Offshore

Zakończono produkcję pierwszego turbozespołu wiatrowego (turbiny wiatrowej), zaprojektowanego przez Shanghai Electric z myślą o chińskiej inicjatywie klimatycznej i zastosowaniu w sektorze offshore wind, opuszcza linię produkcyjną.

10 czerwca z linii produkcyjnej zakładu w Putian zjechał pierwszy turbozespół wiatrowy, EW8.X-230, wyprodukowany przez Shanghai Electric Wind Power Group Co., Ltd. (Shanghai Electric), wyznaczający nowy etap rozwoju na chińskim rynku objętej parytetem morskiej energii wiatrowej.

Zgodnie z informacjami dotyczącymi platformy Posejdon turbozespół EW8.X-230 zaprojektowano dla środowisk o niskiej i średniej sile wiatru, która zazwyczaj występuje na chińskiej linii brzegowej bezpośrednio powyżej poziomu morza, a także w przypadku obiektów, których praca jest uzależniona od kierunku wiatru i które podlegają innego rodzaju naprężeniom.

Mimo że turbozespół pracuje w warunkach niskich prędkości wiatru, jest efektywnym kosztowo rozwiązaniem wytwarzającym energię z wiatru napędzającym farmy wiatrowe oraz pozwalającym na osiągnięcie celów obniżenia szczytowych emisji dwutlenku węgla i neutralności wobec efektu cieplarnianego z chwilą wkroczenia w erę parytetu energii morskiej.

Platforma Posejdon, oparta na 10-letnim doświadczeniu Shanghai Electric w zakresie platform morskich, słynie z technologicznie zaawansowanej konstrukcji łopat, niezawodnego układu wychyłu i obrotu, wydajnego i charakteryzującego się niskim zużyciem energii układu chłodzenia, a także optymalnego układu elektrycznego. Produkowane przez spółkę sprawdzone rozwiązania produkcyjne, transportowe i konserwacyjne stanowią również solidną podstawę gwarantującą niezawodność platformy. Wyposażona w opracowaną przez Shanghai Electric wysoko zintegrowaną technologię półbezpośredniego łańcucha napędowego nowej generacji platforma zapewnia znaczące obniżenie kosztów kilowatogodzin w całym cyklu życia farm wiatrowych.

System zbudowano w oparciu o łopaty wykonane ze stumetrowych włókien węglowych wykorzystujących inteligentną technologię Sensor Roller umożliwiającą między innymi cyfrowe zarządzanie konstrukcją, produkcją i konserwacją w całym cyklu życia. Turbozespół EW8.X-230, wyposażony w najnowszy opracowany przez spółkę układ sterowania LeapX, zmniejsza obciążenie robocze całego układu i jednocześnie stanowi inteligentne połączenie z systemem Fengyun spółki Shanghai Electric, który decyduje o stałym doskonaleniu wskaźnika wykorzystania mocy produkcyjnej i uzysku klientów.

Działając w warunkach średniej rocznej prędkości wiatru wynoszącej 7,5 metra na sekundę, układ może wytworzyć 28 mln kWh rocznie, co oznacza zaspokojenie rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną 14 500 gospodarstw domowych i jednoczesne zmniejszenie zużycia węgla o blisko 10 000 ton, a emisji dwutlenku węgla o 2400 ton.

rel (Shanghai Electric)

Fot.: Shanghai Electric 

Turbozespół wiatrowy EW8.X-230 - schemat
Turbozespół wiatrowy EW8.X-230 - schemat

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter