Porty, logistyka

Wystawę archiwalnych zdjęć miasta i portu można od dziś zobaczyć w Galerii Klif. Niezwykłe zdjęcia pochodzą ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni. Otwarcie wystawy „Na styku morza i lądu” inauguruje współpracę pomiędzy Muzeum Miasta Gdyni a Galerią Klif. 

Wystawę zorganizowano z okazji zbliżających się 93. urodzin Gdyni. - Prezentujemy fenomen międzywojennej Gdyni oraz wyjątkową symbiozę dwóch żywiołów: wody i ziemi. Miasto powstawało równolegle z portem, śledzenie tego procesu na fotografiach jest fascynującym doświadczeniem  - mówi Michał Miegoń z działu promocji Muzeum Miasta Gdyni.

Otwarta 8 lutego 2019 r. wystawa „Na styku morza i lądu” prezentowana jest na pierwszym piętrze Galerii Klif. Obecność wydarzeń kulturalnych  uatrakcyjnia działalność galerii  i wpisuje ją w nowe trendy, w których galerie traktowane są jako miejsca spotkań i spędzania czasu. - Klif jest obecny w życiu miasta już 23 rok, dorastał i wzrastał z Gdynią, zmieniał się wraz z nią. W tym czasie wyrosły nowe pokolenia gdynian, które nas odwiedzają. Zawiązując współpracę z Muzeum Miasta Gdyni  chcemy pokazać nasz silny związek z miastem, nowoczesnym i fascynującym – mówiła podczas wernisażu Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif. 

Piękne, unikatowe, archiwalne zdjęcia międzywojennego miasta i portu można oglądać do 15 marca.

Gdynia.pl / Dorota Nelke

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter