Stocznie, Statki

BAE Systems przyznało 14 firmom zamówienia na produkcję urządzeń dla okrętów . Pozwolą one utrzymać około 550 miejsc pracy w przemyśle morskim w Zjednoczonym Królestwie oraz zwiększają łączne inwestycje w łańcuchu dostaw do ponad 500 mln GBP.

Największe z nowych kontraktów obejmują zamówienia na stal konstrukcyjną do pierwszych trzech jednostek z brytyjskich i europejskich stalowni firmy Dent Steel Services Ltd z siedzibą w brytyjskim Bradford, a także na elementy sonarów, mające kluczowe znaczenie dla zwalczania okrętów podwodnych, które mają zostać wyprodukowane przez zakłady Thalesa w Cheadle i Tods Defense w Portland, w Wielkiej Brytanii.

Dział Maritime Services firmy BAE Systems otrzymał także kontrakt na produkcję radaru Artisan 997 dla jednostek Typ 26, które montowane będą w Cowes, w Zjednoczonym Królestwie.

Ogółem 34 firmy przemysłu morskiego współpracują bezpośrednio z BAE Systems w celu dostarczania okrętów Typ 26, a wiele innych - za pośrednictwem łańcucha dostaw.

- Dzisiejsze kontrakty dowodzą, że okręty Typ 26 Global Combat Ship są rzeczywistym wysiłkiem całego przemysłu, opartym na umiejętnościach i zaangażowaniu wielu setek osób rozproszonych w całym łańcuchu dostaw w Zjednoczonym Królestwie, Europie i poza nią. Jesteśmy w końcowej fazie przygotowań do rozpoczęcia produkcji pierwszego okrętu Typ 26 Global Combat Ship dla Royal Navy w najbliższych tygodniach - powiedział Geoff Searle, dyrektor Programu Typ 26 Global Combat Ship w BAE Systems.

- Tods Defence jest zaszczycona, że została wybrana do zaprojektowania i produkcji kompozytowych osłon sonarów, niezwykle zaawansowanej, akustycznie strojonej części systemu sonarowego - mówił Pete Eckersall, wiceprezes i dyrektor Tods Defense. - Nasz zespół spędził wiele lat doskonaląc umiejętności i fachową wiedzę, niezbędną do stworzenia tak ważnego elementu i mamy zaszczyt uczestniczyć w tym prestiżowym programie.

rel (BAE Systems)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.463 4.5532
EUR 4.6486 4.7426
CHF 4.6703 4.7647
GBP 5.4253 5.5349

Newsletter