Stocznie, Statki

Rewitalizacja Holdingu Stoczniowego uratuje produkcję stoczniową w Szczecinie - mówili członkowie zarządu tej firmy na specjalnej sesji rady miasta i sejmiku województwa.

Władze Holdingu upominają się o stoczniowy majątek. Ich zdaniem, upadłość zakładu w 2001 r. rząd przeprowadził nielegalnie. Podczas wtorkowych obrad, prezydent Piotr Krzystek mówił, że nierozwiązana sprawa upadłości Holdingu Stoczniowego może wpływać na rozmowy z firmami, które chciałyby inwestować w naszym mieście.

Wiceprezes firmy, Andrzej Strzeboński podkreślał, że Holding dalej chce funkcjonować w Szczecinie. - Przekazuję Państwu pozdrowienia od ponad 2 tys. akcjonariuszy. Życzą oni nam, abyśmy wreszcie uczynili coś w sposób rzeczywisty i merytoryczny - dodał Strzeboński.

Obradom przysłuchuje się coraz mniej polityków i samorządowców. Zauważył to przewodniczący sejmiku, Marek Tałasiewicz. - Rozumiem, że dyskusję prowadzi się albo do wyczerpania tematu, albo słuchaczy. Nie prowadźmy naszej sesji w ten drugi sposób - apelował Tałasiewicz.

Komunalizacji terenów stoczniowych chcą m.in. politycy SLD. Podobnego zdania jest europoseł PO - Sławomir Nitras. Wcześniej przedstawiciele Towarzystwa Finansowego Silesia (właściciela majątku dawnego zakładu) i zarządu województwa zapewniali wspólnie, że szukają inwestora, który prowadziłby działalność na tym terenie. Podobno jest już chętna jedna duża firma. Sprawa ma się rozstrzygnąć w ciągu pół roku.

Andrzej Kutys

+4 pieprzenie
silesia potrzebuje jeszcze pół roku bo nie zdązyli wrzystkiego rozkraść SK>>>>>SYNY jeszcze trochę złomu jest pod śniegiem!!!!!
30 styczeń 2013 : 11:11 Guest | Zgłoś
-1 jakim śniegiem??
jest plus osiem!
30 styczeń 2013 : 12:24 Guest | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter