Offshore

PGE wybrała wykonawcę projektu przyłącza dla morskiej farmy wiatrowej Baltica-3 - poinformowała w czwartek spółka. Dodała, że wybrano ILF Consulting Engineers Polska. Zawarcie umowy z wykonawcą i rozpoczęcie prac planowane jest do końca tego roku.

PGE Baltica, spółka należąca do Grupy Kapitałowej PGE "zakończyła publiczne postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę przyłącza kiej farmy wiatrowej Baltica-3 oraz studium wykonalności przyłącza dla drugiej kiej farmy Baltica-2" - wskazała spółka komunikacie.

W publicznym postępowaniu, do etapu dialogu konkurencyjnego zaproszono dwie firmy, z czego najlepszą ofertę przedstawiła ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o., która opracowała ofertę z udziałem trzech polskich podwykonawców, będących liderami lokalnego sektora energetycznego i morskiego - wskazano. Podkreślono, że stanowi to wartość dodaną do budowy zaplecza kompetencyjnego dla nowo powstającej branży offshore w Polsce.

Dodano, że "zawarcie umowy z wykonawcą i rozpoczęcie prac planowane jest do końca bieżącego roku".

Przypomniano, że w lutym 2020 r. PGE Baltica ogłosiła przetarg na opracowanie "wielowariantowego studium wykonalności dla całego układu wyprowadzenia mocy" z morskiej farmy wiatrowej Baltica-3 i przyłączenia jej do sieci przesyłowej na lądzie.

autor: Magdalena Jarco

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter