Porty, logistyka

Gościem audycji "Rozmowa kontrolowana" Radia Gdańsk, prowadzonej przez Artura Kiełbasińskiego, był prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA – Łukasz Greinke. 

- Port Centralny jest niezbędny dla naszego kraju, bo te przeładunki generują gigantyczne wpływy do budżetu państwa. Myślimy również o tym, by w Porcie Centralnym zlokalizować miejsce pod przemysł stoczniowy, który ma swoje ograniczenia w naszym porcie wewnętrznym. Tor wodny prowadzi do stoczni, tam jest zakręt 5 gwizdków, on powoduje naturalne ograniczenia długości jednostek, które mogą być remontowane czy budowane w stoczni, dlatego to wyjście na zewnątrz będzie dobre dla wielu branż. Tak nas bardzo często kojarzą, jak słyszą "Port", myślą "Stocznia" - przyznał na antenie Radia Gdańsk Łukasz Greinke. 

Port Centralny miałby powstać między ujściem kanału portowego a Naftoportem. Przetarg na wykonanie studium wykonalności może być ogłoszony w tym roku lub w pierwszym kwartale 2018 r. Równolegle ma być także ogłoszony przetarg na koncepcję inżynieryjną kształtu Portu Centralnego, głównie w zakresie pierwszego etapu, czyli budowy dwóch-trzech terminali, w zależności od liczby partnerów, którzy zechcą uczestniczyć w realizacji projektu.

Całej audycji można wysłuchać tutaj >>>

Czytaj także: Przetarg na studium wykonalności dla portu centralnego w Porcie Gdańsk

Radio Gdańsk, AL, PAP

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter