Offshore

Jeśli nie będzie przeszkód pogodowych, podmorski odcinek gazociągu Baltic Pipe może być ukończony w tym roku - powiedział w czwartek w Senacie pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Poinformował, że 5 maja br. z portu w Rotterdamie wypłynie statek, który zacznie układać rury na dnie Bałtyku.

5 maja br, z portu w Rotterdamie wypłynie na Bałtyk statek, który będzie układał morski odcinek tej magistrali przesyłowej. Przewidujemy, że ten odcinek - jeśli nie będzie przeszkód pogodowych - pod koniec roku, późną jesienią, z początkiem grudnia, może być ukończony już w tym roku - powiedział Naimski.

Zauważył, że morski odcinek to tylko jeden z elementów magistrali.

Te inwestycje, czyli budowa tłoczni, budowa gazociągów na terenie Polski, na terenie Danii, budowa gazociągów na morzu Północnym - wszystko to jest zgodnie z planem i harmonogramem realizowane. Nie ma żadnego zagrożenia, jeżeli chodzi o koniec tej inwestycji i oddanie Baltic Pipe do użytku - zapewnił.

Baltic Pipe to strategiczny projekt, który ma utworzyć nową drogę dostaw gazu ziemnego z Norwegii na rynki duński i polski oraz do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich. Gazociąg będzie mógł przesyłać 10 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie do Polski oraz 3 mld m sześc. z Polski do Danii. Inwestorami są operatorzy przesyłowi: duński Energinet i polski Gaz-System. Ma zacząć działać 1 października 2022r.

drag/ je/

+5 Moje drogie Pisiorki
Trzymam kciuki za terminowe ukończenie Baltic Pipe.
Dla mnie ta inwestycja jest wazniejsza od przekopu na mierzei. Mam nadzieję, że dacie radę.
Ale niech Was Bóg ma w swojej opiece, gdybyście nie obronili terminu...
:-(
15 kwiecień 2021 : 15:07 Konsument | Zgłoś
0 Teraz dopiero jest dobra zmiana
Przekop Mierzei Wiślanej jest bardzo pożądany!Wreszcie jest wykonywany,wielki szacun p.Morawieckiemu nie będziemy musieli prosić ruskich o przejazd naszej Floty z Elbląga.Tak samo jak ten rurociąg gazowy z morza norweskiego bardziej nas uzależni i ustawi pozycję Polski w lepszej lidze europy.
15 kwiecień 2021 : 20:01 Don Vito | Zgłoś
-3 Flota Morawieckiego
Niech Don Vito nie żartuje, jakiej floty ? Jaka flota wpłynie do Elbląga po zakończeniu inwestycji ?
16 kwiecień 2021 : 15:31 Jato | Zgłoś
-11 pogoda ?
o pogodę to niech on się nie martwi tylko o reakcję Rosji
16 kwiecień 2021 : 08:18 metal | Zgłoś
-5 mogli by zrobić węzeł gazowy
Jak już tak dobrze idzie mogli by na płytkie baltyku zrobić mała wyspę i połączyć 2 nitki Nord stream z Danią polska oddać pod Szwajcaria zarządzanie żeby dzieciaki się nie poklucily i dalej wolny biznes , jeszcze stanowisko skraplania by mogli zrobic
20 kwiecień 2021 : 11:04 romek | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.587 4.6796
EUR 4.6746 4.769
CHF 4.7834 4.88
GBP 5.5524 5.6646

Newsletter