Stocznie, Statki

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie wybuchł pożar. W tej chwili trwa dogaszanie ognia w jednej z hal - informuje RMF24.

Do zdarzenia doszło dzisiaj, 6 stycznia. Pożar został zgłoszony o godz. 5:05 nad ranem. 

Natychmiast po zgłoszeniu do akcji gaśniczej przystąpiła Zakładowa Straż Pożarna, która prowadziła akcję do czasu przybycia Państwowej Straży Pożarnej. Z ogniem walczyło łącznie jedenaście zastępów straży pożarnej.

Nikt z pracowników ani osób przebywających na terenie stoczni przebywających na terenie stoczni nie ucierpiał. Miejsce pożaru znajduje się z dala od części produkcyjnej zakładu oraz bezpośredniego kontaktu z dokami stoczni. 

W komunikacie rozesłanym do mediów zarząd MSR Gryfia zapewnia, że zgodnie z procedurami obowiązującymi na terenie stoczni zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające przyczyny zdarzenia, a remonty jednostek znajdujących się w dokach stoczni trwają bez żadnych zakłóceń. Trwają prace zabezpieczające oraz porządkowe w miejscu wybuchu pożaru. Zarząd oraz dyrekcja stoczni oświadczają w komunikacie, że pożar nie ma wpływu na bieżącą działalność stoczni, a zaistniałe zdarzenie nie będzie miało żadnego wpływu na terminowość powierzonych stoczni zleceń.

Według wcześniejszych doniesień mediów - w hali, w której rozprzestrzenił się ogień, składowano farby i lakiery. Jednak, jak wyjaśniła biuro prasowe MS TFI - budynek G-8, w którym miał miejsce pożar, wykorzystywany jest do celów warsztatowo-magazynowych i jest wynajmowany firmom zewnętrznym współpracującym ze Stocznią. W chwili rozpoczęcia pożaru nie były tam prowadzone żadne prace.

Media lokalne podawały, że dach budynku częściowo się zawalił. 

AL, RMF24, rel (MSR Gryfia)

 
+20 Kto za to odpowie...?
Gdzie było BHP, że pozwalało na przetrzymywanie farb, rozpuszczalników, paliwa w spółkom w warunkach, które wiadomym jest, że przepisy mówią o tym jasno!!! Kto teraz zapłaci odszkodowanie za spalony sprzęt...? Czy ktoś poniesie konsekwencje takich zaniedbań...? Wolna amerykanka...
06 styczeń 2018 : 14:25 Konstruktywny | Zgłoś
+2 TFI Mars
Tu i tam piszą , że w Gryfii jest lepiej:

[link usunięty]
09 styczeń 2018 : 21:13 Ciekawski | Zgłoś
+18 Gryfia
Budynek zapalił się pod nosem strażaków?? W komunikacie Zarządu brakuje stwierdzenia, że podwykonawcy stracili swoje wyposażenie i zajmie trochę czasu zanim odzyskają zdolność do wykonywania prac, szatnie itp. Ciekawe czy spółka w której boksie pożar powstał zostanie wyrzucona z terenu stoczni i czy stocznia wypłaci odszkodowania innym spółkom.
Spalona konstrukcja hali będzie jeszcze wiele lat straszyć w tym miejscu.
07 styczeń 2018 : 09:43 Der Wolf | Zgłoś
+20 BHP
BHP w Gryfii to fikcja i to jest kolejny dowód. Całe szczęście, że tym razem nikt nie zginął. Winnych będzie oczywiście i jak zawsze brak.
07 styczeń 2018 : 09:50 Zielony | Zgłoś
+16 taki tam pożarek !
Farby i lakiery to materiały niebezpieczne! powinny być składowane w pomieszczeniach do tego przystosowanych! Pomieszczenia takie maja określone zadanie przeciwdziałać ew. pożarom i wybuchom czyli są odpowiednio wyposażone w czujniki instalację itp. a przede wszystkim obowiązują tam rygorystyczne zasady składowania takich materiałów. No a jeśli tego typu rzeczy jak wynika z materiału składowane są na hali razem z urządzeniami które mogą doprowadzić np. do iskrzenia, niekontrolowanego grzania się to nie dziwota !!! cz.I
07 styczeń 2018 : 11:36 Przepis | Zgłoś
+16 taki tam pożarek
cz.II
Magazyn ma być magazynem a warsztat warsztatem ! w innym wypadku to jak siąść z papierosem na beczce prochu ! Samo prosi się o wybuch ! nie trzeba prowadzić żadnych prac jak podano z informacji ! A wiec służby do roboty bo "winny" zapewne jest ! Nie ma znaczenia kto z tej przestrzeni korzystał spółka czy sama stocznia zasady BHP obowiązują jednych i drugich. Powiem więcej na tych drugich nakładają obowiązek bezwzględnego egzekwowania przepisów i zasad zapewne spisanych we własnych wewnętrznych instrukcjach czy regulaminach dotyczących składowania niebezpiecznych materiałów.
07 styczeń 2018 : 11:37 Przepis | Zgłoś
+15 Kto z to odpowie...?
Zgodzę się z powyższym przedmówcą. Przepisy, warunki, zasady itp., ok, ale kto ma im wskazać , skontrolować stanowiska pracy jak BHP siedzi w biurze i nic nie robi. Potrzeba tu rewolucji i niech prezes przejrzy na oczy,, bo przed prokuratorem nie ma już zamylania i mydlenia oczu.
07 styczeń 2018 : 14:05 Konstruktywny | Zgłoś
+5 Przyczyny
Takie sytuacje miały i będą miały dalej miejsce, jeżeli BHPowiec będzie pracował jednocześnie w Stoczni i u jej podwykonawców, a Zarząd i Związki Zawodowe będą to tolerować. To karygodna sytuacja ! Dział BHP jest po to żeby nie było problemów z BHP. Skutki widoczne. Kto za to zapłaci ? Obawiam że tłumaczenie, że tłumaczenie tam w tym warsztacie z farbami i rozpuszczalnikami nikt nie ciał i nie spawal to trochę za prymitywne. Prokuratura i PIP przedstawią bardziej szczegółowy raport.
08 styczeń 2018 : 09:32 Henryk 2 | Zgłoś
+14 stocznia
Czy to ta sama stocznia, która od lata buduje nam PROM ? Czy nie ucierpiał od pożaru ?
07 styczeń 2018 : 15:02 maciek2 | Zgłoś
-4 To chyba SPP buduje
Wg : [link usunięty] to chyba SPP buduje ten prom.
08 styczeń 2018 : 08:05 Ciekawski | Zgłoś
+12 Magazyn
Jaja będą jak się okaże, że to będzie znowu jakiś szemrany "magazyn" do prac z tzw bezpośredniego zlecenia.
07 styczeń 2018 : 22:11 Malczik | Zgłoś
+11 Ciekawe
Z oficjalnych danych teren msr gryfii to 4.5 h gruntu przy długości nabrzeży 1.5km co daje 30 mb szerokości działki te dane odnoszą się do zakładu Gryfia bo dla zakładu Świnoujście to wygląda troszkę inaczej , tam jest dużo miejsca na wszystko co jest potrzebne do pracy . Czyli spalił się magazyn położony na terenie mstfi mars i czy to stocznia wynajmowała czy jakaś spółka wynajmowała? Bo jest drobna różnica w kosztach strat dla stoczni czy dla spółki
A to że spółki mają bałagan w swoich zasobach to rzecz znana dla wtajemniczonych gdyż właściciel spółki zostawia na żywioł tok prac swoich ludzi których wiedzą i doświadczeniem w tym co robią jest takie jakie jest , nie będę używał słów niecenzuralnych bo nie wypada .
08 styczeń 2018 : 10:34 Filip z konopi | Zgłoś
+8 Dym
Spalił się budynek na Marsie czyli nigdzie ! Więc skąd ten dym hihihi
08 styczeń 2018 : 11:19 Gryf | Zgłoś
+12 Takie tam zasady...
Ciekawe, czy zebrała już się Komisja dotycząca "katastrofy"...? Pani z BHP swoja wiedzą pewnie " dopomoże" Pewnie przeprowadziła ostatnio wnikliwą kontrolę wraz z kierownikiem...
08 styczeń 2018 : 10:40 Konstruktywny | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter