Porty, logistyka

Plac do składowania towarów masowych w szczecińskim porcie zostanie zmodernizowany. Roboty warte blisko 800 tys. przeprowadzi firma Torex.

W porcie Szczecin plac do składowania towarów masowych zmodernizuje Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Torex Anna Okupska z Santoka – poinformowały w środę służby prasowe Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Oferta tej firmy wygrała w postępowaniu przetargowym, do którego zgłosiło się sześciu wykonawców.

Teren robót obejmuje powierzchnię trzech tysięcy metrów kwadratowych – wynika z informacji portu. Plac zostanie wzmocniony i utwardzony umożliwiając składowanie większej ilości towarów.

Prace budowlane rozpoczną się na przełomie czerwca i lipca br. Przewidywany czas ich trwania to siedem miesięcy. Koszt modernizacji to 798 tys. zł.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA jest spółką akcyjną z większościowym udziałem Skarbu Państwa. Zarządza dwoma portami - w Szczecinie i Świnoujściu.

W porcie w Świnoujściu znajduje się przede wszystkim terminal dla suchych ładunków masowych oraz terminal promowy. Port w Szczecinie obsługuje zarówno ładunki drobnicowe - w tym kontenery, wyroby hutnicze i ładunki wielkogabarytowe, jak również ładunki masowe - suche i płynne. Oba porty oferują także usługi przeładunkowo-składowe towarów rolno-spożywczych.

autor: Kacper Reszczyński

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter