Porty, logistyka

Na prośbę Prezesa firmy Astaldi, Paolo Astaldi, planowane 5 lipca bieżącego roku podpisanie umowy na realizację inwestycji budowy tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, wraz z Festynem, który z tej okazji miał się odbyć w centrum miasta, zostały przełożone.

Jak poinformował Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza prezes Astaldi - Paolo Astaldi: „ze względu na wysoką wartość kontraktu, dziewięcioletni okres zabezpieczenia oraz na złożoność techniczną zadania, która wymagała szczególnej analizy oceny ryzyka ze strony Konsorcjum Banków zaangażowanych w przygotowanie Gwarancji Należytego Wykonania niezbędnej do podpisania umowy, jestem zmuszony z przykrością poinformować, że Spółka, której jestem prezesem, nie jest w stanie dotrzymać wyznaczonego terminu podpisania umowy. Mając zapewnienie, że Gwarancja zostanie wystawiona w terminie nie dłuższym niż dwa tygodnie, jestem zmuszony zwrócić się z uprzejmą prośbą o przesunięcie terminu podpisania umowy. 

Mam nadzieję, że moja prośba spotka się z życzliwością, bowiem jestem pewien, że moje przedsiębiorstwo jest gotowe na pełną i rzeczywistą współpracę, by zrealizować w przewidzianym czasie, wymagające najwyższej precyzji i jakości roboty, jakie projekt przewiduje, a w których firma jest szczególnie wyspecjalizowana.

– Pan Prezydent przychylił się prośby Pana Prezesa – mówi Robert Karelus, rzecznik Prezydenta Świnoujścia. – Zrozumiałym jest, że podpisanie umowy na realizację tak wielkiej inwestycji, musi być poprzedzone dopracowaniem wszelkich szczegółów formalno-prawnych, w tym także Gwarancji Należytego Wykonania. Mamy nadzieję, że do podpisania umowy dojdzie jak najszybciej.

Jak informuje Robert Karelus, przesunięciu nie ulega termin seminarium pt. „Dlaczego tunel a nie most”, które odbędzie się w dniu 4 lipca 2018 roku o godzinie 18.00, w Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury, przy ul. Wojska Polskiego 1/1.

Czytaj także: Świnoujście: Wykonawcą tunelu ponownie konsorcjum włoskich firm

rel (Rzecznik Prezydenta Świnoujścia)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.9354 5.0352
EUR 4.8081 4.9053
CHF 5.0276 5.1292
GBP 5.4201 5.5295

Newsletter