Stocznie, Statki

Szwedzka grupa zbrojeniowa Saab ogłosiła podpisanie umowy z polską spółką Base Group na dostawę komponentów dla dwóch okrętów podwodnych A26 budowanych w stoczni w Karlskronie.

Polska spółka Base Group specjalizująca się w wykonywaniu konstrukcji spawanych w całości wyprodukuje stalowe konstrukcje wraz z wyposażeniem, w których umiejscowione zostaną główne moduły napędowe szwedzkich okrętów.

Wybór polskiej spółki Base Group na dostawcę wyposażenia dla szwedzkich okrętów podwodnych A26 nastąpił w wyniku kompleksowego badania rynku przeprowadzanego przez Saab wśród grupy międzynarodowych podmiotów. W dążeniu do pozyskania odpowiednich partnerów przy budowie szwedzkich okrętów podwodnych, podobnie jak miało to miejsce przy wyborze Stoczni Remontowej Nauta do budowy okrętu wywiadowczego szwedzkiej marynarki wojennej, Saab stawia na cechy takie jak doświadczenie i jakość wykonywanej pracy. Spółka Base Group będzie odpowiedzialna za przygotowanie i dostawę unikalnego rozwiązania konstrukcyjnego dla szwedzkich okrętów A26. Wyprodukowane w Polsce komponenty będą stanowić ważny element wyposażenia szwedzkich jednostek opartych na koncepcjach modułowej budowy i rozproszonej produkcji.

- Saab jest w trakcie poszukiwania partnerów do realizacji dostaw komponentów, elementów wyposażenia oraz systemów, które mogą być wykorzystywane na okrętach podwodnych A26. Wyroby Base Group idealnie spełniają nasze wymagania. Spółka ma duże doświadczenie przy wykonywaniu konstrukcji spawanych ze stali i jestem bardzo zadowolony, iż dołącza do łańcucha dostaw dla szwedzkich okrętów A26. Dużym ułatwieniem wzajemnej współpracy jest bliska odległość pomiędzy naszymi krajami. Relacje biznesowe pomiędzy Szwecją a Polską są silne i możemy skorzystać na doświadczeniu i umiejętnościach polskich partnerów przemysłowych przy dostarczaniu wyposażenia dla szwedzkich okrętów A26. Base Group to pierwsza spółka na długiej liście potencjalnych partnerów z Polski - powiedział Jyrki Kujansuu, wiceprezes Saab na Polskę   i kraje bałtyckie.  

Mająca siedzibę w województwie pomorskim w Koszwałach spółka Base Group koncentruje działalność biznesową na wykonywaniu różnych typów wysokiej jakości spawanych konstrukcji metalowych z szerokim zakresem zastosowań w branży morskiej, energetycznej, kolejowej i chemicznej. Rozwój oraz innowacyjność firmy została wyróżniona wieloma nagrodami. 

- Umowa z grupą Saab na dostawę komponentów dla budowanych szwedzkich okrętów podwodnych A26 jest prestiżowym wyróżnieniem dla naszej firmy i jesteśmy gotowi do rozpoczęcia jej realizacji. Wybór Base Group jest dowodem na to, że jesteśmy w stanie sprostać wysokim wymaganiom grupy Saab pod kątem jakości produkcji oraz terminów realizacji. Jesteśmy dumni, że Base Group została wybrana jako dostawca konstrukcji stalowych z wyposażaniem, w której umieszczone zostaną moduły z silnikami szwedzkich okrętów - powiedział Jakub Kaszuba, prezes Base Group.

Saab dostarczył do SZ RP m.in. rakiety morskie oraz radary wykorzystywane na okrętach rakietowych klasy Orkan, granatniki dla operatorów wojsk specjalnych oraz laserowy system strzelań do szkoleń oficerów WSOWL we Wrocławiu. Grupa podpisała ponadto w październiku 2016 r. porozumienie o współpracy przy realizacji projektów modernizacyjnych z Polską Grupą Zbrojeniową. 

rel (Saab)

+1 Zastanawiająca zwłoka w publikacji newsa
Ciekawi mnie, dlaczego "branżowy portal" potrzebował aż dwóch dni do namysłu w kwestii opublikowania tej informacji. Reakcja konkurencyjnych portali była wręcz natychmiastowa: [link usunięty]
Zastanawiające są nieraz ścieżki ludzkiej aktywności...
10 listopad 2017 : 16:43 Krzysztof2 | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter