terenów stoczniowych na centrum miasta. Biuro prasowe gdańskiego urzędu miasta zwróciło się za pośrednictwem mediów do mieszkańców z apelem o prewencyjne zamknięcie okien.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4227 4.5121
EUR 4.6593 4.7535
CHF 4.6272 4.7206
GBP 5.427 5.5366

Newsletter