Porty, logistyka

Firma Fracht FWO Polska, specjalizująca się w obsłudze logistycznej przemysłu została uhonorowana Nagrodą Uznania przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku za zaangażowanie i znaczący wkład w polsko - amerykańskie partnerstwo gospodarcze.

Nagrodę wręczono w trakcie IV Polsko-Amerykańskiej Gali Biznesu, która odbyła się w Nowym Jorku 28 lutego 2018 roku.

- Od kilkunastu lat staramy się łączyć oba rynki, obsługując zarówno polskie jak i amerykańskie firmy. Na tak konkurencyjnym rynku, jakim są Stany Zjednoczone, takie wyróżnienie cieszy podwójnie, gdyż oznacza tylko jedno - potwierdzenie wysokiej jakości usług i profesjonalizmu - podkreśla Andrzej Bułka, dyrektor generalny Fracht FWO Polska, który wyróżnienie odebrał.

Stany Zjednoczone są na liście 10 najważniejszym partnerów handlowych Polski (obok Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Holandii, Francji, Czech, Szwecji, Hiszpanii i Rosji) i trzecim wśród państw spoza Unii Europejskiej (po Chinach i Rosji). Po pierwszej połowie 2017 roku USA znalazły się na 8. miejscu najważniejszych odbiorców polskich towarów za granicą z 2,8 proc. udziałem w polskim eksporcie. Podobnie jest w imporcie.

Według danych GUS do najważniejszych towarów eksportowych naszego kraju zaliczono wyroby przemysłu elektromaszynowego w tym maszyny i urządzenia, pojazdy oraz przyrządy optyczne, medyczne, meble, artykuły rolno-spożywcze oraz wyroby ceramiczne. Z kolei z USA do Polski przywoziliśmy głównie wyroby przemysłu elektromaszynowego, pojazdy oraz wyroby przemysłu chemicznego, artykuły rolno-spożywcze i wyroby metalurgiczne.

W okresie styczeń- sierpień 2017 roku polski eksport do Stanów Zjednoczonych odnotował imponujący wzrost na poziomie 28,3 proc.

Fracht FWO Polska obsługuje transporty wszystkich wyżej wymienionych grup towarowych w zakresie frachtu morskiego i lotniczego zarówno w imporcie jak i eksporcie, a także dostawy door – to – door na całym terenie USA. Operator realizuje dostawy do / z USA, wspierając od kilkunastu lat rozwój polskiego biznesu na amerykańskim rynku. Warto wspomnieć, że w tym roku Fracht FWO Polska był także jednym z partnerów Kongresu „60 milionów”, który organizuje Polonia amerykańska na Florydzie. Ideą kongresu jest integracja i łączenie kadry managerskiej oraz liderów biznesu, którzy są powiązani z Polską lub polskimi społecznościami na arenie międzynarodowej. Nazwa kongresu odpowiada ogólnej liczbie Polaków i osób polskiego pochodzenia na świecie

Grupa Fracht z siedzibą w Bazylei jest globalnym operatorem logistycznym. Działa na 5 kontynentach (w Europie, Azji, obu Amerykach, Australii i Oceanii), a swoje oddziały (ponad 70 biur) ma w 34 krajach, w tym w Polsce. Fracht FWO Polska Sp. z o.o. działa od 2006 r. Siedziba mieści się w Warszawie, a placówki w Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu.

rel (Fracht FWO Polska)

Fot.: mat. pras. 

Na zdjęciu poniżej: Sabina Klimek - Konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku i Andrzej Bułka – dyrektor generalny Fracht FWO Polska.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5747 4.6671
EUR 4.6511 4.7451
CHF 4.7981 4.8951
GBP 5.5199 5.6315

Newsletter