Stocznie, Statki

W stoczni Poltramp Yard ochrzczono jednostkę do układania kabli na dnie morskim - BoDo Constructor. Jak czytamy na stronie Radia Szczecin, statek, zrealizowany na zlecenie niemieckiej firmy Bohlen & Doyen GmbH, w najbliższych dniach wypłynie w próby morskie.

BoDo Constructor to specjalistyczny barko-ponton offshore. Kadłub, o masie 2700 ton, został zbudowany na terenie Vistal Stocznia Remontowa przy nab. Węgierskim w Gdyni, po czym przesunięto go na barko-ponton, na którym przeholowano do Gdańska. Tam, w jednym z doków Gdańskiej Stoczni Remontowa SA, 23 grudnia 2015 roku został zwodowany.

Barko-ponton zbudowano na zamówienie niemieckiej firmy Bohlen&Doyen GmbH, specjalizującej się w pracach hydrotechnicznych na Morzu Północnym i Bałtyku. Jednostka o długości 120 m, 32 m szerokości oraz 6,5 m wysokości bocznej została wyposażona w sprzęt do układania kabli (m.in. duży bęben karuzelowy) i będzie służyć także jako baza logistyczna do prac przy montażu morskich elektrowni wiatrowych na Morzu Północnym.

Pomieszczenia socjalne na pontonie przeznaczone są dla 50-osobowej załogi.

Jak pisze na jednym portalu społecznościowych stocznia Poltramp, to największa kompleksowa realizacja, jaką do tej pory zrealizowała stocznia i jaka powstała kiedykolwiek w Świnoujściu.

Czytaj także wcześniejszą publikację Portalu Morskiego: Stocznia Poltramp ze Świnoujścia buduje barko-ponton do prac przy układaniu kabli podmorskich 

Poltramp Yard SA to firma działająca w sektorze przemysłu stalowego i okrętowego. Jej działalność opiera się m.in. na budowie nowych jednostek pływających, sekcji kadłuba i nadbudówek. Współpracuje także z wieloma armatorami wykonując kompleksowe przebudowy ich statków jak i remonty. Ponadto, firma proponuje również usługi na lądzie, wykonując konstrukcje stalowe, instalacje przemysłowe i remonty zespołów napędowych.

AL, PBS, rel (Poltramp)

Fot.: Piotr B. Stareńczak

Video: Świnoujskie.info, Vistal

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter