Stocznie, Statki

Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich opublikowała raport końcowy określający przyczynę zatrucia załogi na statku Nefryt - podaje Radio Szczecin. 

- Raport potwierdza wcześniejsze przypuszczenia, że załoga zatruła się środkiem do dezynsekcji ładowni, choć wcześniej pojawiały się informacje, że marynarze ulegli zatruciu pokarmowemu - mówi mecenas Patryk Zbroja, który reprezentuje rodziny poszkodowanych marynarzy. - W skrócie ten raport pokazuje, że marynarze pływali na bombie z opóźnionym zapłonem. Tak można nazwać statek Nefryt.

- Środek trujący dostał się do nadbudówki statku i kajut marynarzy poprzez nieszczelny kanał wentylacyjny - mówi kapitan Cezary Łuczywek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich. - Cała atmosfera ładowni była skażona gazem PH3 i przez nieszczelność w tym kanale klimatyzacyjnym, gaz został zassany do nadbudówki.

Przypomnijmy, że na statku Nefryt, należącym do szczecińskiego armatora Euroafrica, śmierć poniosły dwie osoby, a trzynastu innych marynarzy trafiło do szpitala. Do zdarzenia doszło pod koniec września ubiegłego roku.

Pełny raport końcowy można przeczytać tutaj >>>

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter