Porty, logistyka

W przetargu na przebudowę nabrzeża północnego w porcie Łeba ogłoszonym przez Urząd Morski w Słupsku oferty złożyły dwie firmy. Ceny obu przekraczają kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji.

W ogłoszonym w styczniu przez Urząd Morski w Słupsku przetargu na wykonanie przebudowy nabrzeża północnego w porcie Łeba oferty złożyły dwie firmy: PBO Budownictwo Hydrotechniczne i Ogólne w Słupsku oraz Usługi Ogólno-Budowlane Andrzej Dzienisz z Borzestowa.

Zgodnie z informacją z otwarcia ofert pierwsza z nich opiewa na kwotę ponad 1,8 mln zł, a druga na kwotę ponad 2,4 mln zł. Natomiast zamawiający na sfinansowanie inwestycji zamierza przeznaczyć prawie 1,7 mln zł.

„Trwa ocena złożonych ofert. Dopiero gdy sprawdzimy, że spełniają wymogi określone w przetargu, podejmiemy decyzję, czy będziemy szukać brakujących środków, by móc podpisać umowę z wybranym wykonawcą” – poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka Urzędu Morskiego w Słupsku Anna Gliniecka-Woś.

Planowana przebudowa zakłada remont istniejącego nabrzeża poprzez usunięcie uszkodzonych, zużytych elementów konstrukcyjnych i przywrócenie właściwego stanu technicznego budowli. Odtworzona zostanie palisada pali drewnianych, następnie planuje się wykonanie linii odbojowej. Powstanie 10 drewnianych pomostów.

W ramach prac hydrotechnicznych nie dojdzie do zmiany dotychczasowego zagospodarowania terenu oraz funkcji nabrzeża. Ponadto zostanie wykonany remont murku z cegły klinkierowej. Wymienione będą belki tworzące ławki.

Termin zakończenia prac został określony na 25 czerwca 2019 r.

Nabrzeże północne znajduje się we wschodniej odnodze głównego kanału portowego w Łebie, w głębi lądu i jest osłonięte przed oddziaływaniem falowania morskiego. Ma długość nieco ponad 153 m i konstrukcję oczepową.

autor: Inga Domurat

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter