Stocznie, Statki

Strażacy wyłowili w sobotę w szczecińskiej stocznia Gryfia ciało mężczyzny, który wpadł tam do wody wraz z wózkiem akumulatorowym, który obsługiwał. O wyłowieniu ciała mężczyzny poinformował po południu rzecznik prasowy zachodniopomorskiej straży pożarnej.

Informację o wypadku w Gryfii straż pożarna otrzymała w sobotę krótko po godzinie 11.00. Na miejscu mężczyzny szukał zastęp z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 5, a także grupa nurków straży pożarnej. 

Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" S.A., z przykrością potwierdza, że doszło do tragicznego wypadku, wskutek, którego zginął pracownik stoczni. Na chwilę obecną trwają czynności wyjaśniające prowadzone przez Policję pod nadzorem Prokuratury oraz Państwowej Inspekcji Pracy. Jednocześnie rozpoczęto obowiązujące w stoczni procedury celem wyjaśnienia przyczyn wypadku. 

PAP, rel (Morska Stocznia Remontowa "Gryfia")

+20 Brak słów....
Po raz kolejny dochodzi do ludzkiej tragedii. Dlaczego wózkiem jechało trzech pracowników...? Dlaczego nie Dlaczego wszystko w tej stoczni jest wykonywane na skróty, brak kultury pracy, organizacji. Pracownicy są pozostawienie sami sobie... Brak właściwego nadzoru, który toleruje takie zachowania (niebezpieczne). Gdzie było BHP, czy w ogóle tam jeszcze jest...? Ciekawe, czy wózek miał aktualny przegląd, czy był sprawny. Czy zawsze musi dojść do tragedii, żeby ktoś musiał się ogarnąć i zmusić BHP oraz nadzór do wymagania i przestrzegania przepisów? Co na to prezes i Związki?
PS. Podnośnik (Stary) jeżdżące po Gryfii też są w tragicznym stanie i naprawdę dużo nie brakuje, aby także doszło do nieszczęścia... Ku przestrodze.
02 lipiec 2018 : 08:31 Stoczniowiec | Zgłoś
+1 A gdzie tu PROM budować ???
[link usunięty]
04 lipiec 2018 : 05:16 Ciekawski | Zgłoś
+13 Ciąg dalszy
Ciekawe, czy liczą się z odszkodowaniem z powództwa cywilnego, jakie może rodzina wywalczyć.Takowe firmy tylko garną się, aby wyrwać grosz. Nikt w dalszym ciągu nie bierze pod uwagę życia ludzkiego, a należy pomyśleć nad ludźmi, którzy utrzymują stocznię. Chodzi mi o robotników. Odniosę się do komentarza "Stoczniowca". Gdzie jest nadzór i bhp. Czy odgórnie jest prikaz, aby przymykać nad niektórymi sprawami oczy. To jest Europa, a nie Bangladesz.
02 lipiec 2018 : 13:07 Produkcja | Zgłoś
+11 Wypadek
Chyba, że byli pod wpływem. Wtedy żadnego odszkodowania nie będzie. Ponoć wózek miał awari hamulców - tak mówili ci uratowani.
02 lipiec 2018 : 14:41 Mokrzycki | Zgłoś
+10 Remontowa Gdańsk
Może teraz się uda. Pracowałem na Gemontowej Gdańsk jako Monter Rusztowań dla Rubo . Tam BHP kończy się przed bramą, jrsli ja przekroczysz jesteś zdany ma siebie a te pajace co pracują tam w BHP nic nie mogą zrobic bo Tam BHP jest wewnętrzne jak chcesz coś zgłosić to oni nic nie mogązrobic. Bo się Boją
02 lipiec 2018 : 14:00 Karol katol | Zgłoś
+10 Oj, karol
chyba ci się stocznie pomyliły.
02 lipiec 2018 : 17:38 Marchewa | Zgłoś
+15 Czy coś to zmieni?
Jeżeli sama Góra nie uderzy się w pierś to nic się ie zmieni. Pamiętajcie. Jeżeli prezes firmy nie kładzie nacisku na przestrzeganie bhp, to nadzór niższego szczebla "kładzie lachę". Ryba psuje się od głowy. Powinien wymagać od brygadzistów, mistrzów, kierowników kultury pracy i omawiania z pracownikami, że zdrowie jest najważniejsze. A tak jest straszne bagno... Szkoda tylko człowieka.
02 lipiec 2018 : 14:08 Stoczniowiec | Zgłoś
+10 Z pustego,to i Salomon nie naleje
BHP,sprawny wózek, o czym marzycie ? Każda wypłata wynagrodzenia powiększa dług Stoczni.Dobrze PIS-om na pohybel. Po przejęciu władzy zamiast w specjalnym Audycie pokazać 8 lat rządów Platformy i złodziejskiego przejmowania aktywów zakładu, uwierzyli " głupki ", że się uda wyprowadzić Gryfię z bagna.Gangrena jest tak silna, że po połączeniu ze Stocznią Szczecińską pogrąży i tę drugą.Całe odium zła spadnie na PIS. Będziecie "pier.....ć politycznie za nie swoje grzechy. I dobrze Wam PIS-... lce .Janusze górą !
02 lipiec 2018 : 20:06 Figo | Zgłoś
+7 Kosztowna lekcja
Wypadki chodzą po ludziach. Na taką tragedię składa się wiele czynników... Trzech ludzi w wózku widłowym? Co to bonanza? Prezes Im kazał? Choćby BHPowców było jeden do jednego to nie są w stanie upilnować kazdego nieodpowiedzialnego ruchu .... Instynkt samozachowawczy przygłusza rutyna, zbytnia pewność siebie, czesto też niestety alkohol!!! Praca do najlżejszych nie należy. Trzeba pilnować się na każdym kroku. Szkoda ,że te lekcje są tak kosztowne dla niektórych...
03 lipiec 2018 : 18:30 Maluncio | Zgłoś
+11 do Kosztowna lekcja
Prezes im może nie kazał jechać (to wózek akumulatorowy, a nie widłowy, co nie zmienia, że tylko dwie osoby mogą być przewożone). Mówisz, że BHP-owców mogłoby być jeden do jednego, ale jakby taki Inspektor jednemu i drugiemu sypnął karę to może z niektórymi tematami by się opamiętali. Tak to jest kota nie ma myszy harcują, a nadzór ...liczy się tylko szybko zakończony remont. Moim zdaniem wymiana nadzoru jest najlepszym sposobem na ratowanie spraw związanych ze zdrowiem i życiem pracowników, lecz tego zapewne nie będzie, bo kto przyjdzie za grosze pracować, jak stoczniowcy z kilkunastoletnim stażem nie mają nawet 20 zł na godzinę. W spółkach podwykonawczych jeszcze gorzej. Brak właściwych ochron dla pracowników, praca po kilkanaście godzin w ciężkich warunkach. Dużo można pisać.
03 lipiec 2018 : 22:20 Stary wyjadacz | Zgłoś
+19 Tragedia
W tym wszystkim szkoda zmarłego pracownika, jego bliskich. Ktoś wczoraj nie wrócił z pracy do domu. Czy potraficie sobie to wyobrazić. Wiec proszę o rozważane komentarze.
04 lipiec 2018 : 05:12 Henryk D.K-1 | Zgłoś
+15 Zniechęcenie
Tak jak napisał Henryk. Nikt właśnie o tym nie myśli, że ojciec rodziny, mąż, syn nie wrócił do domu. Czy ktoś o tym w ogóle pomyślał? Czy ktoś faktycznie ma jakąkolwiek wyobraźnię, co ta rodzina, (dzieci, żona( przeżywają?
04 lipiec 2018 : 05:52 Spawacz | Zgłoś
+2 Tragedia
Dziennikarze popiszą, internauci skomentują i tak do... następnego wypadku. Jak zwykle. Żadnych wniosków czy przemyśleń.
09 lipiec 2018 : 08:01 Mokrzycki | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter