Porty, logistyka

Stocznia Remontowa Nauta SA zakończyła postępowanie przetargowe dot. zbycia nieruchomości przy ul. Waszyngtona 1 w Gdyni, wybierając jako najkorzystniejszą ofertę Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA.

– Jako jeden z podmiotów gospodarki morskiej cieszymy się, że tereny przy Waszyngtona pozostaną częścią Portu i wierzymy, że Zarząd Morskiego Portu Gdynia będzie na nich realizować interesujące projekty, które przyniosą wiele korzyści zarówno w wymiarze lokalnym i jak krajowym. Dla nas sprzedaż tych terenów kończy pewien etap w ponad 90-letniej historii Spółki i pozwoli skupić się na realizacji naszej podstawowej działalności, w tym między innymi tak prestiżowych kontraktów jak okręt rozpoznania radioelektronicznego (SIGINT) dla Królewskiej Szwedzkiej Marynarki Wojennej oraz udział w konsorcjum realizującym projekt Ratownik dla Marynarki Wojennej RP, o czym informowaliśmy w poprzednim roku – tłumaczy Paweł Brzozowski, wiceprezes Zarządu Nauty.

Przetargiem zainteresowało się kilka firm, jednak ofertę złożył jedynie gdyński Port. – Nauta realizuje obecnie wiele ciekawych zleceń, zarówno z obszaru remontów, przebudów, a także nowych budów. W ramach polityki gospodarowania środkami pieniężnymi, środki uzyskane ze sprzedaży terenów zostaną przeznaczone na finansowanie działalności operacyjnej, a także optymalizację struktury zadłużenia Spółki – dodaje wiceprezes Brzozowski.

Przypomnijmy, że sprzedany teren obejmuje łącznie powierzchnię 61.935 m2 i aktualnie zabudowany jest budynkami o przeznaczeniu magazynowym, warsztatowym, produkcyjnym i biurowym. Posiada pełną infrastrukturę techniczną oraz komunikacyjną.

rel (MS TFI SA)

+4 tereny po Naucie
I bardzo dobrze, że tereny na ul. Waszyngtona 1 przejmie port gdyński a nie jakiś deweloper.
12 marzec 2018 : 11:13 miras | Zgłoś
-1 Syf, hiv i malaria
I w centrum miasta będzie węgiel zamiast prestiżowej nowoczesnej dzielnicy, chyba że port pójdzie po rozum do głowy i sam utworzy deweloperke.
12 marzec 2018 : 16:07 Paul | Zgłoś
+4 świat bez marketingu
"...środki uzyskane ze sprzedaży terenów zostaną przeznaczone na finansowanie działalności operacyjnej, a także optymalizację struktury zadłużenia Spółki..."

a nie na rozwój ??

- to pokazuje rzeczywistą kondycję spółki - bez marketingowych tekstów.
12 marzec 2018 : 13:41 robertpk | Zgłoś
+3 tereny dawnej Nauty
Sprzedaż terenów pozwoli odetchnąć Naucie i być może zacznie się tam normalna praca.
12 marzec 2018 : 15:05 jacentyr | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter